1. Sınıfa Hazırlık Çalışmaları 2017-2018

Çevrimdışı MEKİLER

• Uzman Üye
  • 1.168
  • 5.343
  • 1.168
  • 5.343
# 24 Ağu 2017 01:38:48
Matematik defterini ve diğer defterleri küçük boy mu yoksa küçük boy mu almalıyız? Tecrübeli öğretmenlerimiz düşüncelerini paylaşırsa çok faydalı olacaktır.

Çevrimdışı ercanakmercan

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 2.171
  • 141
  • 2.171
# 24 Ağu 2017 02:06:58
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
sayın ercan hocam çok güzel hazırlamışsınız acaba bunları yeni eğitimöğretim yılında paylaşacakmısınız şimdiden teşekkürler.Bende köyde çalışıyorum ve set aldıramayacagımı biliyorum.
Öncelikle teşekkür ederim.
Bir sıkıntı olmazsa inşallah paylaşacağım. Hataları var. Onları düzeltip, birde gelecek fikirlere göre tasarımda değişiklik yapacağım. Renkli olması veya olmaması yönünde özelden mesajlar geliyor. Bana kalırsa tek renk yazacağım. Arkadaşlar renkli olması yönünde ısrarlı. Özgün olması benim için önemli. Site çalışmam devam ediyor. Eğer sıkıntı olmazsa hem burada hem de kendi sitemde paylaşacağım. Bu aslında ekip işi. Farklı olması için epey fikir ürettim. Bakalım yayınevleri ile ne gibi farklılıklarımız olacak. Burada bu alanda çok  iyi  arkadaşlar var. Bizimkisi sadece bir şeyler yapmak babında çalışmalardan oluşuyor.

Çevrimdışı suleymannuri

• Tecrübeli Üye
  • 178
  • 589
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 178
  • 589
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 09:10:19
sayfaların devamı
Çok güzel olmuş. 8. sayfada kaplumbağa kelimesinde u harfi yerine m harfi gizlenmiş.

Çevrimdışı eessrraa

• Bilge Meclis Üyesi
  • 5.906
  • 46.126
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 5.906
  • 46.126
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 11:48:12
kolay gelsin herkese..
ilk gün önemli, her yıl okulca yaptığımız "hoşgeldin" çiçekleri gerçekten hoş oluyor, aklınızda olsun.. 😊

Çevrimdışı kalben_14

• Uzman Üye
  • 1.705
  • 6.360
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.705
  • 6.360
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 12:00:25
kolay gelsin herkese..
ilk gün önemli, her yıl okulca yaptığımız "hoşgeldin" çiçekleri gerçekten hoş oluyor, aklınızda olsun.. 😊

Neden zümreliğe devam edemiyoruz ben neden hep birleri alıyorum 🤔arada uğrayın Esra öğretmenim engin tecrübelerinize ihtiyacımız olacak 😚

Çevrimdışı php_korsan

• Bilge Üye
  • 13.107
  • 14.678
  • 13.107
  • 14.678
# 24 Ağu 2017 12:24:11
ilkgun kuru pasta ve meyve suyu ile karsilayacagim

Çevrimdışı ercanakmercan

• Tecrübeli Üye
  • 141
  • 2.171
  • 141
  • 2.171
# 24 Ağu 2017 12:47:13
Çok güzel olmuş. 8. sayfada kaplumbağa kelimesinde u harfi yerine m harfi gizlenmiş.

Teşekkür ederim. Dediğiniz hataları gördükçe düzeltiyorum.  ;D

Çevrimdışı gokselgursu

• Bilge Meclis Üyesi
  • 3.992
  • 13.307
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 3.992
  • 13.307
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 13:02:47
1. 2. 3. 4. Sınıf Matematik Etkinlik Hazırlama Programı yapmaya başladım. Aşağıdaki resimlerde görüleceği üzere önceki programımda text çıktısı alınıyordu. Alttaki linkten indirip inceleyebilirsiniz.

Artık bu haliyle bana ilgi çekici gelmemeye başladı. Bunu renklendirerek ilgi çekici hale getirmeye karar verdim. Bu sene 1. sınıfı okutacağımdan programa 1. sınıftan başlamaya karar verdim. Üstteki linkte verilen programımın çıktısını Excel ortamında (xlsx) alacağım.

Sizlerden yapmaya başladığım programı aşağıdaki resimlerden de bakarak değerlendirmenizi istiyorum.

Mesela renkleri kendi öğrencilerimden görüş alarak belirledim. Gözü yormayan, albenisi olan renkler olsun istedim. Değişik renkli çalışmalardan sonra bu renkte karar kıldım.

Puntoları, soru sayısı, renkleri, soruların sayfaya yerleşimi, soruların kolaydan zora doğru sıralanması ve kenarda kalan boşluklar için ilgi çekici free hangi resimlerin olması gerektiği gibi konularda sizlerden görüş almak istiyorum.

Vereceğiniz cevaplar doğrultusunda programımı şekillendirmek istiyorum. Programda ilerledikçe sizlerle geldiğim aşamaları paylaşıp görüşlerinizi almak da istiyorum. Program sonlanınca sizlerle paylaşacağım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Şu ana kadar programımda yaptığım çalışmalar

Çevrimdışı nyle35

• Uzman Üye
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 13:04:11
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmeninden alıntı, benim de geçen dönemki birlerimde kullandığım çok güzel ve etkili bir İPUCU:
Ben de her gün için 6 dersi temsilen 6 üçgen, kare, daire, dikdörtgen vb. şekiller çiziyorum. egitimhaneli eski bir zümreden çalıntı.
Ana sınıfına gidenler şekilleri biliyor diğerleri de öğreniyor okula alışana kadar. Her teneffüs bir şekil siliniyor ve 3 günde ne zaman gideceğiz soruları bitiyor.
A sesinden sonra şekillerin yerine kalan 6 sesli harfi yazıyorum ve her derse girdiğimizde  farklı  bir öğrencime hangi derste olduğumuzu soruyorum. Çıkarken de aynı şekilde. U dersinseyiz, O dersindeyiz gibi. Kısa çizgide beslenme, uzun çizgide öğle vakti diyorum.
Paylaşanlara çok çok teşekkür ederim ayrıca...

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim teşekkürler , bunca yıllık öğretmenim hala bir şeyler öğreniyorum :)

Çevrimdışı nyle35

• Uzman Üye
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 13:04:54
Yıllardır zümre olduğum öğretmenlerimle herşey bu yıl çok kolay olacak..
İzmir den mavilikler yolluyorum herkese 😀
Yaşasın yine zümreyiz :D

Çevrimdışı nyle35

• Uzman Üye
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 859
  • 1.808
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 13:30:38
yazıya bu kadar odaklanmayın. ama el yazısı ile okuma yazma sürecini çok kolay halledersiniz. dik temek harfleri savunanlar şunu unutuyor,yazı el yazısı ile ama ilk okuma sürecinde dik temel harflerde gösterilir. ben el yazısı ile 3 defa 1. sınıf okuttum  ve hiç zorlanmadı çocuklar, el yazısında zorlanan çocuk dik temel harflerde de zorlanır.zamanla herkes her birey kendi el yazısına geçiyor.tatilde hollandalı biriyle karşılaştım yazı notları vardı ve hep el yazısı,örnekler çoğaltılabilir.

Hocam sorun sadece el yazısı değildi sorun el yazısınınn sadece ilk 4 sınıfta olup 5. sınıftan itibaren kalkması ve meb'in de buna bir şey dememesi idi. Avrupada el yazısı daima zorunlu bizde öyle değildi ki!

Çevrimdışı eessrraa

• Bilge Meclis Üyesi
  • 5.906
  • 46.126
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 5.906
  • 46.126
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 14:01:03
Neden zümreliğe devam edemiyoruz ben neden hep birleri alıyorum 🤔arada uğrayın Esra öğretmenim engin tecrübelerinize ihtiyacımız olacak 😚
tayin istemeniz ve yeni bir okula başlamanız sebebi olabilir mi acaba sevgili kalben ? ::)
hayırlı olsun, minibirler iyidir, ben bugüne dek kendimi 1.sınıf görüp, hep bu sayfaya yazmışım zaten.. :))
sizdeki bu heyecan oldukça, tecrübeleriniz de çoğalacaktır, teşekkürler.. burdayım ben her zaman.. 😊

Çevrimdışı maviii35

• Bilge Üye
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 4.330
  • 9.099
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 14:09:53
Yaşasın yine zümreyiz :D

Çok mutluyum çok 😀

Çevrimdışı dewimial

• Uzman Üye
  • 1.014
  • 1.713
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 1.014
  • 1.713
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 14:16:30
kolay gelsin herkese..
hocam daha önce ben de kelebeklisini yapmıştım o da çok güzel oluyor.elimde fotoğrafı yok ama şu alıntı fotoğraflar örnek olabilir.

Çevrimdışı kalben_14

• Uzman Üye
  • 1.705
  • 6.360
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.705
  • 6.360
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2017 14:17:55
tayin istemeniz ve yeni bir okula başlamanız sebebi olabilir mi acaba sevgili kalben ? ::)
hayırlı olsun, minibirler iyidir, ben bugüne dek kendimi 1.sınıf görüp, hep bu sayfaya yazmışım zaten.. :))
sizdeki bu heyecan oldukça, tecrübeleriniz de çoğalacaktır, teşekkürler.. burdayım ben her zaman.. 😊

Alışkanlıklar geçmiyor :) inşallah heyecanım sönmez söndürmezler... burda olun hep harf öğretiminde farklı etkinlikler çıkartalım :)

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK