En İdeal Okul Nasıl Olmalıdır?(Fiziki Şartlar Bakımından)

Çevrimdışı kasocan74

• Üyeliği İptal Edildi
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
11 Tem 2011 01:55:59
 Eğitim Emekcileri En İdaal Çalışılabilir Okulun Nasıl Olması Gerektiği Konusunda Fikirlerini Merak Etim. Bencee Yeni Yapılacak Olan Okullarda Öncelikle Kuru Binadan Ziyade Geniş Ferah Betonarme Olmayan Bir Bahçesinin Olması Gerkir. Bu Bahçede Botanik Bitki Örtüsü, Hayvanat Bahçesi (çokta Fazla Hayvan Olmasına Gerek Yok Kedi,  Köpek, Kuş, Papağan, Yılan, Vb), Yüzme Havuzu, Tiyatro, Konferans Salonları, Spor Salonu, Masa Tenisi Alanı, Satranç Odası, Klasik Kantinden Ziyade Kafeteryası, Her Öğretmenin Ayrı Odası, Gibi Bölümlerin Olması Gerekiyor. Öğretmenler Ve Öğrenciler Okula Gelirken Bu Şekildeki Bir Alana Daha İstekli Gelmezlermi Sizce?

Çevrimdışı kollektif-01

• Uzman Üye
  • 2.020
  • 4.972
  • 2.020
  • 4.972
# 11 Tem 2011 02:43:13
Yıllardır  edindiğim izlenimler neticesinde;

1-Ulaşım sorunu olmayan
2-Yeterli dersliğe sahip olan
3-çevre düzenlemesi yapılmış olan (etrafı çevrili , yeşillendirilmiş ve bunların koruma altına alındığı)
4-spor salonu bulunan
5-sınıflarında aşırı kalabalık öğrencisi olmayan ya da tam tersi sınıflarında öğrenci sayısı çok az olmayan
5-tecrübeli idareci kadrosuna sahip olan
6-ekip olabilmeyi başarmış öğretmen kadrosuna sahip olan
7-spor salonu bulunan
8-çeşitliliğe sahip kantini bulunan
9-ilgili veli profili olan
10-taşımalı eğitim yapmayan
11-ikili eğitim yapmayan (tam gün eğitim yapan)
12-ısıtma sistemi problemi olmayan
13-yeterli hizmetli sayısına sahip olan
14-memuru bulunan
15-sorunlu kanalizasyon sistemi olmayan
16-çevresinde aşırı trafik yoğunluğu olmayan
17-bilişim sınıfı olan
18-hava kirliliğinin çok olduğu bir bölgenin olmadığı
19 her sınıfında projeksiyon cihazı olan
20-konferans salonu olan

şu an içi aklıma ilk gelenler bunlar benim.eminim ki daha  fazla madde eklenebilir.

Çevrimdışı kasocan74

• Üyeliği İptal Edildi
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 02:48:53
Eğitim Emekcileri En İdaal Çalışılabilir Okulun Nasıl Olması Gerektiği Konusunda Fikirlerini Merak Etim. Bencee Yeni Yapılacak Olan Okullarda Öncelikle Kuru Binadan Ziyade Geniş Ferah Betonarme Olmayan Bir Bahçesinin Olması Gerkir. Bu Bahçede Botanik Bitki Örtüsü, Hayvanat Bahçesi (çokta Fazla Hayvan Olmasına Gerek Yok Kedi,  Köpek, Kuş, Papağan, Yılan, Vb), Yüzme Havuzu, Tiyatro, Konferans Salonları, Spor Salonu, Masa Tenisi Alanı, Satranç Odası, Klasik Kantinden Ziyade Kafeteryası, Her Öğretmenin Ayrı Odası, Gibi Bölümlerin Olması Gerekiyor. Öğretmenler Ve Öğrenciler Okula Gelirken Bu Şekildeki Bir Alana Daha İstekli Gelmezlermi Sizce?

Çevrimdışı okulönceci26

• Bilge Üye
  • 3.624
  • 18.850
  • Okul Öncesi Öğrt.
  • 3.624
  • 18.850
  • Okul Öncesi Öğrt.
# 11 Tem 2011 02:50:12
evet yazdıklarınız hepsi olmalı ama şuana kadar bütün bu maddelere uygun okulda çalışmadım.
ben okulumdan memnunum,eksikleri var ama olsun.
çalıştıklarımın içinde en güzeli...

Çevrimdışı kasocan74

• Üyeliği İptal Edildi
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 181
  • 802
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 02:52:03
BİZDE ZATEN VAR DEMEDİK AMA BUNLARIN OLMADIĞI BİR OKULDAN NASIL MEMNUNSUN KENDİ ADINA KONUŞMA ÖĞRENCİ VE EĞİTİM ADINA İİ OKURSA KONUN NERYE GİTMESİ GERKTİĞİNİ ANLARSIN.
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
evet yazdıklarınız hepsi olmalı ama şuana kadar bütün bu maddelere uygun okulda çalışmadım.
ben okulumdan memnunum,eksikleri var ama olsun.
çalıştıklarımın içinde en güzeli...

Çevrimdışı okulönceci26

• Bilge Üye
  • 3.624
  • 18.850
  • Okul Öncesi Öğrt.
  • 3.624
  • 18.850
  • Okul Öncesi Öğrt.
# 11 Tem 2011 04:26:09
BİZDE ZATEN VAR DEMEDİK AMA BUNLARIN OLMADIĞI BİR OKULDAN NASIL MEMNUNSUN KENDİ ADINA KONUŞMA ÖĞRENCİ VE EĞİTİM ADINA İİ OKURSA KONUN NERYE GİTMESİ GERKTİĞİNİ ANLARSIN.
öğretmenim uslubunuz çok ağır olmuş,size saygısızlık etmek istemem...En ideal demişsiniz,hayalinizdeki dememişsiniz...

peki siz;
bekar lojmanından bozma sınıfta çalıştınız mı?
yazın duvarlarınızdan böcekler çıktı mı?
beslenme saatinde sınıfınızdan fareler çıktı mı?
5 saatlik eğitminizde 2,5 saatini soba yakmakla geçirdiniz mi?
öğretmenim bizi "lunaparkada" götürürmüsün?diyen öğrencileriniz oldu mu?
...uzayan birçok sıkıntılar.

şimdiki okulumda ise;
ulaşımım çok kolay,
sınıfım 2 sınıf büyüklüğünde,
ısınma sorunu yaşamayalım diye elektrikli sobamız hazır,
laptop,projeksiyon makinası...
özel sınıf gibi her istediğimiz oluyor.....
birçok şey ilave edebilirim.

biz herşeyden önce eğitimciyiz.sizi üzdüysem affola.
saygılarımla..

Çevrimdışı adatepe1

• Üyeliği İptal Edildi
  • 1.185
  • 1.818
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.185
  • 1.818
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 04:41:49
Özel okulların binalarının görüntü olarak genelde iyi olduğunu düşünürüm.

Çevrimdışı boran_12

• Uzman Üye
  • 1.441
  • 4.107
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 1.441
  • 4.107
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 04:44:15
Öğretenin ve öğrenenin kendisini rahat hissedebildiği, olmaktan mutlu olabileceği bir alan olmalı...

Çevrimdışı akasya

• Tecrübeli Üye
  • 495
  • 1.112
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 495
  • 1.112
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 11:58:17
tünaydın arkadaşlar ,
iyi bir ideal bir okul kanımca sahnesi olan her türlü piyes, belirli günlerin yapılacağı ses düzeni olan, beden eğitimi dersine ait ayrı salonu olan, fen teknoloji sınıfı ayrı, bahçesi geniş bir okul, sınıfların tek bir şubeye ait olan bir okul kanımca öğrenci sayısıda 20- 25i geçmemeli iyi bir eğitim ve öğretimin sağlanabilmesi için hiç değilse yeni yapılan okullar bu şekilde yapılsa malesef yeni yapılan okullarda gördüğm kadarı bahçe çok küçük

Çevrimdışı Elif Doğanay

• Uzman Üye
  • 1.479
  • 3.241
  • 5. Sınıf Öğretmeni
  • 1.479
  • 3.241
  • 5. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 12:35:12
selam arkadaşlar. tam donanımlı bir okul ve öğreetmenleri,n de işbirliği içinde olduğu bir okul ideal okuldur. bir de ilgili ve üzerine düşen görevleri yapan veliler olmalı.
yani tam donanım olsada çocuğun silgisi bitmiş velinin haberi yoksa yine olmuyor maalesef :(
bu sayduıklarım da imkansızla eşdeğer galiba :)  :(

Çevrimdışı simsekhanife67

• Uzman Üye
  • 3.606
  • 15.113
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 3.606
  • 15.113
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 12:54:29
 Merhabalar.
 Okul fiziki yönden,bakımlı,boyalı,sınıflar geniş,bütün çalışma alanları mevcut olmalı.Bahçesi geniş,yeşili olan trafik gürültüsünden uzak vs.Bu listeyi epeyce uzatabilirim.Fiziki yapı önemli kabul ediyorum.Ama bence öğretmen ve öğrencilerin mutlu olduğu okul olması daha önemli.İnsan okulunu seviyorsa daha çok çalışır,daha yaratıcı olur küçük kusurları görmez.

Çevrimdışı aslı_80

• Bilge Üye
  • 2.080
  • 12.050
  • Öğrenci Velisi
  • 2.080
  • 12.050
  • Öğrenci Velisi
# 11 Tem 2011 15:14:12
Merhaba başlıkla tam olarak uygun değil ama sormak istiyorum.Oğlum 4.sınıfa geçti.Sınıflarında hiçbir teknoloji ürünü kullanılmıyor.Projeksiyon,akıllı tahta,bilgisayar vs.Oğlum çok şükür gayet başarılı.Ama merak ediyorum  teknolojik imkanlar başarıyı ne kadar etkiler?Olması şart mıdır?Bu durumda olan sınıfların kaybı büyük müdür?
Teşekkürler.

Çevrimdışı atasay15

• Bilge Üye
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 15:24:28
öncelikle ben birleştirilmiş sınıftan kurtulmak ve sizin sıkıldıgınız klasik betonarme bir okulda çalışmak isterdim doğrusu..

Çevrimdışı atasay15

• Bilge Üye
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 11 Tem 2011 15:28:22
öğretmenim uslubunuz çok ağır olmuş,size saygısızlık etmek istemem...En ideal demişsiniz,hayalinizdeki dememişsiniz...

peki siz;
bekar lojmanından bozma sınıfta çalıştınız mı?
yazın duvarlarınızdan böcekler çıktı mı?
beslenme saatinde sınıfınızdan fareler çıktı mı?
5 saatlik eğitminizde 2,5 saatini soba yakmakla geçirdiniz mi?
öğretmenim bizi "lunaparkada" götürürmüsün?diyen öğrencileriniz oldu mu?
...uzayan birçok sıkıntılar.

şimdiki okulumda ise;
ulaşımım çok kolay,
sınıfım 2 sınıf büyüklüğünde,
ısınma sorunu yaşamayalım diye elektrikli sobamız hazır,
laptop,projeksiyon makinası...
özel sınıf gibi her istediğimiz oluyor.....
birçok şey ilave edebilirim.

biz herşeyden önce eğitimciyiz.sizi üzdüysem affola.
saygılarımla..
öğretmenimizin yazdıkları az bile.. daha o kadar ilave edilecek sey var ki malesef

Çevrimdışı kollektif-01

• Uzman Üye
  • 2.020
  • 4.972
  • 2.020
  • 4.972
# 11 Tem 2011 16:21:03
Merhaba başlıkla tam olarak uygun değil ama sormak istiyorum.Oğlum 4.sınıfa geçti.Sınıflarında hiçbir teknoloji ürünü kullanılmıyor.Projeksiyon,akıllı tahta,bilgisayar vs.Oğlum çok şükür gayet başarılı.Ama merak ediyorum  teknolojik imkanlar başarıyı ne kadar etkiler?Olması şart mıdır?Bu durumda olan sınıfların kaybı büyük müdür?
Teşekkürler.

Öğretmenim ben bu yıl  1.sınıftan itibaren okuttuğum öğrencilerimi mezun etttim ancak sınıfımda projeksiyon ,akıllı tahta ,,bilgisayar yoktu.ben de çözüm olarak serbest etkinlik dersinin 2 saatini bilişim alarak derslerimde görsel olarak işlemek istediklerimi bu şekilde işledim.
teknolojiyi kullanarak ;
1-öğrencileirmin dikkatini daha hızlı ve etkili çekebiliyordum.
2-ders daha ilginç hale geliyor(görsel kullandığım için)
3-en ilgisiz öğrencim bile derse katılmaya başlıyor
4-ders daha eğlenceli hale geliyor

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK