Taşınır Kayıt Ve Yönetim Sistemi - Kamu Hesapları Bilgi Sistemi (kbs)

Çevrimdışı suleyman45

• Bilge Meclis Üyesi
  • 16.299
  • 26.689
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 16.299
  • 26.689
  • 3. Sınıf Öğretmeni
23 Kas 2012 15:36:00
Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi - Kamu Hesapları Bilgi Sistemi (KBS)

Yeni sistem ile ilgili tüm paylaşımları bu konu başlığından yapalım. Şu andaki mevcut paylaşımlara diğer konu başlığından devam edelim. Geçerliliği kalmadığında diğer başlık kilitlenecektir.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 15:55:33
Arkadaşlar KBS modülüne 31/Aralık/2012 tarihine kadar envanter girişi tamamlanacakmış..

YAPILACAK İŞLEMLER
1)Taşınır Kontrol Yetkilisi Mal Müdürlüğünden şifre alacak
2)şifre ile modüle girildikten sonra tanımlama yapacak (taşınır kontrol yetkilisi olarak TC kimlik nosunu girip ,çıkan bilgileri kaydedeliyor )
3) Rol dağıtımı yapacak(istek birim yetkilisi ve taşınır kullanıcısı ) yalnız bunlar okullar için zorunlumu onu bilmiyorum ..Büyük kuruluşlar için geçerli olabilir hastane gibi üniversite gibi ama istek birim yetkilisinin okulda sistem üzerinden taşınır kontrol yetkilisinden malzeme talep etmesi saçma gibi geldi
4)ambar oluşturup kaydedidiyoruz (örneğin demirbaş ambarı ,tüketim ambara gibi ) bize söylenen tek ambar yeterli denildi ama ilerde sıkıntı olur mu tek ambar bilmiyorum
5)Eski taşınırdan malzemelerimizin dökümanını çıkarmamız gerekiyor (taşınır sorgulamadan)
6)KBS ----TİF GİRİŞ--ENVANTER GİRİŞİ ---MALZEME ARAYA --255,253 DİYEDE ARATTIRABİLİRİZ YA DA MALZEMENİN ADINI YAZARAKTA BULDUĞUMUZ MALZEMEYİ İŞARETLİYORUZ KAYDET DİYORUZ ..TARİH OLARAK 19/10/2012 SAYI OLARAKTA 129789 YAZIYORUZ

7) SONRA ONAY VERİP RAPORUNU ALABİLİYORUZ

8)AYNI CİNS MALZEMELERİ ,FİYATLARIDA AYNIYSA TOPLU OLARAK ENVANTER GİRİŞİ YAPABİLİYORUZ ..BURADA DİKKAT EDİLECEK OLAN BİRİM FİYATLARININ AYNI OLMASI

Benim anladığım/anlamadığım bunlar ,riğer arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa (özelliklealperen hoca)bu işe başlayabiliriz

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 15:57:27
129789  sayısı sabit mi yada geçişler tutanakla mı hazırlanacak?

Sayı sabit hocam ..taşınır modülünden ,KBS taşınır kayıt ve yönetim sisteminin kullanımı konulu yazıyı indirebilirsiniz ..Bu yazının tarih ve sayısını esas alıyoruz

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 15:58:26
Alperen Hocaya ilk soruyu ben sorayım ,ansiklopediler veya diğer kitaplar olarak aynı fiyattan 15 kere tek tek kayıt yapılmış ..biz bunları ansiklopediler 15 adet olarak veya diğer kitapları 15 adet olarak tek kaleme indirmemiz mümkün mü KBS aktarımda ? Bir sıkıntı olur mu kitabın ismi değişik falan diye

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 15:59:54
Arkadaşlar, okulumuzdaki taşınırları toplu olarak görebileceğimiz bir yer var mı? Buradan listeyi alıp gerekli kontrolleri yapıp, KBS'ye aktarmaya çalışacağım. Lütfen yardım...

Tif işlemleri ----taşınır sorgulama ---- gerekli yerleri doldur ,okulunu seç --rapor al

Çevrimdışı ogretmen67

• Uzman Üye
  • 1.756
  • 3.376
  • Türkçe Öğretmeni
  • 1.756
  • 3.376
  • Türkçe Öğretmeni
# 23 Kas 2012 16:03:38
biz daha şifreleri alamadık ki

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 16:06:09
İstek birimi yetkilisi okullarda saçma geldi bana diye yazmıştım ..Bu zorunluşmuş ..Bu yetkili olmadan düşüm veya giriş yapamıyoruz ambara ..

Mantığıda ,bir üniversitede ,taşınır kontrol yetkilisi ,kimin neye ihtiyacı var bilemez ..Yani  ,büyük kuruluşlara göre düşünülmüş ama her kuruma uygulanıyor

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 23 Kas 2012 16:06:48
biz daha şifreleri alamadık ki

Şifreyi Mal müdürlüğünden alabilirsiniz hocam

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 24 Kas 2012 13:43:48
Alperen Hocaya ilk soruyu ben sorayım ,ansiklopediler veya diğer kitaplar olarak aynı fiyattan 15 kere tek tek kayıt yapılmış ..biz bunları ansiklopediler 15 adet olarak veya diğer kitapları 15 adet olarak tek kaleme indirmemiz mümkün mü KBS aktarımda ? Bir sıkıntı olur mu kitabın ismi değişik falan diye

Kendi sorumu kendim cevaplıyayım bari,,Ankaraya mail attım ,sıkıntı olmaz toplu olarak girebilirsin fiyat aynıysa diye cevap geldi

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 24 Kas 2012 13:48:22
Çok ilginç bir sorun var arkadaşlar ..Taşınırda demirbaşa kayıtlı 2 malzemenin birim fiyatı 0 olarak görünüyor..KBS ye fiyat girmeden aktarmak mümkün değil ,ve sene sonu işlemi ambarda 2 malzemen var diye ikaz verecek ..

Nedir ki bunun çözümü .. Nerde bir cins sorun var beni buluyor ..Zamanında kaydeden vatandaş yüzlerce kitap ansiklopediyi falan tek tek kaydetmiş ..Hatta klavuz kitapları ..atama yer değiştirme kılavuzunu ,bir kendini kaydetmemiş:))

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 26 Kas 2012 18:35:30
KBS ,giriş yapıp işlere başlayan var mı arkadaşlar ...

Mal müdürlüğü KBS maaş ek ders kullanıcısı şifresiyle sisteme girilir diye söyledi ,girdim bir halt yok ,test yayınındaki olayın hiç birisi yok ..Daha hazır değil mi acaba?

Çevrimdışı mususi

• Üye
  • *
  • 20
  • 3
  • 20
  • 3
# 27 Kas 2012 14:53:36
Bu kbs taşınıra geçerken,eski taşınırların tüm listesini nereden alabiliriz sayın hocam.taşınır durum sorgulamadan rapor boş çıkıyor.

Çevrimdışı bamurat

• Uzman Üye
  • 1.564
  • 2.127
  • 1.564
  • 2.127
# 27 Kas 2012 15:03:50
KBS ,giriş yapıp işlere başlayan var mı arkadaşlar ...

Mal müdürlüğü KBS maaş ek ders kullanıcısı şifresiyle sisteme girilir diye söyledi ,girdim bir halt yok ,test yayınındaki olayın hiç birisi yok ..Daha hazır değil mi acaba?
aralığın 6 sından  sonra girilecek miş

Çevrimdışı UGUR_DOGAN

• Tecrübeli Üye
  • 511
  • 144
  • 511
  • 144
# 27 Kas 2012 15:21:51
Bu kbs taşınıra geçerken,eski taşınırların tüm listesini nereden alabiliriz sayın hocam.taşınır durum sorgulamadan rapor boş çıkıyor.

Tif giriş--Taşınır sorgulamadan alabilirsiniz (eğer boş çıkıyorsa ,ilçe milli eğitim müdürlüğü aktarım yapmamıştır..Aktarımı yapmasını sağlayın)ve  birim koduruz değişmis ise (maaş ekranında vardır ) yeni birim kodunu girip  kaydedin

Çevrimdışı DONKİŞOT10

• Çalışkan Üye
  • 122
  • 21
  • 122
  • 21
# 28 Kas 2012 10:25:52
Arkadaşlar KBS modülüne 31/Aralık/2012 tarihine kadar envanter girişi tamamlanacakmış..

YAPILACAK İŞLEMLER
1)Taşınır Kontrol Yetkilisi Mal Müdürlüğünden şifre alacak
2)şifre ile modüle girildikten sonra tanımlama yapacak (taşınır kontrol yetkilisi olarak TC kimlik nosunu girip ,çıkan bilgileri kaydedeliyor )
3) Rol dağıtımı yapacak(istek birim yetkilisi ve taşınır kullanıcısı ) yalnız bunlar okullar için zorunlumu onu bilmiyorum ..Büyük kuruluşlar için geçerli olabilir hastane gibi üniversite gibi ama istek birim yetkilisinin okulda sistem üzerinden taşınır kontrol yetkilisinden malzeme talep etmesi saçma gibi geldi
4)ambar oluşturup kaydedidiyoruz (örneğin demirbaş ambarı ,tüketim ambara gibi ) bize söylenen tek ambar yeterli denildi ama ilerde sıkıntı olur mu tek ambar bilmiyorum
5)Eski taşınırdan malzemelerimizin dökümanını çıkarmamız gerekiyor (taşınır sorgulamadan)
6)KBS ----TİF GİRİŞ--ENVANTER GİRİŞİ ---MALZEME ARAYA --255,253 DİYEDE ARATTIRABİLİRİZ YA DA MALZEMENİN ADINI YAZARAKTA BULDUĞUMUZ MALZEMEYİ İŞARETLİYORUZ KAYDET DİYORUZ ..TARİH OLARAK 19/10/2012 SAYI OLARAKTA 129789 YAZIYORUZ

7) SONRA ONAY VERİP RAPORUNU ALABİLİYORUZ

8)AYNI CİNS MALZEMELERİ ,FİYATLARIDA AYNIYSA TOPLU OLARAK ENVANTER GİRİŞİ YAPABİLİYORUZ ..BURADA DİKKAT EDİLECEK OLAN BİRİM FİYATLARININ AYNI OLMASI

Benim anladığım/anlamadığım bunlar ,riğer arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa (özelliklealperen hoca)bu işe başlayabiliriz

hcm  yeni kbs için envanter girişinde TARİH OLARAK 19/10/2012 SAYI OLARAKTA 129789 YAZIYORUZ diyorsanız yanlış yaparsınız,tifte kayıtlı malzemenin tarihi yazılmalıdır,yoksa kaydedilen bu malzeme, o eski malzeme olmayacaktır.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK