2. Sınıf Öğretmenleri Günlüğü

Çevrimdışı esen kolera

• Tecrübeli Üye
  • 329
  • 762
  • 329
  • 762
# 30 Eyl 2013 18:23:02
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
arkadaşlar Elma Kabukları Size Neyi Çağrıştırıyor Yardımcı Olurmusunuz :)))

bizde Bugün Bunu Yaptık Hocam :) Cevaplar Güzeldi Bizde Elma, Meyve, Kırmızı Elma, Kurtlu Elma, Yeşil Elma, Bıçak :) Keşke Tüm Etkinlikleri Böyle Güzelce Yapabilseler :)

Çevrimdışı esen kolera

• Tecrübeli Üye
  • 329
  • 762
  • 329
  • 762
# 30 Eyl 2013 18:27:27
hocam Aynı Dediğiniz Gibi Her Sabah, Bugün Çocuklara Sesimi Yükseltmeyeceğim, Kızmayacağım Diyorum Ama Yok Nerde, Beni Çıldırtmak İçin Uğraşıyorlar Sanki. Kurallar Oturasıya Kadar Ne Yapsak Acaba ?

bizde Kuralları Oturtamadık :/ Yarın Dört Kişilik Gruplar Yapıp Her Birine Yarım Sayfa Renkli Kağıtlar Dağıtıp Belirledikleri Bir Sınıf Kuralını Yazmalarını İsteyeceğim Kenarına İsimlerini Yazacaklar Eklemek İstedikleri Kuş Çiçek Vs Varsa Çızecekler Sonra Onların Hepsini Bir Fon Kartonuna Yapıştıracağız  :) Zaten Kuralları Sınıfça Belirlemiştik Ve Hepsini Biliyorlar Ama Uygulama Yok O Yüzden Birde Bunu Deneyeceğiz :)

Çevrimdışı esref42

• Çalışkan Üye
  • 43
  • 93
  • 43
  • 93
# 30 Eyl 2013 18:29:20
atlas yayıncılığın sitesine giremiyorum arkadaşlar iletişim için tel no bilen varsa gönderebilir mi? kitap sipariş edecektim site kapanmış inşallah ellerinde kitap vardır

Çevrimdışı malkoc61

• Tecrübeli Üye
  • 542
  • 1.949
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 542
  • 1.949
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 18:35:23
İkinci döneme bırakmanızı öneririm öğretmenim. Ve hatta gelecek yıla. Çocuklar önce röportaj yapmayı öğrensin, belirlediğiniz konuda soru sorma becerisi edinsin, kavramlar arasındaki ilişki durumunu belirlesin, olayların neden-sonuç ilişkisini kavrasın, makul ve mantıklı cümleler kurabilsin... Ve daha bir dolu gereklilik...
Bizim bürokratlarımız çocuklarımızı üstün ırk falan gördükleri için, böyle uçuk programlar yapmışlar. Okul öncesi eğitime bile gerek duymadan minicik çocukları okula alıp, yaş grupları küçüldüğü halde programda değişiklik yapmaya gerek görmemişler. Her şeyi birden vermeye çalışıp, hiçbir şey veremiyoruz sonuçta.
Tamamen katılıyorum.Çok güzel tesbitler  okuma-anlama ve yazmaya karşı istekleri artsın bu eksiklikleri giderilirse  .Yapamayacakları bir şey kalmaz.

Çevrimdışı malkoc61

• Tecrübeli Üye
  • 542
  • 1.949
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 542
  • 1.949
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 18:39:31
Sevgili zümrelerim hepinize iyi günler diliyorum.
Benim içinse zor günler beklemekte.
Sınıfıma 9 yeni öğrenci geldi. 3'ü küçük (1'i okuyor yazma yok, 2'si harfleri  tanıyor birleştirme yok), 1'i sadece ünlü harfleri tanıyor. 2'si bakarak yazabiliyor. Benim devamsızlık ve ilgisizlikten hala zorlandığım 2 eski öğrencim var.
Bunların dışındakiler mükemmel okuyor, yazıyor.ders yapıyor. Adeta kaynağa doymuyorlar.
Böyle bir sınıf profili karşısında nasıl bir yol izleyeceğimi şaşırdım.
Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Öncelikle moralinizi bozmayın.Zamana yayın fazla stres yaşamayın akışında düzelir.Fırsat buldukça birebir çalışmalar sergileyin.Velilerle durumu görüşün ve sizin okulda yaptığınız çalışmaları takviye etmelerini isteyin. Düzelir bizlerde de benzer sorunlar var.

Çevrimdışı Moktan

• Tecrübeli Üye
  • 62
  • 2.671
  • 62
  • 2.671
# 30 Eyl 2013 18:42:30
 :)Ben 1.dönemi içeren "veli öğrenci takip listesi" hazırladım.4 bölüm oluşturdum.1.bölüme "tarih",ikinci bölüme "kitabı okudu",üçüncü bölüme "ödevini yaptı",dördüncü bölüme "imza" yazdım.Veli toplantısında velilere dağıttım.Sitemize ekledim.Yararlı olcağını umuyorum.

Çevrimdışı Moktan

• Tecrübeli Üye
  • 62
  • 2.671
  • 62
  • 2.671
# 30 Eyl 2013 18:44:11
Gendaş  etkinlik seti güzel.Özellikle matematik fasiküller halinde.

Çevrimdışı pattaban

• Bilge Üye
  • 10.778
  • 29.435
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 10.778
  • 29.435
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 18:51:04
Herkese iyi akşamlar. 3.haftaya girerken yavaş yavaş yoluna girmeye başladı dersler.Bugün hayat bilgisinde sınıfta demokrasi konusunu işledik yarın sınıf başkanını seçeceğiz.Türkçeden 2.parçanın etkinliklerine başladık.Sözlük kullanamıyoruz henüz.Bugün ilk çalışmalara başladık.Matematikte onluklar ve birlikler konusuna başladık.Geçen yıldan bildikleri için çok zorlanmadık.Anlamayanlar hala aynı..
Sınıf kurallarına gelince aslında kuralları biliyorlarda uygulamak işlerine gelmiyor.Bugün beslenmede konuşan 2 öğrencime hangi kurala uymuyorsunuz şuan dedim.Birisi yemek yerken konuşulmaz diğeride de ağzımızda lokma varken konuşulmaz dediler.Biliyorsunuz da neden kurula uymuyorsunuz dediğimde de saf saf bakıyorlar işte.. :)

Çevrimdışı Tolstoyevski

• B Grubu
  • 24.726
  • 258.474
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 24.726
  • 258.474
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 19:14:19
Dostlarıma iyi akşamlar. Haftanın ilk gününün yorgunluğunu atmak için herkese birer çay... Afiyet olsun arkadaşlar.

Çevrimdışı adlec

• Tecrübeli Üye
  • 370
  • 2.336
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 370
  • 2.336
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 19:22:50
Disiplin konusunda geçen hafta ile bu hafta arasında epey fark oluştu.En azından derse başlayınca çok iyi dinliyorlar.

Kurallar konusuna gelince
Kuralları beraber koyuyoruz ve bende bu kurallara uyuyorum.
Mesela çalışmalarını değerlendireceğim demişsem,şu ders şunu yapacağız demişsem yapıyorum.

Ama eğitimde hiç bişey bi anda olmuyor.
Eski okulumda ne kadar çalışırsam çalışayım kimsenin umrunda da değildi dereceye falan da giremezdiö.
Bu okulda ise çocuklar zaten hazır geliyo.Bende onlara ayak uydurunca iyi öğretmen oluyorum:)

Çevrimdışı nadage

• Uzman Üye
  • 558
  • 835
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 558
  • 835
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 19:23:32
bendede hiç okumadıkları metinde
3 tane 84kelime
1-68
3-61
4-56
3 -45
2-39
2-24
2-7 kelime okudular son ikisinde aile ilgisi yok

Çevrimdışı hmi

• Tecrübeli Üye
  • 241
  • 2.918
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 241
  • 2.918
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 20:05:39
Bugün hayat bilgisinden sınıfta demokrasi,
Mat: 3 er ileri geri sayma
Türkçe: Elma kabukları metnini işliyoruz.Eş anlamlı kelimelerinde yavaş ve hata kelimelerinin eş anlamlarını bulurken ben zorlandım çocuklar nasıl bulsun bunları, yavaş kelimesinde epey düşündüm .Kendi kelime hazineleri ile aynı sanıyorlar her halde .

Çevrimdışı 43su35

• Tecrübeli Üye
  • 152
  • 1.145
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 152
  • 1.145
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 20:24:36
Eveeet. Haftanın ilk günü grip olmam nedeniyle sıkıntılı geçti. O metindeki elma kabuklarından çay yapıp içmek istiyorum. Bu çocuklar çok tatlılar yaa. Bugün sınıfta bir "Himmet ağabey" vakası yaşandı. Yavrum kıyamam sessiz okuma yaparlarken arkadaşı soru sorunca kafası karışmış, gelmiş bana "öğretmenim ben nerde kaldıydım?" demez mi. Bütün yorgunluğum gitti gülmekten.

Çevrimdışı krizantem_82

• Tecrübeli Üye
  • 195
  • 778
  • 195
  • 778
# 30 Eyl 2013 20:26:12
merhaba arkadaşlar...Muğla'nın  Milas ilçesinde görev yapıyorum.18 kız 12 erkek öğrencim var...Sınıfıma mektup arkadaşı arıyorum.Mevcudu uyan ve bizimle mektup arkadaşı olmak isteyen arkadaşlarım cvp yazabilirlerse sevinirim...

Çevrimdışı kursungibi

• Tecrübeli Üye
  • 506
  • 2.205
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 506
  • 2.205
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Eyl 2013 20:31:44
Hocam aynı dediğiniz gibi her sabah, bugün çocuklara sesimi yükseltmeyeceğim, kızmayacağım diyorum ama yok nerde, beni çıldırtmak için uğraşıyorlar sanki. Kurallar oturasıya kadar ne yapsak acaba ?

2 SINIF BİRDEN OKUTUYORUM arkadaşlar, halimize şükredelim...4 sınıf birden de okutan var. Bu nesilde mi sorun var biz de bilmiyorum ama 2- 3 sene önceki sınıflarıma kuralları uydurabiliyorken ve benimsetiyorken, sanki şimdiki nesli çok dalgın ve unutkan gibime geliyor...Zamanla oturacak umarım, sabır hepimize...

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK