Alan Değiştiren Sınıf Öğretmenleri Yeniden Dönüş Yapabilir Mi?

Çevrimdışı snowman

• Uzman Üye
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
  • 1.646
  • 4.629
  • İngilizce Öğretmeni
# 08 Kas 2012 10:22:55
birbirimizi yemekten bıkmadık,olmadı şikayet ettik gizli gizli.oysa bizler bir elmanın iki yarısı gibiyiz.neden bu kininiz öfkeniz,hıncını sistemden hükümet ve bakandan alamayanlar birbirlerinden alıyorlar.ben branşa geçtim ingilizceye.gittiğimokulda ne dışlandım ne yadırgandım,ilk başlarda nerye gitseniz ısınana kadar ilişkiler normal olmaz,kendinizi hissettirdikten sonra herkes sever ve kabullenir.böyle düşünenleri bende kınıyorum.yok branşçılar kaç fen ve anadolu lisesi kazandırmış veya sbs de öğrencileri dökülüyor.oysa biliyoruz ki,öğrenci isterse başarılı olur.bazı şeyler kendi aramızda konuşulur sayın sınıfçılar.hadi şimdi başaralım davranış değişikliğini,kolay değil 10 öğretmenin girdiği sınıfta birşeyleri oturtabilmek ve davranış değişikliği..birbirimizi anlamaya çalışalım.
geri dönüşe gelince:şimdiki hükümet,şimdiki bakan gitmediği sürece veya en az 5 yıl geçmediği sürece dönüş olmaz.dönüşü olmayan bir yola girdik beylerrrr

Çevrimdışı ali özcan

• Uzman Üye
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
# 09 Kas 2012 16:10:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
birbirimizi yemekten bıkmadık,olmadı şikayet ettik gizli gizli.oysa bizler bir elmanın iki yarısı gibiyiz.neden bu kininiz öfkeniz,hıncını sistemden hükümet ve bakandan alamayanlar birbirlerinden alıyorlar.ben branşa geçtim ingilizceye.gittiğimokulda ne dışlandım ne yadırgandım,ilk başlarda nerye gitseniz ısınana kadar ilişkiler normal olmaz,kendinizi hissettirdikten sonra herkes sever ve kabullenir.böyle düşünenleri bende kınıyorum.yok branşçılar kaç fen ve anadolu lisesi kazandırmış veya sbs de öğrencileri dökülüyor.oysa biliyoruz ki,öğrenci isterse başarılı olur.bazı şeyler kendi aramızda konuşulur sayın sınıfçılar.hadi şimdi başaralım davranış değişikliğini,kolay değil 10 öğretmenin girdiği sınıfta birşeyleri oturtabilmek ve davranış değişikliği..birbirimizi anlamaya çalışalım.
geri dönüşe gelince:şimdiki hükümet,şimdiki bakan gitmediği sürece veya en az 5 yıl geçmediği sürece dönüş olmaz.dönüşü olmayan bir yola girdik beylerrrr
ne yapalım, hayırlısı olsun....

Çevrimdışı sudi67

• Tecrübeli Üye
  • 315
  • 93
  • 315
  • 93
# 09 Kas 2012 20:36:23
Ben gule oynaya gecmedim ancak elimden gelenin en iyisini yapmaya calisiyoru srastiriyorum ukuyoru soruyorum uyguluyorum karsiligini da almaya basladim herkese tavsiye ederi gunun birinde firsatim oldugunda tabiki gecerim alanima ..ama su anda bu gorevdeyim ve bunu en iyi sekilde yapmaliyim ..sanirim ben boyle mutluyum...

Çevrimdışı sakaryalı54

• Üye
  • *
  • 13
  • 14
  • 13
  • 14
# 13 Kas 2012 13:40:27
arkadaşlar okudukça hayrete düşüyorum..öğretmeni öğretmene kırdıkmak bu olsa gerek...zamanında branş öğretmenlerinin başına gelenler şimdi sınıf öğretmenlerinin başına geldi...bunun suçlusu ne branş ne de sınıf öğretmenleri...suçlu bakanlık ..peki neden biz birbirimize giriyoruz..aklım almıyor bazı yazıları okudukça öğretmenliğimden utanıyorum..arkadaşlar kendimize çeki düzen verelim lütfen.bunları sadece öğretmenlerin okuduğunu düşünmeyin...

Çevrimdışı hocam-72

• Çalışkan Üye
  • 76
  • 28
  • 76
  • 28
# 13 Kas 2012 13:51:02
Arkadaşlar bende bilişime geçtim kararnamem geldi ama geçiş yapmadım sonra kararnamenin iptaliyle ilgili yazı yazdım. şuanda bakanlığı bekliyorum...

Çevrimdışı ali özcan

• Uzman Üye
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
# 13 Kas 2012 16:13:06
Arkadaşlar bende bilişime geçtim kararnamem geldi ama geçiş yapmadım sonra kararnamenin iptaliyle ilgili yazı yazdım. şuanda bakanlığı bekliyorum...
nasıl olur hocam ya... ilişik kesmeden bu işi nasıl takip ediyorsunuz anlamadım?

Çevrimdışı irmet

• Çalışkan Üye
  • 56
  • 75
  • 56
  • 75
# 13 Kas 2012 18:14:29
süre bitmeden ilçeye alan değişikliğimin iptali için dilekçe vermiştim il atama yapmış  yeni okulda mecburen göreve başladım. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Çevrimdışı yareni

• Tecrübeli Üye
  • 213
  • 87
  • 213
  • 87
# 13 Kas 2012 18:18:43
ben branşa geçmekten memnunum.sınıf öğretmenliğinde o kadar çile çektim.keşke baştan branş öğretmeni olsaydım.

Çevrimdışı erkanar

• Çalışkan Üye
  • 95
  • 39
  • Beden Eğitimi Öğrt.
  • 95
  • 39
  • Beden Eğitimi Öğrt.
# 13 Kas 2012 18:26:30
beden eğitimine geçtim.. eksiklerimi hızla gidermeye çalışarak kendimi geliştirmeye gayret gösteriyorum.. zor bir süreç ama bir sene sonra herşey yoluna girer.. karamsarlığa kapılmayın.. ilk göreve başladığımızda da böyleydik.. sudan çıkmış balık gibi.

Çevrimdışı elvanlebe

• Üye
  • *
  • 6
  • 8
  • 6
  • 8
# 14 Kas 2012 17:59:33
Ben de yanalan bedeneğitimine geçmedim,çok pişmanım,kısa bir sürede karar veremedim,pişman olanlar,ve yeniden başvuru yapmak isteyenler için yarıyılda bir düzenleme bekliyoruz.

Çevrimdışı lanej

• Çalışkan Üye
  • 64
  • 63
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 64
  • 63
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 14 Kas 2012 23:37:12
arkadaşlar hepimizi ilgilendiren ilginç bir haberi paylaşmak istedim ;

MEB: Yan alana Hiçbir sınıf Öğretmeni Geçmedi!
MEB'e alan değişikliğinin yanlışlığıyla ilgili AKİM aracılığıyla mail attım! Gelen cevap şok edici bir cevaptı!
Sayın Memurlara Haber.com yetkilileri,
MEB'e alan değişikliğinin yanlışlığıyla ilgili AKİM aracılığıyla mail attım!Gelen cevap şok edici bir cevaptı! Meb sınıf öğretmenlerinin diğer alanlara geçirilmediğini iddia ediyordu verdiği cevapta!

04.10.2012
Sayın ……………………..; Bilindiği üzere 1996 yılında tüm üniversite mezunları sınıf öğretmeni olarak atanmıştı. Şu anda yapılan sınıf öğretmeni olarak atanmış diğer branş öğretmenlerin asıl branşlarına geçirilmesidir. Mezuniyeti itibarıyla branşı sınıf öğretmeni olan tek bir öğretmen Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal vs. gibi branşlara atanmamıştır. Sadece öğretmen adayı bulunmayan Teknoloji ve Tasım branşı ile Engelliler branşına geçiş hakkı verilmiştir. Bu branşa geçiş yapan öğretmenlerde gerekli kurslardan geçirilecektir. İyi günler diliyoruz.
Milli Eğitim Bakanlığı -

Çevrimdışı mislina78

• Uzman Üye
  • 1.254
  • 2.033
  • Biyoloji Öğretmeni
  • 1.254
  • 2.033
  • Biyoloji Öğretmeni
# 15 Kas 2012 08:55:52
arkadaşlar hepimizi ilgilendiren ilginç bir haberi paylaşmak istedim ;

MEB: Yan alana Hiçbir sınıf Öğretmeni Geçmedi!
MEB'e alan değişikliğinin yanlışlığıyla ilgili AKİM aracılığıyla mail attım! Gelen cevap şok edici bir cevaptı!
Sayın Memurlara Haber.com yetkilileri,
MEB'e alan değişikliğinin yanlışlığıyla ilgili AKİM aracılığıyla mail attım!Gelen cevap şok edici bir cevaptı! Meb sınıf öğretmenlerinin diğer alanlara geçirilmediğini iddia ediyordu verdiği cevapta!

04.10.2012
Sayın ……………………..; Bilindiği üzere 1996 yılında tüm üniversite mezunları sınıf öğretmeni olarak atanmıştı. Şu anda yapılan sınıf öğretmeni olarak atanmış diğer branş öğretmenlerin asıl branşlarına geçirilmesidir. Mezuniyeti itibarıyla branşı sınıf öğretmeni olan tek bir öğretmen Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal vs. gibi branşlara atanmamıştır. Sadece öğretmen adayı bulunmayan Teknoloji ve Tasım branşı ile Engelliler branşına geçiş hakkı verilmiştir. Bu branşa geçiş yapan öğretmenlerde gerekli kurslardan geçirilecektir. İyi günler diliyoruz.
Milli Eğitim Bakanlığı -
Ey meb bir kerede dik dur.Yaptığının arkasında durmak büyük bir erdemdir.Ne oldu davalarla başın çok mu ağrıdı.Sen bu açıklamayla elimize büyük bir koz veriyorsun.Bu açıklamayı kaydedip ayrıca branşa geçirilen sınıf öğretmenleri isim isim okul okul hakimin önüne sunulunca bakalım ne diyeceksin.Valla hakim bey bizim haberimiz yok.Bizden habersiz geçmişler mi ha ha

Çevrimdışı egitimhane52

• Uzman Üye
  • 1.799
  • 5.164
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 1.799
  • 5.164
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 15 Kas 2012 09:01:11
Yan alanı olmadan geçenler oldu mu ki?
Bizim neden haberimiz yok. Ben de hiç düşünmeden geçerdim o zaman...
Ey meb bir kerede dik dur.Yaptığının arkasında durmak büyük bir erdemdir.Ne oldu davalarla başın çok mu ağrıdı.Sen bu açıklamayla elimize büyük bir koz veriyorsun.Bu açıklamayı kaydedip ayrıca branşa geçirilen sınıf öğretmenleri isim isim okul okul hakimin önüne sunulunca bakalım ne diyeceksin.Valla hakim bey bizim haberimiz yok.Bizden habersiz geçmişler mi ha ha

Çevrimdışı ali özcan

• Uzman Üye
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
  • 1.244
  • 468
  • Okul Müdürü
# 15 Kas 2012 10:04:19
Yan alanı olmadan geçenler oldu mu ki?
Bizim neden haberimiz yok. Ben de hiç düşünmeden geçerdim o zaman...
yok hocam yan alanı olmayanlar zihinsel engelliler öğretmenliğine ve teknoloji tasarım öğretmenliğine geçtiler. Onun dışında yan alanı olmayanlar diğer branşlara geçemedi.

Çevrimdışı eren01

• Tecrübeli Üye
  • 207
  • 101
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 207
  • 101
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 15 Kas 2012 10:06:05
ali hocam sesinize hasret kaldık yav karakoçandan sevgiler

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK