Okul Yöneticileri Odası 2016-2017

Çevrimdışı Başkan42

• B Grubu
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
# 29 Haz 2017 10:22:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
yani [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam öğretmen ders yılı süresinde sadece 18 saat alır ek girdiği 12 saat bunun 6 saatini alamaz yazın da devam derse 18 saat alır ama bizim okulda vali oluru almış gibi tüm ek dersleri aldı

Ne diyelim hayırlı olsun :)

Çevrimdışı simarik333

• Tecrübeli Üye
  • 750
  • 114
  • 750
  • 114
# 29 Haz 2017 10:25:36
Ne diyelim hayırlı olsun :)
Yani yanlış yapılmış ilçe hiç araştırmıyor ki ek dersleri ben söyleyeyimde araştırsınlar eminsiniz değil mi ya da benim anladığım gibi doğru anladım değil mi

Çevrimdışı Başkan42

• B Grubu
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
# 29 Haz 2017 10:27:35
Yani yanlış yapılmış ilçe hiç araştırmıyor ki ek dersleri ben söyleyeyimde araştırsınlar eminsiniz değil mi ya da benim anladığım gibi doğru anladım değil mi

Hocam 5442 ye göre bu yetki valinindir. Kaymakam valiye teklif yetkisine sahiptir.

G) Kaymakam, ilçedeki idare, daire ve müesseselerde çalışan uzman veya fen kollarına dahil memur ve müstahdemlerden ilçenin genel ve mahalli hizmetlerine ilişkin işlerin görülmesini asli vazifelerine halel getirmemek şartiyle valiliğe teklif suretiyle isteyebilir. Valilikten alınacak emir üzerine bu memurlar verilen işleri yapmakla ödevlidirler;

Dairesi    Karar Yılı    Karar No    Esas Yılı    Esas No    Karar Tarihi
BEŞİNCİ DAİRE    1995    454    1991    3136    26/01/1995
KARAR METNİ
ÖĞRETMEN OLAN DAVACININ, GEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLMESİNDE KAYMAKAMLIĞIN YETKİLİ OLMADIĞI HK.
Sivas İli, İmranlı İlçesi Merkez Atatürk İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni olan davacı, İmranlı İlçesi Cumhuriyet İlkokulu Sınıf öğretmenliğinde geçici olarak görevlendirilmesine ilişkin İmranlı Kaymakamlığı işleminin iptali istemiyle dava açmıştır. Sivas İdare Mahkemesinin 16.5.1991 günlü, 1991/276 sayılı kararıyla; idarelere, kamu görevlilerinin naklen atanması hususunda kamu yararı ve hizmet gerekleriyle sınırlı olarak takdir yetkisi tanındığının tartışmasız olduğu, öte yandan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı Anaokulları ve Anasınıfları Yönetmeliğinin 16. maddesinde anaokulu ve anasınıfı öğretmenlerinin görevlerinin sayıldığı, olayda 1.2.1989 günlü Sivas Valiliği onayı ile İmranlı İlçesi Atatürk İlkokulu sınıf öğretmenliğine atanan davacıya boş sınıf bulunmaması nedeniyle okul idaresince anasınıfı öğretmenliği görevinin geçici olarak verildiğinin, 3.11.1990 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili tarafından okulda yapılan denetimde davacının Anasınıfı Yönetmeliğinin 16. maddesinde belirtilen anasınıfı öğretmenlerinin yapması gerekli görevleri yeterli derecede yerine getiremediği, verimli olmadığı, günlük ünite ve yıllık plan yapmadığı, derslere hazırlıksız girdiği, henüz bir yıllık öğretmen olması ve mesleki tecrübesizliği nedeniyle anasınıfı öğretmenliğinde faydalı olmadığı, bu nedenlerle yerine mesleki kıdemi daha fazla olan bir öğretmenin görevlendirilmesinin uygun olacağı yolunda düzenlenen rapor doğrultusunda dava konusu işlemin tesis edildiğinin anlaşıldığı, anasınıflarının 5 yaş çocuklarının beden, zihin, duygu gelişmelerini ve iyi alışkanlıklar kazanmalarını sağlayan, onları ilkokula hazırlayan okul öncesi eğitim kurumu olduğu göz önüne alındığında, bu konuda yeterli olmadığı gözleme dayalı denetim sonucu ortaya çıkan davacının, asıl branşı olan sınıf öğretmenliğine geçici olarak atanmasında görülen hizmetin özelliği ve kamu yararı yönlerinden hukuka aykırılık görülmediği gerekçesiyle dava reddedilmiştir.
Davacı, bir yılı aşkın süre ile anasınıfı öğretmenliği yaptıktan ve deneyim kazandıktan sonra hiçbir haklı gerekçe olmadan görevinden alındığını, işlemin sebeplerinin somut olarak açıklığa kavuşturulmadığını öne sürmekte ve İdare Mahkemesi kararının temyizen incelenerek bozulmasını istemektedir.İlk ataması Sivas Valiliği emrine yapılan davacının, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 8/b. maddesi uyarınca Sivas Valiliğinin 21.2.1989 günlü, 7745 sayılı onayı ile Sivas İli İmranlı İlçesi Atatürk İlkokulu Sınıf öğretmenliğine atandığı, göreve başlamasına müteakip boş sınıf olmaması nedeniyle kendisine okul idaresince Anasınıfı verildiği, bu görevini sürdürürken İmranlı Kaymakamlığının 13.11.1990 günlü, 3097 sayılı onayı ile Merkez Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmenliğinde geçici olarak görevlendirildiği ve bunun üzerine bakılan avanın açıldığı dosyanın incelenmesinden anlaşılmıştır.5442 sayılı İl İdaresi Kanununun III. Bölümünün "Kaymakamların hukuki durumları, görev ve yetkileri" ni düzenleyen II. kısmının 31. maddesinin (G) fıkrasında "Kaymakam, ilçedeki idare, daire ve müesseselerde çalışan uzman veya fen kollarına dahil memur ve müstahdemlerden ilçenin genel ve mahalli hizmetlerine ilişkin işlerin görülmesini sli vazifelerine halel getirmemek şartıyla valiliğe teklif suretiyle isteyebilir. Valilikten alınacak emir üzerine bu memurlar verilen işleri yapmakla ödevlidirler." hükmüne yer verilmiştir. Anılan madde ile kaymakamlara, ilçedeki kamu görevlilerinden sadece uzman veya fen kollarına dahil memur ve müstahdemlerin görevlendirilmesi konusunda yetki tanınmış olup, bu yetkinin kullanılması aliliğe teklifte bulunulması suretiyle mümkün kılınmıştır. Kaldı ki bu şekilde yapılacak bir görevlendirme işlemi dahi, maddede öngörülen
memur ve müstahdemlerin asli görevlerine halel getirilmemesi şartına
bağlanmış bulunmaktadır. Buna göre, davacının görev yerinde hizmetle ilgili bir takım olumsuzluklarının tespit edilmesi veya hizmetine il veya ilçe içinde başka bir yerde ihtiyaç duyulması halinde, ancak 5442 sayılı Kanunun 8/b. maddesi uyarınca kendisini o görev yerine atayan Valilikce geçici olarak görevlendirilmesi mümkün olup, yetkisi olmayan Kaymakamlıkca yapılan geçici görevlendirme işleminde hukuka uyarlık bulunmadığından işin esasına girerek davayı reddeden İdare Mahkemesi kararında hukuki
isabet görülmemiştir. Açıklanan nedenlerle, davacının temyiz isteminin kabulüyle, Sivas İdare Mahkemesinin 1991/276 sayılı kararının 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 49. maddesinin 1/b. fıkrası uyarınca bozulmasına, aynı maddenin 3622 sayılı Kanun ile değişik 3. fıkrası gereğince ve yukarıda belirtilen hususlar gözetilerek yeniden bir karar verilmek üzere dosyanın adı geçen Mahkemeye gönderilmesine karar verildi.

Çevrimdışı sude*naz

• Tecrübeli Üye
  • 292
  • 50
  • Müdür Yardımcısı
  • 292
  • 50
  • Müdür Yardımcısı
# 29 Haz 2017 10:28:51
Günaydın arkadaşlar..ödenek modülü ile ilgili yazı geldi. elektrik faturasını yüklemem gerek ancak faturalar okula gelmiyor. faturayı yüklemeden de sadece bilgileri ve tutarı yazarak da sistem kabul etmiyor. Faturayı talep mi etmeliyim yazı ile acaba?

Çevrimdışı vzroğlu

• Çalışkan Üye
  • 156
  • 28
  • 156
  • 28
# 29 Haz 2017 10:33:10
Günaydın arkadaşlar..ödenek modülü ile ilgili yazı geldi. elektrik faturasını yüklemem gerek ancak faturalar okula gelmiyor. faturayı yüklemeden de sadece bilgileri ve tutarı yazarak da sistem kabul etmiyor. Faturayı talep mi etmeliyim yazı ile acaba?
elektirik dağıtım şirketinden alın ve resmi yazı ile mail adresine gönderilmesini istiyorum diye başvurun bundan sonraki faturalar mail ile gelsin

Çevrimdışı ozgurcu

• Tecrübeli Üye
  • 186
  • 68
  • 186
  • 68
# 29 Haz 2017 10:51:14
arkadaşlar okul müdürlüğünden öğretmenliğe geçicem cuma günü ilişik kesicem nasipse kbsde maaş ve ek ders kullanıcısı benim t.c numaram üzerine ayrıca taşınır kayıt kontrol yetkiliside benim kefalet kesintiside var benim bunları mal müdürlüğünden düşürmem veya müdür yardımcısının alması gerekiyormuş bunlarla ilgili örnek yazı elinde olan varmı taşınır ve kbs için

Çevrimdışı toplum-bilim

• Bilge Üye
  • 4.135
  • 53.072
  • 4.135
  • 53.072
# 29 Haz 2017 10:58:33
arkadaşlar okul müdürlüğünden öğretmenliğe geçicem cuma günü ilişik kesicem nasipse kbsde maaş ve ek ders kullanıcısı benim t.c numaram üzerine ayrıca taşınır kayıt kontrol yetkiliside benim kefalet kesintiside var benim bunları mal müdürlüğünden düşürmem veya müdür yardımcısının alması gerekiyormuş bunlarla ilgili örnek yazı elinde olan varmı taşınır ve kbs için
buyrun hocam... inşallah işinize yarar..

Çevrimdışı Başkan42

• B Grubu
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
  • 4.097
  • 3.092
  • İlköğretim Öğrencisi
# 29 Haz 2017 10:59:46
buyrun hocam... inşallah işinize yarar..

Hocam keşke arkadaşın TC kimlik numarasını silseydiniz.

Çevrimdışı biri-

• Çalışkan Üye
  • 82
  • 39
  • 82
  • 39
# 29 Haz 2017 11:00:28
ilkokul bünyesinde bulunan anasınıfıın onarım,boyama işleri anasınıfının  kendi bütçesinden karşılanabilir mi? (ilgili madde hangisi)

Çevrimdışı toplum-bilim

• Bilge Üye
  • 4.135
  • 53.072
  • 4.135
  • 53.072
# 29 Haz 2017 11:03:29
Hocam keşke arkadaşın TC kimlik numarasını silseydiniz.
uyarınız için teşekkür ederim hocam..hallettim...

Çevrimdışı pınar_altay

• Tecrübeli Üye
  • 346
  • 79
  • 346
  • 79
# 29 Haz 2017 11:29:55
Pdf  Dosyalarının Boyutunu Nasıl Küçültebiliriz

Çevrimdışı gokhan_erci

• Tecrübeli Üye
  • 808
  • 589
  • Müdür Yardımcısı
  • 808
  • 589
  • Müdür Yardımcısı
# 29 Haz 2017 11:31:48
Pdf  Dosyalarının Boyutunu Nasıl Küçültebiliriz
 Hocam bu siteye girin ücretsiz yükleyip küçültebilirsiniz

Çevrimdışı mali8057

• Uzman Üye
  • 4.093
  • 314
  • 4.093
  • 314
# 29 Haz 2017 11:38:44
2017/2 bursluluk ödemesi ne zaman sisteme düşer? 8. sınıf öğrencisi 1 temmuz itibariyle mezun durumda olacağından bunun ödemesi nasıl olur?

Çevrimdışı ozgurcu

• Tecrübeli Üye
  • 186
  • 68
  • 186
  • 68
# 29 Haz 2017 12:03:30
arkadaşlar okul müdürlüğünü bırakacağım taşınırdan malzemeleri müdür yardımcısına devir etmem gerekiyor onun çıktısı nerden alınıyordu ve ismi neydi bilen varmı tkysyi karıştırdım bulamadım

Çevrimdışı yelcin

• Uzman Üye
  • 2.873
  • 5.218
  • Müdür Yardımcısı
  • 2.873
  • 5.218
  • Müdür Yardımcısı
# 29 Haz 2017 12:13:06
Yabancı öğrencileri adreslerini e-okuldan görebilir miyiz?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK