1. Sınıf Kurallara Uymayan Öğrenciler İçin Yapılacak Uygulamalar

Çevrimdışı ilknur_22

• Tecrübeli Üye
  • 200
  • 1.105
  • 200
  • 1.105
# 11 Kas 2009 21:25:08
ev takip formları nerede bulamıyorum

Çevrimdışı sebnem35

• Bilge Üye
  • 2.765
  • 26.582
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 2.765
  • 26.582
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 12 Kas 2009 16:10:05
ben artık olumsuz davranışları görmezden gelip (mümkün olduğu kadar ) sadece olumluları ödüllendiriyorum, övüyorum. galiba işe yarıyor. ilk günlere göre daha rahatım çünkü. bazı çocuklar azarlanarak bile olsa ilgi çekmeye çalışıyor onlara bağırıp çağırmak, ceza vermek dolaylı olarak yaptıklarını pekiştiriyor.ama görmezden gelinmeye tahammülleri yok bu onlara en büyük ceza oluyor sanırım.

Çevrimdışı MUG

• Bilge Üye
  • 843
  • 9.939
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 843
  • 9.939
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 13 Kas 2009 14:54:55
Sınıf Kuralları İçin Velilere Yazı

Çevrimdışı ESRA3772

• Aktif Üye
  • **
  • 11
  • 27
  • 11
  • 27
# 09 Mar 2010 16:20:07
Mrb bende 1.sınıf öğrt. Derste sürekli ayakta gezinen,arkadaşlarının eşyalarını alıp atan 2 öğrencim var.Bunlara nasıl bir yöntem uygulamalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı miniminiler

• Çalışkan Üye
  • 117
  • 52
  • 117
  • 52
# 09 Mar 2010 19:58:32
o sürekli gezinenden  bende de var.sadece okumayı biliyor yazma yok.aklından matematik yapıyor.sürekli gezip konuşuyor.

ayrıca yazı yazmayan bir öğrencim daha vardı.ailesiyle birlik olduk düzelmeye başladı.
inşallah bu öğrencim de düzelir.

Çevrimdışı filiz40

• Tecrübeli Üye
  • 228
  • 364
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 228
  • 364
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 09 Mar 2010 20:07:36
bende kurallara uymayanlar 1 haftadır 50 kr para cezası ödüyorlar bayağı işe yaradı sınıf içinde gezinen ve kavga eden kalmadı hatta sınıfa girdiğimde kimseyi ayakta bile görmüyorum ... bilmem sizin sınıflarda da etkili olur mu tabi bu cezayı velilerle birlikte yürütüyoruz onlarda destekliyorlar bu durumu biriken para ile de akıllı olup ta kurallara uyanlara şeker çikolatavs alacağız....

Çevrimdışı hacile

• Bilge Meclis Üyesi
  • 28.228
  • 222.964
  • 28.228
  • 222.964
# 10 Mar 2010 06:41:35
Haftanın en temiz sınıfını seçerken kurallara birde öğretmeni en sessiz bekleme ve derse hazırlık maddesini koyduk. Bayağı etkili oluyor.Seçilen sınıfın kapısına bir güzel çiçek(çelenk)şeklinde,birde sınıf kitaplığına  kitap hediye ediyoruz.Bütün okul bu uygulamadan memnun.Ödüllendirme 1. sınıflar için çok etkili.Şeker,kalem,çikolata vs.

Çevrimdışı ilknur26

• Uzman Üye
  • 208
  • 206
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 208
  • 206
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 10 Mar 2010 22:41:41
sayın atahanino eski öğretmen yorgun öğretmen demek değildir burada öğretmen sitesine yazıyorsunuz ,yazdıklarınıza biraz daha dikkat etmenizi rica ederim ! LÜTFEN

Çevrimdışı tezcan61

• Bilge Üye
  • 6.117
  • 6.816
  • Okul Müdürü
  • 6.117
  • 6.816
  • Okul Müdürü
# 10 Mar 2010 22:47:43
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Bu topiği  de baştan sona okudum ve öğretmenlerin heyecanlarına hayran kaldım 10.15.yılda hala öğretme şevki sönmemiş. :o

Benim yeğenim izmir'de Bornova'da  bi okula gidiyor. Ödevlerini bitirince ,Tv seyretmesin diye birlikte  evde extradan tesler çözüyoruz. Mesela okulda sadece  tam saat verilmişse ben buçukları çeyrekleri sonunda hepsini verdim ve yaptı . Çocuk ğretmenine gösteriyor  ama öğretmeni  kendi verdiği ödevlere de benim . Uyardığım halde yapmadı. Sizin ödev kontrolü uyaptığınızı ben nasıl anlıycam dedim.Ben de madem ki yapınca kontrol etmiyor yapmayınca ne yapacak diye öğretmeni sınamak için bugün türkçe ödevini yaptırmadım.Çocuğa ceza vermiş. tahtanın ord abi sıra var orda oturtmu tüm sınıfın önünde. Çocuğun suçud eğil dedim oku çıkışı öğretmenle konuştum. Ama bin dereden su getirdi kendini haklı çıkardı. Okulunu değiştirmek istesem de bu ikametgah elimi kolumu bağlıyor çünkü evimiz e yakın bu okul diğeri 10dk fazla yürünecek.

Bu öğretmenle nasıl konuşacağımı bilmiyorum?????İyi davranışı yoksayıp kötü davranışı cezalandırmak yanlış bana göre???Zatehn çocuklarla sevecen değil yüksek sesle vurgulu dikte edici bi tarzda konuşuyor disiplin otoriteyi çok iyi sağladığından eminim.Bu öğretmeni çok iyi diyolar üstelik. Nesi iyi ben birşey görmüyorum sınıfta asılı -çocukların resimleridnen başka birşey yok çıplak duvarlar yeğenim yılda 5 mevsim var diyodu neyseki bu siteden bulduğum mevsimler şiiriyle öğrendi.Alt tarafı 21 öğrencisi var.Hafta sonu eve davet ettim çaya çok zor benim deçocukarım var diye reddetti.Yeni mezun öğretmene düşseydi keşke diyeceğim ama sanırım ilçelere eski öğretmenler veriliyor.E onlar da yorgun oluyorlar demek ki :(..

Öğretmeni çocuklarla yüksek sesle ve sert bi şekild ekonuşuyor disiplini sağlamak için sanırım. S
[/quote

nasıl bu tür yorumlarda bulunuyorsunuz hayret ettim.

Çevrimdışı imgesel150

• Uzman Üye
  • 712
  • 2.895
  • 712
  • 2.895
# 11 Mar 2010 06:12:24
Ya bizim öğretmen niye böyle şevkli coşkulu değil ya valla sinir oluyom ben bu sitedeki öğretmenlerşi gördükçe kadın sanki 1.sınıf değil de 5.sınıf okutuyo!!!Öğretmeni d enedne şöyle şöyle yapmıuyosunuz diye de eleştiremem ki..Kadının  sanki Atahan hiç umrunda değil gibi geliyo bana ama hangi öğrenciyi tuttuğunu nasıl annıycam ki?Atahan'ın bi arkadaşını eve davet edip ondna bişiyler öğrenirim  belki:))
ne demek istediğinizi anlayamadım kimden söz ediyorsunuz?

Çevrimdışı nisanur1985

• Yeni Üye
  • 4
  • 2
  • 4
  • 2
# 14 Mar 2010 20:41:13
efsunkar hocamız gerçekten çok güzel açıklamış ama ben mi uygulamıyorum yoksa benim öğrencide mi bir şey var anlayamadım.bende geçen sene ana sınıfından kovulma derecesine gelmiş bir öğrenci var.sürekli arkadaşlarına zarar veriyor okula bıçak dahi getirdi,karınca yiyormuş.bu çocuğa yanlış davrandığını anlattım,onun güzel davranışlarını öne çıkardım,sorumluluk bilinci kazandırmak için görevler verdim.ben bu kadar olumlu pekiştireç verirken o yine yapacaklarından bir adım geri kalmadı.en son arabamızın tepesine kadar çıktı.müdürde konuştu yine değişen bir şey yok rama gönderelim dedik aile götürmedi tek korkum bir gün başka bir öğrenciye daha büyük zarar vermesi.bunu yapan birinci sınıf öğrencisi.buna ne yapabilirsin şimdi????

Çevrimdışı S.OZKAN

• Bilge Üye
  • 2.699
  • 7.304
  • 2.699
  • 7.304
# 14 Mar 2010 20:56:09
efsunkar hocamız gerçekten çok güzel açıklamış ama ben mi uygulamıyorum yoksa benim öğrencide mi bir şey var anlayamadım.bende geçen sene ana sınıfından kovulma derecesine gelmiş bir öğrenci var.sürekli arkadaşlarına zarar veriyor okula bıçak dahi getirdi,karınca yiyormuş.bu çocuğa yanlış davrandığını anlattım,onun güzel davranışlarını öne çıkardım,sorumluluk bilinci kazandırmak için görevler verdim.ben bu kadar olumlu pekiştireç verirken o yine yapacaklarından bir adım geri kalmadı.en son arabamızın tepesine kadar çıktı.müdürde konuştu yine değişen bir şey yok rama gönderelim dedik aile götürmedi tek korkum bir gün başka bir öğrenciye daha büyük zarar vermesi.bunu yapan birinci sınıf öğrencisi.buna ne yapabilirsin şimdi????
Sayın öğretmenim. Siz rehberlik servisinizle bir kez daha görüşün. Bu durumdan haberleri olsun. Rehberlik servisi bu çocuk ile ilgili evrakları hazırlar. Rehberlik servisi veliyi ram'a yönlendirsin. Yoksa diğer veliler şikayetçi olmaya başlıyor, diyebilirsiniz.

Çevrimdışı pattaban

• Bilge Üye
  • 10.778
  • 29.435
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 10.778
  • 29.435
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 14 Mar 2010 20:58:36
Şükürler olsun ki şuana kadar çok problemli bir öğrencim olmadı. Özellikle 1.sınıfta kurallar üzerinde çok durdum. Şuan sınıfımda bazen küçük sorunlar olsada aşılamayacak derecede değil.

Çevrimdışı mehmetalibozlu

• Bilge Üye
  • 3.485
  • 6.068
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 3.485
  • 6.068
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 16 Mar 2010 20:23:47
kim ne derse desin bırakın derste susmayı sınıfa misafir geldiğinde resmi veya gayri resmi onları oturtabiliyorsak o bile büyük başarı hele hele 43 tane 1.sınıf okutuyorsanız

Çevrimdışı Atahanino

• Üyeliği İptal Edildi
  • 104
  • 37
  • 104
  • 37
# 23 Mar 2010 16:35:25
Sınıfta bir öğrenci arkadaşına rahatsızlık veriyorsa hatta zararlı oluyorsa başına kitapla vurmak tükürmek..vs.  Yapılması gereken nedir peki? ceza mı ?sınıfın arkasında oturtmak ,yanağına hafif vurmak ... nedir doğrusu? yoksa  tatlı dil güler yüz mü? hangisi etkili bir caydırma olur?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK