Sandık Başkanının Yapacağı İşler (liste Halinde)

Çevrimdışı atasay15

• Bilge Üye
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 10.480
  • 10.701
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 26 Mar 2009 22:07:56
memur üyelerin görevleri neler acaba?

Çevrimdışı mizansel

• Bilge Meclis Üyesi
  • 5.673
  • 18.969
  • Okul Müdürü
  • 5.673
  • 18.969
  • Okul Müdürü
# 26 Mar 2009 22:49:25
evet arkadaşlar geçen seçimden kalma bir liste ama genel hatları ile aşağı yukarı aynı.Parmak boya,örnek 86 gibi farklılıklar var.Bende internette gezinirken buldum.Ana hatlarını kullanabiliriz.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
21) Polisler İse Seçmen Kağıdı Olmak Şartı İle Görevli Oldukları Sandıkta Oy Kullanabilir.

"Bize bugün verilen kursta, güvenlik görevlileri KAYITLI OLDUKLARI" sandıkta oy kullanabilir diye söylendi.

Paylaşım için teşekkürler.

polisler ve güvenklik görevlileri için sandık bölgesinde sandığı korumakla görevli olan polis ve güvenlik zabıtaları görevli oldukları sandıkta resmi kıyafetli olsa dahi kullanabilirler diyor.Bunların dışında başka hiçbir resmi kıyafetli kimse o sandıkta oy kullanamaz.

Sandıkta görevli olmayan güvenlik zabıtaları tabi kayıtlı oldukları sandıkta oy kullanacaklar.

Memurların görevi ise (okuduğum genelgeden anladığım kadarıyla) sandık kurulu başkanının verdiği görevleri yapmak,yazmanlık yapmak,başkana 1. derecede yardımcı olmak diye anladım.

Çevrimdışı adamın biri

• Bilge Üye
  • 5.008
  • 23.129
  • 5.008
  • 23.129
# 26 Mar 2009 23:12:06
Arkadaşlarıma önerim:
Verilen kitapçığı iyi okumak gerekir.
Yoksa vatandaşın karşısımda otoriteyi kuramak çok zor olur.
Ben burada bu işin anlaşılmayan kısımlarının tartışılmasını isterdim.
Kısaca bir hatırlatma:
Sandıkta görevli olanlar yani sandık görevlileri sizden izin isteseler bile onlara wc.vb istekleri dışında izin vermeyin.Neden? Çünkü daha önceki yıllarda olduğu gibi yan sınıftaki sandıkta oy kullanıp tekrar kendi sandığınızdada oy kullanabilir.Nasıl engel olunabilir?Oyunu kullandıktan sonra Seçmen kartının arkasını mühürleyip imzalayın...Yani seçmen kartını çok iyi kontrol ediniz...
İkinci bir hatırlatma:
Baktınız dediklerinizi yapmakta direnen yada önemsemeyen sandık görevlileriniz var onları isim listesine yazmayın.İmza yetkisini alın.Bunuda tutanakla belirtin.
Unutmayalım ki başımıza gelecek bir olayda yanınızdayım diyenlerden bir tanesini bile bulamazsınız.Tecrübeler öyle diyor.
Saygılar.

Çevrimdışı sultanmurat

• Uzman Üye
  • 2.620
  • 6.140
  • 2.620
  • 6.140
# 26 Mar 2009 23:14:20
Arkadaşlarıma önerim:
Kısaca bir hatırlatma:
Sandıkta görevli olanlar yani sandık görevlileri sizden izin isteseler bile onlara wc.vb istekleri dışında izin vermeyin.Neden? Çünkü daha önceki yıllarda olduğu gibi yan sınıftaki sandıkta oy kullanıp tekrar kendi sandığınızdada oy kullanabilir.Nasıl engel olunabilir?Oyunu kullandıktan sonra Seçmen kartının arkasını mühürleyip imzalayın...Yani seçmen kartını çok iyi kontrol ediniz...
İkinci bir hatırlatma:
Baktınız dediklerinizi yapmakta direnen yada önemsemeyen sandık görevlileriniz var onları isim listesine yazmayın.İmza yetkisini alın.Bunuda tutanakla belirtin.
Unutmayalım ki başımıza gelecek bir olayda yanınızdayım diyenlerden bir tanesini bile bulamazsınız.Tecrübeler öyle diyor.
Saygılar.
Güzel uyarılarınız için teşekkürler öğretmenim..

Çevrimdışı adamın biri

• Bilge Üye
  • 5.008
  • 23.129
  • 5.008
  • 23.129
# 26 Mar 2009 23:18:24
Güzel uyarılarınız için teşekkürler öğretmenim..

Sağolun sayın hocam.
Saygılar.

Çevrimdışı adamın biri

• Bilge Üye
  • 5.008
  • 23.129
  • 5.008
  • 23.129
# 26 Mar 2009 23:24:56
Sandıkta oyunu kullanamayan özürlülerin oyunu siz kullandırmayın.(Önceden sandık bşk.kullandırıyordu)
Kim kullandırabilir?
İlk öncelik O seçim bölgesindeki akrabası,o yoksa seçmenin tanıdığı biri, o da yoksa kendi dilediği birinin nezaretide oyunu kullansın.
Sandık başkanı kime oy kullandırabilir?
Okuma yazması olmayan birine seçmenin oy kullanmak istediği partinin yerini göstermek suretiyle oy kullandırabilir.
Sadece hatırlatma...

Çevrimdışı egemert1

• Üye
  • *
  • 22
  • 15
  • 22
  • 15
# 26 Mar 2009 23:37:51
Arkadaşlar üniformalı kolluk güçleri hiçbir şekilde kendi sandıklarının dışında oy kullanamazlar.Bu seçimde çünkü boyama yok siz onlara kullandırırsanız birde gidecek kayıtlı olduğu sandıkta kullanacak. bu da mükerrer oy demek dikkatinize

Çevrimdışı akbayisa

• Uzman Üye
  • 1.239
  • 2.135
  • 1.239
  • 2.135
# 27 Mar 2009 09:57:44
Arkadaşlarıma önerim:
Kısaca bir hatırlatma:
İkinci bir hatırlatma:
Saygılar.
Önerileriniz için çok teşekkürler

Çevrimdışı keskes2023

• Uzman Üye
  • 710
  • 2.249
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 710
  • 2.249
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 27 Mar 2009 10:08:24
Üniformalı kolluk güçleri üniformaları üzerindeyken kesinlikle oy kullanamaz.Üniformayı çıkartıp o şekilde oy kullanabilir.Bunu unutmayalım...

Çevrimdışı olcayyy

• Aktif Üye
  • **
  • 84
  • 3
  • 84
  • 3
# 27 Mar 2009 10:18:02
kolluk güçleri görevli olduğu yerde oyunu kullanabilir mi

Çevrimdışı metars82

• Uzman Üye
  • 622
  • 793
  • 622
  • 793
# 27 Mar 2009 11:17:34
Arkadaşlar seçim torbası dışında neler bırakılacak neler torbalanılacak yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı mapi01

• Üye
  • *
  • 13
  • 4
  • 13
  • 4
# 27 Mar 2009 11:50:01
Sandık Başkanı Arkadaşlara Önerim Görevli Oldunuz Yere İlk Vardınızda Hemen Tutanakları Hazırlayın.oylama Bitince Büyük Kolaylık Oluyor  Önceden Hazırlamak.ayrıca Oylama Başlamadan Göreevlilerin Görev Dagılımı Yapın

Çevrimdışı 0258yağmur

• Yeni Üye
  • 5
  • 2
  • 5
  • 2
# 27 Mar 2009 12:42:32
teşekkür ederiz mizansel hocam

Çevrimdışı sal12la

• Uzman Üye
  • 1.007
  • 1.230
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 1.007
  • 1.230
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 27 Mar 2009 13:19:16
Arkadaşlar seçim torbası dışında neler bırakılacak neler torbalanılacak yardım ederseniz sevinirim ayrıca örnek 40 nasıl doldurulacak. köyde kaç çeşit oy kullanılacak.

Çevrimdışı snfogrt

• Üye
  • *
  • 14
  • 0
  • 14
  • 0
# 27 Mar 2009 16:00:33
arkadaşlar ilk önve hepimize kolay gelsin:)bende sandık başkanıyım.o gün giderken nasıl giyinicez?RAHAT EDECEĞİMİZ KOT PANTOLON GİYEBİLİRMİYİZ YOKSA KLASİK OKULA GİDER GİBİ Mİ?TEŞEKKÜRLERR

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK