4. Sınıf Öğretmenlerinin Günlüğü

Çevrimdışı zeynepcan17

• Tecrübeli Üye
  • 106
  • 195
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 106
  • 195
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 21:40:32
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
merhaba zümrem..
3. haftaya başladık ve bizim ingilizce öğretmeimiz hala yokk..derleri son sürat işliyorum ama yetiştiremiyorum..çok yoruluyorum ..
ödev verince kontrolü zor oluyor.vermesen olmuyor..şakınım valla...
öğlenci olunca hiçbir işimi yetiştiremiyorum..of offf...

BEN DE ÇEVRE KORUMA KULÜBÜYÜM..VE NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM..

Sevgili zümrelerim,
bende Çevre Koruma Kulübünde birkaç yıldır çalışıyorum.Okulumuzda bu yıl ders dışı etkinlik olarak yapılacakmış.Toplum hizmeti görevlerini hazırlayıp,ders dışında toplantılarını yapmamız istendi.Atık kağıt,her türlü plastik kapak ve şişe topluyoruz.Bunun için de afişler hazırlayıp köy içinde market,kahve gibi yerlere asıyoruz(uzun ömürlü olmuyor ama yine de şansımızı deniyoruz:) ) İlk aklıma gelenler bunlar,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Sevgiler,saygılar...

Çevrimdışı maviii35

• Bilge Üye
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 21:54:52
ders dışı etkinlik olarak neden yapılıyor anlamadım..
atık kapak ve pil toplamıştık geçen yıllarda okul olarak..mavi kapak kampanyası ocak ayında sona eriyormuş diye duydum..
okulumun etrafında ne bir park nede bahçe var..daracık sokaklar ve yan yana evler. çevre yok ki koruyalım..:)

Sevgili zümrelerim,
bende Çevre Koruma Kulübünde birkaç yıldır çalışıyorum.Okulumuzda bu yıl ders dışı etkinlik olarak yapılacakmış.Toplum hizmeti görevlerini hazırlayıp,ders dışında toplantılarını yapmamız istendi.Atık kağıt,her türlü plastik kapak ve şişe topluyoruz.Bunun için de afişler hazırlayıp köy içinde market,kahve gibi yerlere asıyoruz(uzun ömürlü olmuyor ama yine de şansımızı deniyoruz:) ) İlk aklıma gelenler bunlar,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Sevgiler,saygılar...

Çevrimdışı poolat

• Tecrübeli Üye
  • 546
  • 536
  • 546
  • 536
# 03 Eki 2012 21:58:11
İyi akşamlar zümrem,
Şu bir yıllık öğretmenlik serüveninde şunu çok iyi anladım ki bir günümüz bir günümüzü tutmuyor.dün çok gerginlik dolu bir gün geçirmiştim bugün ise tam tersi verimli ve oldukça güzel bir günü geride bıraktık.ilk iki ders cezalı öğrencilere pek de yüz vermeyince durum bütün sınıfa yansıdı.üçüncü derste konu işlemeden önce öğrencilere biraz çalışma,sevgi iyi insan olma konusunda sözler söyledim.öğrenciler de bir anda konuşmama dahil oldu.çok samimi bir 15 dk. geçirdik.belki dersten gitti ama öğrencilere büyük motivasyon verdi.en haylaz öğrencilerimden biri ağlayarak söz verdi.açıkçası ara ara böyle konuşmalar yapmak gerekiyor galiba bakalım gelecek günler nelere gebe

Çevrimdışı zeynepcan17

• Tecrübeli Üye
  • 106
  • 195
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 106
  • 195
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 22:08:00
ders dışı etkinlik olarak neden yapılıyor anlamadım..
atık kapak ve pil toplamıştık geçen yıllarda okul olarak..mavi kapak kampanyası ocak ayında sona eriyormuş diye duydum..
okulumun etrafında ne bir park nede bahçe var..daracık sokaklar ve yan yana evler. çevre yok ki koruyalım..:)

Öğretmenim 4+4+4 değişiklikleri sebebiyle denildi.sosyal etkinliklerin uygulaması ile ilgili kaldırıldı ya da kaldırılmadı ifadesi yokmuş.Ancak rehberlik kalkmış.Bize ders dışı faaliyet olarak yapılacak denildi.Mavi kapak kampanyasının bittiğini biliyorum ama biz geri dönüşüm amaçlı topluyoruz.Pili yazmayı unutmuşum :)
okulun duvarlarını boyayabilirsiniz belki,içerden ve dışardan.Ben geçen yıl fon kartonlarından büyük bir ağaç yapıp,yapraklarına çevre ile ilgili sözler yazmıştım.Çocuklara da çeşitli hayvanlar çizdirip boyattım.Ağacın etrafına yapıştırdık.Güzel olmuştu.İdarenin tavrı da önemli tabii.

Çevrimdışı narayana09

• Aktif Üye
  • **
  • 16
  • 43
  • 16
  • 43
# 03 Eki 2012 22:13:54
Sesli Kitap burada arkadaşlar ama sadece Türkçe, İngilizce gibi dil dersleri için var.

Çevrimdışı topprrak

• Tecrübeli Üye
  • 159
  • 476
  • 159
  • 476
# 03 Eki 2012 22:26:00
Merhabalar zümrem...
Herkes zaman konusundan, yetiştirememekten sıkıntılı... Belki tuhaf gelecek ama ben çok çok büyük derecede zaman sıkıntısı yaşamıyorum...
Her derste planlarım doğrultusunda ilerliyorum...
Ama burda en önemli şey alt sınıflarda işi çok sıkı tutmakta yatıyor... Yani birçok derste alt sınıflardan yiyiyorum... Geçmiş yıllarda yapmış olduğum etüt çalışmalarının da meyvesini topluyorum desem yalan olmaz...
Geçmiş yıllarda elimden geldiğince hiçbir kazanımı es geçmedim, sürekli tekrar ve pekiştirme yaptım...Öğrenilmeyen konulara yıl boyu geri dönüşler yaptım... Şimdi de bunun rahatlığını çok hissediyorum... Örneğin dün toplamaya başladık... Hiçbir sıkıntı yaşamadım... Fen ise en sevdikleri ders... Kısa tekrarlar yaptığımızda genelde doğru cevaplar alabiliyorum... Gün içinde derste işlediklerimle ilgili az ama öz ödev veririm, verdiğim ödevleri de satır satır incelerim... Çok faydası var... Ödevler kağıt üzerinde olduğu için eve getirip tek tek kontrol etme yanlışları ile ilgili düzeltmeler yapma fırsatım hep var... Ödevlerde %99 düzenli, kontrollü ve tam gelir...
Hatta öğrencilerim, öğretmenim 4.sınıf zor diyordunuz hiçte öyle değilmiş diyorlar... Derslerimize giren İngilizce ve Din Kültürü öğretmenlerimiz de sınıfımızdan oldukça memnun olduklarını sürekli dile getiriyorlar... Umarım hep böyle devam ederler...

tanercelebi52  öğretmenim baştan sıkı tutulan bir sınıfla işlerin daha kolay olacağına bende katılıyorum. 3 senedir her kazanımı tek tek sınıfta işledim. özetledim, tekrar ettim, ödevlendirdim kontrol ettim hiç yüzde yüz verim alamadım. bu senede sabırla aynı şeyleri yapacağım ama yaptıklarımda bir problem olduğu kesin çünkü tam başarıyı yakalayamadık.

Çevrimdışı f.c.k

• Tecrübeli Üye
  • 258
  • 309
  • 258
  • 309
# 03 Eki 2012 22:56:28
arkadaşlar bir sorum var. beden eğitimi dersine siz mi yoksa okulda bulunan bedeneğitimi öğretmeni mi giriyor? müdür 4. sınıflara sen gireceksin beden eğitimi girmeyecek diyor. sizin okullarda nasıl bi uygulama yapılıyor?
Benim Din K.,Beden Eğt.,İng.,Görsel Sanatlar ve Müzik derslerine branş öğretmenleri giriyor.En güzel yanı da boş derslerde müdürümüz bizi evimize yolluyor :)))

Çevrimdışı ogrtmn35

• Bilge Meclis Üyesi
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 22:59:22
Benim Din K.,Beden Eğt.,İng.,Görsel Sanatlar ve Müzik derslerine branş öğretmenleri giriyor.En güzel yanı da boş derslerde müdürümüz bizi evimize yolluyor :)))
Branş öğretmenleri ek ders ücreti alabiliyor mu?Bizde ek dersler verilmediği için sadece ingilizce dersine branş öğretmeni giriyor...

Çevrimdışı mehmet3804

• Üyeliği İptal Edildi
  • 153
  • 1.109
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 153
  • 1.109
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 23:25:34
arkadaşlar bugün ne işlediniz?

Çevrimdışı ogrtmn35

• Bilge Meclis Üyesi
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 23:32:56
Fen ve teknolojiden solunum organları
Türkçe Ayşegül okundu ilk 2 etkinliğini yaptık..
Matematik Doğal sayılarda toplama işlemi
Din dersi günah sevap konularını işledik...
Son ders Morpa Kampüsten Türkçe oyunlarını  oynadılar..
İyi çalışmalar dilerim..

Çevrimdışı mehmet3804

• Üyeliği İptal Edildi
  • 153
  • 1.109
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 153
  • 1.109
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 23:37:35
Fen ve teknolojiden solunum organları
Türkçe Ayşegül okundu ilk 2 etkinliğini yaptık..
Matematik Doğal sayılarda toplama işlemi
Din dersi günah sevap konularını işledik...
Son ders Morpa Kampüsten Türkçe oyunlarını  oynadılar..
İyi çalışmalar dilerim..
hocam konularda bazı derslerde bir iki konu geri olmam sıkıntı oluşturur mu?

Çevrimdışı maviii35

• Bilge Üye
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 23:41:01
bizde de sadece din kültürü ve ingilizce dersine girecek denildi..daha ingilizce öğretmeni gelmedi..

matematik toplama işlemi
türkçe müzeler metni etkinlikleri
fen ve teknoloji solunum organlarına giriş yaptık.

bir iki konu ileri yada geri olmak sorun yaratmaz ..toparlanır elbette..

Çevrimdışı ogrtmn35

• Bilge Meclis Üyesi
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 17.412
  • 177.324
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 03 Eki 2012 23:41:41
hocam konularda bazı derslerde bir iki konu geri olmam sıkıntı oluşturur mu?
Hayır oluşturmaz tabi ki sınıf seviyeniz önemli.Konuları kavratmadan yeni bir konuya geçmek daha kötü..geri dönüp tekrar yapmak zorunda kalırsınız .Hiç trafik dersi işlemedim ben de :((

Çevrimdışı türkan45

• Tecrübeli Üye
  • 323
  • 304
  • 323
  • 304
# 03 Eki 2012 23:43:16
sosyal duygular düşünceler
matematik sayı örüntüleri
türkçe müzeler etkinlikleri bitti

Çevrimdışı r0sen

• Üye
  • *
  • 32
  • 17
  • 32
  • 17
# 03 Eki 2012 23:44:31
İyi geceler arkadaşlar. Türkçe dersinde dil bilgisi konularını nasıl işliyorsunuz? ayrı mı işliyor musunuz dil bilgisi dersi gibi yoksa etkinliğe gelince konuyu anlatıp etkinliği yapıp geçiyor musunuz?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK