Alan Değiştiren Sınıf Öğretmenleri Yeniden Dönüş Yapabilir Mi?

Çevrimdışı snowman

• Uzman Üye
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
# 04 Kas 2012 19:37:11
hani bir milletvekili vardı ya;chp den dsp ye,dsp den mhp ye,mhp den,dyp ye,dyp den anap a geçmişti.şimdi bizde sınıftan branşa,branştan sınıfa geçmek istiyoruz.baksanıza bir öğretmen:sınıf öğretmeni olabiliyor,zihinsel engelliler öğrt. oluyor,tek.tas. öğrt. oluyor o da olmazsa düz memurluğa atanıyor.öğretmen değil mübarek jokeriz.bazen biz neymişiz de haberimiz yokmuş diyesim geliyor...

Çevrimdışı çitlembik1

• Tecrübeli Üye
  • 266
  • 173
  • 266
  • 173
# 04 Kas 2012 19:46:23
Ben alan değişikliği yapıp Türkçe' ye geçen biri olarak kararımdan son derece memnunum. Dil, sevdiğim ve üzerine daimi olarak eğildiğim bir alan olduğu için daha verimli olacağımı düşünüyorum. Okulumu da sevdim, öğretmen arkadaşlarım da gayet ılımlı ve makul tipler. Sanırım şanslıyım. Hal böyle olunca pişman olabileceğim bir ayağı yok yani olayın. Alan değişikliği yapan arkadaşlarımın bu sıkıntılı süreci atlatıp, bir an önce işlerine odaklanabilmelerini diliyorum.

Alan değiştirmek için karar verme sürecini belki de iyi değerlendiremeyen arkadaşlar şimdi pişman ve bu gerçekten çok üzücü. Sınıfa yeniden dönüşün olabileceğini düşünmüyorum. En azından bir beş yıl olmaz gibi geliyor bana.

Çevrimdışı bitinya2012

• Çalışkan Üye
  • 163
  • 32
  • 163
  • 32
# 04 Kas 2012 19:54:29
bence zihinsel engele  geçenler pişman olmuş olabilir yok ilkokul öğretmeniyken sosyal türkçe beden görsel sanat geçen hiçbir arkadaşım pişman değil ama zihinsel enge ne yazıkki ne yapacağız diye bakınıyorlar

Çevrimdışı aslı ellim

• Aktif Üye
  • **
  • 32
  • 37
  • 32
  • 37
# 05 Kas 2012 00:20:46
alan değişitirdim. gördümki öğretmenlik heryerde öğretmenlikmiş.öğrenci ister 10 yaşında ister 17 hiçbirşey farketmiyor.birazda bu işi seviyorsanız tadından yenmiyor.yalnız derslere hazırlıklı gitmek çok önemli.ben anlayamadım öğrencilere yetemiyoruz diye pişman olan arkadaşları.sanki müfredatlar öğretmenlerin kapasitesine göre mi hazırlandı?yok ben sınıf öğrtemeniyim benim zeka seviyem düşük,ben lise öğretmeniyim zeka seviyem yüksek.yok böyle birşey arkadaşlar.lise yada ortaokul müfredatları o kadarda zor deği .amaaaa size çok iş düşüyor.eğer sınıf öğretmeni iken  yan gel yat pozisyonunda çalışıp durduysanız. şimdi biraz zor gelir tabi.zaten yılların tecrübesi var,pegolojinin alası sınıf öğretmenlerinde kaynaklar var,kurslar var,elimizin altında deniz derya bir sürü eğitim siteleri....daha ne olsun.sizide birazcık zahmet olmazsa çalışın.ayrıca yok iptal edilsin falan filan.kimse kimseyi kandırmasın.ayrıca iptal edilirse ki hiç zannetmiyorum bu kadar insan düzenini değiştirdi hak yemekten bahseden öğretmenlerim  bunların ahı sizi ne yapacak acaba? 

Çevrimdışı snowman

• Uzman Üye
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
# 05 Kas 2012 00:33:34
konu derslerle ve öğretimi ile ilgili değil okullar berbat ve düzensiz her türlü işle uğraşıyoruz ders dışında burada anlatamayacağım güneydoğu gerçekleri içinde.yoksa diğerleri dediğiniz gibi kolay işler

Çevrimdışı rafy4040

• Tecrübeli Üye
  • 313
  • 365
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 313
  • 365
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 05 Kas 2012 00:35:48
eskiden branşçılar sınıfçılara atıyodu şimdi sınıfçılar branşçılara :)

Çevrimdışı arjin

• Üye
  • *
  • 4
  • 17
  • 4
  • 17
# 06 Kas 2012 10:56:29
gördüğü,baktığı,durduğu yere göre yorum yapıyor herkes..bende alan değiştirdim.. tek.tas.a geçtim.sınıf öğretmeniydim..mutsuzum..ama başka seçeneğim yoktu..eşimden ayrı..çocukla bir yıl daha o koşullarda...düşünmesi bile zorken..neyse olan oldu..umarım diğerleri mutludur..ben bu dersi bir türlü sahiplenemedim..birleştirilmi ş sınıftan sonra büyük bir boşluğa düştüm..bu ders öğrencinin dersi..ne yaparsanız yapın öğrenci istemiyorsa ders boş geçiyor..umarım alanıma geri dönebilirim..

Çevrimdışı tiernan

• Tecrübeli Üye
  • 92
  • 425
  • Fizik Öğretmeni
  • 92
  • 425
  • Fizik Öğretmeni
# 06 Kas 2012 20:18:37
Bu aralar üniversitede okudukları yan alanlarına göre alan değişikliği yaparak branş öğretmenliğine geçen sınıf öğretmenlerinin yakarışlarını duymaktan gına gelmeye başladı. Arkadaşlar şimdi de yok biz bu alanı yapamıyoruz, bize göre değilmiş, dava açacağız gibi söylemlerde bulunuyorlar. Eh be kardeşim sizi silah zoruyla mı yaptılar? Çocuk oyuncağı mı bu? İstediğim zamana branşa geçerim istediğim zaman sınıfçı olurum. Zaten bu alan değişikliği yüzünden binlerde öğrenci magdur oldu. Alan değişikliğini fırsat bilip bizlerin 10 yılda anca gelebildikleri okullara gelsinler sonra bundan yakınsınlar. Acaba kaçı eski görev yerlerine dönmeyi tercih ederler? Lütfen oturun oturduğunuz yerde ve aldığınız yan alan eğitimlerine uygun ders anlatmakla bedeninizi ve zihninizi yorun!

Çevrimdışı sinko

• Üyeliği İptal Edildi
  • 204
  • 642
  • 204
  • 642
# 06 Kas 2012 22:38:13
Selam arkadaşlar benim nikimden yazan farklı bir arkadaş  açık olan eğitimhane sayfamdan düşüncelerini  paylaşmış.Böyle bir uygulama olup olmadığı konusunda hiç bir fikrim yok.  Ben 2.sınıf öğretmeniyim  halimden çook ama çok memnunum :)) o arkadaşımın da alacağı olsun :)) Herkes için hayırlısı olsun ..

Çevrimdışı melike_snf

• Bilge Üye
  • 5.178
  • 12.291
  • Müdür Yardımcısı
  • 5.178
  • 12.291
  • Müdür Yardımcısı
# 06 Kas 2012 22:43:01
Bir arkadaşım sırf eşinin yanına gidebilmek için teknoloji tasarım öğretmenliğine geçti.Çok da severek yapıyordu sınıf öğretmenliğini ama bırakmak zorunda kaldı.Şimdi geçiş olsa direkt geçer ama olmaz herhalde artık..

Çevrimdışı Reisefe

• Tecrübeli Üye
  • 562
  • 326
  • 562
  • 326
# 07 Kas 2012 08:27:25
Kimileri teredüt ede ede, kimileri oynaya oynaya, kimileri de gelecek, eş, yuva kaygısıyla alan değiştirdi.  Alan değiştirirken YAN ALAN'ım bana yeter düşüncesi hakimdi çoğu kişi de. Aile birlikteliği, yaşadığı köy, kasaba veya ilçeyi değiştirme imkanı verilince mesleki bilgi ve beceri geri planda kaldı. Şimdi yapılacak olan tek şey nasıl verimli olabilirim diye kendinize sormanızdır. Geriye dönmeyi düşünen arkadaşlarım bu şekilde devam ederlerse hiç verimli olabileceklerini sanmıyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı bolat01

• Aktif Üye
  • **
  • 40
  • 28
  • 40
  • 28
# 07 Kas 2012 16:28:03
bende zihinsele geçtim ve çok memnunum

Çevrimdışı çitlembik1

• Tecrübeli Üye
  • 266
  • 173
  • 266
  • 173
# 07 Kas 2012 22:45:28
Hep negatif yorumlar yapılıyor ama verdiği karardan mutlu olan da çok. Bu unutulmasın.  ;)

Çevrimdışı çifteöğretmen12

• Yeni Üye
  • 1
  • 0
  • 1
  • 0
# 07 Kas 2012 22:50:31
ne yani eğitimin kalitesi düşecekmiş biz sınıflara girip katil mi sapıkmı hırsız mı vatan hayini mi yetiştireceğiz öğretmenlik matemetik fen sosyal vs vs anlatmak mı yoksa öncekaliteli insan mı yetştirmektir braşları görüyoruz sbs de lys de döktürüyorlar 16 sene sınıföğretmenliği yaptım şimdi de branş oldum inanıyorum kaliteli bir çok insan yetiştireceğim hangimiz orta okuldaki dersleri hatırlıyoruz!!! okumuşunuz ama boşa
 ???

Çevrimdışı mislina78

• Uzman Üye
  • 1.254
  • 2.033
  • Biyoloji Öğretmeni
  • 1.254
  • 2.033
  • Biyoloji Öğretmeni
# 08 Kas 2012 09:38:30
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ne yani eğitimin kalitesi düşecekmiş biz sınıflara girip katil mi sapıkmı hırsız mı vatan hayini mi yetiştireceğiz öğretmenlik matemetik fen sosyal vs vs anlatmak mı yoksa öncekaliteli insan mı yetştirmektir braşları görüyoruz sbs de lys de döktürüyorlar 16 sene sınıföğretmenliği yaptım şimdi de branş oldum inanıyorum kaliteli bir çok insan yetiştireceğim hangimiz orta okuldaki dersleri hatırlıyoruz!!! okumuşunuz ama boşa
 ???
Cevap vermeyim diyorum zorla cevap verdiriyorsunuz.Fkb mezunu olup ya da başka alandan sınıf öğretmenliği yapanlar sınıflara girip katil mi sapık mı yetiştireceklerdi de zamanında bizleri çok iğnelediler sınıfçılar.Ayrıca zümrelik yaptığım sınıfçıların hepsinin dediği senin gayretini gördükçe sınıfçılığımdan utanıyorum.İnanın tüm gayretimle 10 yıl boyunca çalıştım.Ama bu tepkiler bizlerede çok yapıldı öğretmenler odasında.Demekki neymiş tarih tekerrürden ibaretmiş.İnsan kınadığı şeyleri yaşamayınca ölmezmiş.Ayrıca sunulan fırsatlar değerlendirilirmiş.Kimi bu fırsatları işsizlikle karşı karşıya olduğu için kimi eşi,çocuğu ve mesleği arasında tercih yapmaya zorlandığı için kimi branşından sıkıldığı için vs.Yani buradan çıkarmamız gereken sonuç insanlar önüne bir fırsat çıkınca don kişotluk yapmaz fırsatı değerlendirirmiş.Artık sınıfçıların branşçılara branşçıların sınıfçılara diyeceği kalmamıştır.Artık bu yersiz içi boş tartışmaların bitmesi gerekir.Haksızlığa uğradığını düşünen gider derdini hakimlere anlatır.Benim yaptığım gibi.Maç bitti artık sınıfçılar 1 -sınıf öğretmenliği yapan branşçılar-1

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK