Konu: Destek Oda Öğretmenliği  (Okunma sayısı 595883 defa)

seyfi ünaldı

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 4.471
  • Teşekkür 27033
    • Çevrimdışı
  • # 03 Ara 2018 22:16:22
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Destek eğitim odasında öğrenci gelmediği zaman ekders kesilir mi?35 saat ders yapıyorum.norm fazlasıyım.

Kesilir sayın hocam.

ayshee

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 297
  • Teşekkür 77
    • Çevrimdışı
  • # 04 Ara 2018 14:36:58
Değerli arkadaşlar branşcı bir öğretmenimiz destek odası verecek Türkçe dersinden.Ders saatlari içinde alacak öğrenciyi illa Türkçe dersinde mi alması gerekir?Örneğin Fen,İngilizcede alamaz mı?

PINARCIK

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.161
  • Teşekkür 26183
    • Çevrimdışı
  • # 04 Ara 2018 14:45:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Değerli arkadaşlar branşcı bir öğretmenimiz destek odası verecek Türkçe dersinden.Ders saatlari içinde alacak öğrenciyi illa Türkçe dersinde mi alması gerekir?Örneğin Fen,İngilizcede alamaz mı?
Destek eğitim odası
Madde 25:

"d) Öğrenciye ders saatleri içinde eğitim verilecekse destek eğitim alması planlanan dersin saatinde o derse ilişkin eğitim verilir."

denilmektedir. Uygulamalarda buna dikkat ediliyor mu bilemiyorum hocam. Yönetmeliği paylaşmak istedim.

meliha58

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 305
  • Teşekkür 113
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 09:28:56
Okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında eğitim verebiliyor mu?

habibocak

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 7.360
  • Teşekkür 5411
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 10:07:26
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında eğitim verebiliyor mu?

Verebilir diye biliyorum Hocam.

PINARCIK

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.161
  • Teşekkür 26183
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 10:36:32
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında eğitim verebiliyor mu?
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
Madde 25: Destek Eğitim Odası

f) Destek eğitim odasında; öğrencilerin eğitim ihtiyaçları takip ettikleri eğitim programı ve öğrencilerin kayıtlı oldukları kademe esas alınarak özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, sınıf ve diğer alan öğretmenleri okul yönetiminin teklifi doğrultusunda il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince görevlendirilir.

Dolayısıyla okul öncesi öğretmenleri de destek eğitim odasında görev alabilir sayın hocam.

sguzel01

  • Yeni Üye
  • İleti: 8
  • Teşekkür 0
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 10:40:58
Arkadaşlar kolay gelsin.Destek eğt.sınıfında full 30 saat derse giren sınıf öğr.gelemediği günler için  (izn/rap.) maaş karşılığına göre mi (1 güne 7 saat gibi) yoksa o gün için 3 saat gibi mi ücreti kesilir?

aliş70

  • Bilge Üye
  • *****
  • Özel Eğitim Öğrt.
  • İleti: 6.415
  • Teşekkür 24199
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 11:49:07
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar kolay gelsin.Destek eğt.sınıfında full 30 saat derse giren sınıf öğr.gelemediği günler için  (izn/rap.) maaş karşılığına göre mi (1 güne 7 saat gibi) yoksa o gün için 3 saat gibi mi ücreti kesilir?
7saat kesiliyor benden

halilpolat

  • Üye
  • *
  • İleti: 20
  • Teşekkür 9
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 14:44:53
Özel egitim ögretmeni hem Destek egitim odasinda hemde evde egitim hizmetinde gorevlendirilebilir mi? 40 saat azami siniri gecerli mi acaba...

hadis

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 134
  • Teşekkür 71
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 14:56:46
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında eğitim verebiliyor mu?
evde eğitim verebilir ancak destek odası veremez hocam. örn. bizim ilçe okul
resmi dayanak [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

PINARCIK

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.161
  • Teşekkür 26183
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 15:40:45
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
evde eğitim verebilir ancak destek odası veremez hocam. örn. bizim ilçe okul
resmi dayanak [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
7 temmuz resmi gazetede yayınlanan özel eğitim yönetmeliğe bakar mısınız hocam?
Paylaşmış olduğunuz dosyada yöneticiler destek eğitim verebilir diye de yazıyor çünkü
Galiba yönetmelik değişmeden önceki resmi dayanağı paylaştınız.

hadis

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 134
  • Teşekkür 71
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 15:51:55
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
7 temmuz resmi gazetede yayınlanan özel eğitim yönetmeliğe bakar mısınız hocam?
Paylaşmış olduğunuz dosyada yöneticiler destek eğitim verebilir diye de yazıyor çünkü
Galiba yönetmelik değişmeden önceki resmi dayanağı paylaştınız.
evet haklısınız resmi yazı bir önceki. ancak bir görüş yazısına dayanarak ilçe okul öncesi öğretmenlere destek odası açmadı.

PINARCIK

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 4.161
  • Teşekkür 26183
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 15:57:08
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
evet haklısınız resmi yazı bir önceki. ancak bir görüş yazısına dayanarak ilçe okul öncesi öğretmenlere destek odası açmadı.
Görüş yazıları yapılan değişiklik ve düzenlemelere bağlı olarak uygulama bütünlüğü içinde bütün illerde uygulanabilse keşke hocam.
Malesef bu şekilde bir çok kişi mağdur ediliyor...

Sarp60

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 325
  • Teşekkür 169
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 16:56:08
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
Madde 25: Destek Eğitim Odası

f) Destek eğitim odasında; öğrencilerin eğitim ihtiyaçları takip ettikleri eğitim programı ve öğrencilerin kayıtlı oldukları kademe esas alınarak özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, sınıf ve diğer alan öğretmenleri okul yönetiminin teklifi doğrultusunda il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince görevlendirilir.

Dolayısıyla okul öncesi öğretmenleri de destek eğitim odasında görev alabilir sayın hocam.

Sıkıntı şu. Ancak norm fazlası anasınıf öğretmeni veya 30 saatini doldurmayan verebilir.

fikret6363

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.260
  • Teşekkür 7281
    • Çevrimdışı
  • # 07 Ara 2018 17:20:33
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Verebilir diye biliyorum Hocam.
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında eğitim verebiliyor mu?
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
Madde 25: Destek Eğitim Odası

f) Destek eğitim odasında; öğrencilerin eğitim ihtiyaçları takip ettikleri eğitim programı ve öğrencilerin kayıtlı oldukları kademe esas alınarak özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, sınıf ve diğer alan öğretmenleri okul yönetiminin teklifi doğrultusunda il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince görevlendirilir.

Dolayısıyla okul öncesi öğretmenleri de destek eğitim odasında görev alabilir sayın hocam.

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss