Egitimhane.com
Ana SayfaForumDosyalarHaberlerOkullarTest ÇözOkul Yardım
Serbest KürsüDernekSitelerKitaplığımızGaleriVideolarAtama Rehberi
Yerel Forumİndir!VideolarİlkokumaAramaİletişimTüm Linkler
 
Cevatpaşa İlköğretim Okulu (İSTANBUL BAYRAMPAŞA)


      [Bütün Okullar]   [Son Eklenen Okullar]   [En Çok Tanıtanlar]  

Tüm Okullar-> İSTANBUL-> BAYRAMPAŞA

Cevatpaşa İlköğretim Okulu İSTANBUL BAYRAMPAŞA

Kurum Kodu: 290007
Hizmet Puanı: 14
Yerleşim Yeri: Şehir
Hizmet Bölgesi: 2
Hizmet Alanı: 3
Zorunlu Ç. Süresi: ?
Öğretmen sayısı:
Öğrenci Sayısı:
Telefon:
Web:
Adres:
Bilgi tarihi:
Not: Okul tanıtım sayfalarında yer alan bilgiler, üyelerimiz tarafından girilmiştir.
UYARI: Yukarıdaki bilgiler güncel olmayabilir.
Güncel bilgiler için aşağıdaki linkleri takip ediniz:


Cevatpaşa Ortaokulu
BAYRAMPAŞA İlçesindeki Tüm okullar

Gönderen: Gizli -15 Kasım 2012-
okul güzel bir okul. ulaşım kolay, çevre sakin. öğretmenler iyi. idare işini yapıyor, öğretmenlere yardımcı oluyor. öğrenciler göçmen... benden bu kadar. saygılar...


Gönderen: Gizli -23 Şubat 2012-
Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz  1973  - 1974  öğretim  yılında  ÇAKMAK  İLKOKULU  olarak  eğitime başlamıştır. 1987 yılında okul bahçesine yapılan ek bina ile ortaokul açılmış ve 1992 yılında CEVATPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU adını alarak eğitim öğretime devam etmiştir.

Okulumuza  ismini  veren  CEVATPAŞA  1870 yılında  İstanbul’da  doğmuş  olup babası   2. Abdülhamit  zamanında  saray kurmay  başkanlığı  reisi  Arapkirli  Müşir  Şakir Paşa'dır. CEVATPAŞA 1894 yılında Galatasaray Lisesi'ni   bitirdikten   sonra   harp akademisinden mezun  olmuştur.  1901   yılında  general  oldu. Balkan  savaşlarının son  dönemlerinde   genelkurmay  ikinci   başkanlığını  yapmıştır. 1915 yılında  Akdeniz boğazı müstahkem   mevki   komutanı   iken  İngiliz  ve  Fransız  donanmasının  ÇANAKKALE’de başarısızlığa uğramasında ve 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ'nin kazanılmasında birinci derecede rol oynamıştır. 17 MART 1920'de İstanbul’un işgalinden sonra işgal kuvvetleri tarafından  tutuklanarak  Malta’ya  sürülen  CEVATPAŞA  1923'de Türkiye’ye  dönerek 1926'da orgeneral  oldu. Uzun   yıllar  askeri  şura  üyeliği  yaptı. Çevre  silahsızlanma kongresinde Türkiye’yi temsil  etti. 1935 yılında  emekli  oldu. 1938 yılında  İstanbul’da  vefat  etti. Özellikle Çanakkale savaşlarının kazanılmasında çok büyük emek ve yararlılıkları  dokunan bu büyük gazimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Okulumuza sonradan yapılan ek bina 2003 Mart ayında yıkılarak yerine 23 derslik modern bina inşa edilmiş ve 2004 Eylül ayında eğitim öğretime açılmıştır. Ancak bu bina tek başına normal eğitime geçmek için ihtiyacı karşılamamaktadır.

OKULUN FİZİKİ YAPISI
Okulumuzun bodrumunda sığınak, kantin, konferans salonu, kalorifer dairesi, su deposu ve bir adet lojman bulunmaktadır. Diğer katlarda 2 anasınıfı, mutfak, 4 idare odası, 23 derslik, 2 öğretmen çalışma odası, kütüphane, rehberlik servisi bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet bilgi teknoloji sınıf 2 adet fen laboratuarı ve resim-müzik-iş eğitim atölyeleri mevcuttur.


İSTANBUL / BAYRAMPAŞA Bazı Okullar: 
 

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss