Veliye Yarıyıl Mektubu

Çevrimdışı tuncbuket

• Uzman Üye
  • 660
  • 156
  • 660
  • 156
16 Oca 2010 18:00:50
Arkadaşlar Karne Günü Velilere De Bir Yazı Göndermek İstiyorum Ama Ne Yazacağıma Karar Veremedim.elinde Böyle Bir Yazı Örneği Olan Varsa Ekleyebilir Mi?

Çevrimdışı sitemkar45

• Uzman Üye
  • 1.871
  • 934
  • 1.871
  • 934
# 16 Oca 2010 18:05:46
Velilerinizle ilişkileriniz nasıl bilmiyorum ama ben şahsen tavsiye etmiyorum..Geçen yıl Ankara'da çalışan bir arkadaşım iyi niyet ifadesi olarak velilere veli karnesi ile mektup hazırlamış ve karneyle birlikte öğrencilere dağıtmıştı.Törenden sonra o kadar öğretmen ve öğrenciler içinde velilerden biri,o mektup ve veli karnesini öğretmen arkadaşa fırlatıp "sen kimsin ki,beni değerlendiriyorsun?Senin görevin çocuğu eğitmek,beni değil "demişti.Arkadaşın çok morali bozulmuştu..O yüzden ben şahsen tavsiye etmiyorum..Çocuğun karnesi aynı zamanda velinin de karnesidir sonuçta..

Çevrimdışı 1983

• Uzman Üye
  • 538
  • 249
  • 538
  • 249
# 16 Oca 2010 18:15:36
Sayın Velim;

yaklaşık 17 Günlük Sömestir Tatili Çocuklarınızı Bekliyor.çocuklarınızın Bu Tatili Faydalı Bir Şekilde Geçirmesi Bir Anlamda Sizin Elinizde.

hepiniz Çocuklarınızın Size Getirdiği Karnede Hangi Seviyede Olduklarını Göreceksiniz.çocuklarınız İçin Hazırlamış Olduğum Tatil Ödevlerini Belirtilen Günlerde Okutup Yazdırarak Bu Tatili Onlar İçin Faydalı Kılabilirsiniz.

sizinde Bildiğiniz Gibi 1. Sınıfta Okuma Ve Yazma Çalışmaları  Tekrar Edilmedikçe  Çabuk Unutulmaktadır.bu Unutmanın Olmaması İçin, Veli Olarak,  Çocuğunuzun Okuma Ve Yazmasının Olduğundan Daha İyi Olmasını Herkesten Daha Çok İstediğinize İnancım Tam.
bu Yüzden Çocuğunuz İçin Hazırlamış Olduğum Ödevleri Belirtilen Günlerde Tekrar Tekrar Okutunuz, Heceleri Kavramasına, Ezber Yapmamasına, Heceleri Tanıyarak Kelimeye Dönüştürmesine Dikkat Ediniz.ayrıca Okuma Yaptırdığınız Çalışma Sayfasından Sizin Seçtiğiniz Herhangi Bir Cümleyi  Çocuğunuzun Bakmadan Yazmasına Dikkat Ediniz.öğrendiği Ses, Hece, Kelime Ve Cümleleri Çocuğunuza Karışık Olarak Söyleyiniz,onun Çalışma Yaprağına Bakmadan Yazmasını Sağlayınız.

sayın Velim;

unutmayınız Ki ; Bu Çocukların Gelişmesi Ancak Ve Ancak Okul- Öğretmen –aile İşbirliği İle Gerçekleşebilir.sizlerinde Bu Konuda Gerekli Hassasiyeti Göstermenizi Bekler, Gerekli Yardım Ve Desteğinize Teşekkür Ederim.

Çevrimdışı 1983

• Uzman Üye
  • 538
  • 249
  • 538
  • 249
# 16 Oca 2010 18:17:46
Dosya Göndermeyi Bilmiyorm Arkadaşlar Böyle Göndermek Zorunda Kaldım.ayrıca Ben 1  Ler İçin Yazmıştım Bu Mektubu.

Çevrimdışı zeynomer

• Uzman Üye
  • 3.619
  • 3.472
  • 3.619
  • 3.472
# 16 Oca 2010 19:28:40
katılıyorum
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Velilerinizle ilişkileriniz nasıl bilmiyorum ama ben şahsen tavsiye etmiyorum..Geçen yıl Ankara'da çalışan bir arkadaşım iyi niyet ifadesi olarak velilere veli karnesi ile mektup hazırlamış ve karneyle birlikte öğrencilere dağıtmıştı.Törenden sonra o kadar öğretmen ve öğrenciler içinde velilerden biri,o mektup ve veli karnesini öğretmen arkadaşa fırlatıp "sen kimsin ki,beni değerlendiriyorsun?Senin görevin çocuğu eğitmek,beni değil "demişti.Arkadaşın çok morali bozulmuştu..O yüzden ben şahsen tavsiye etmiyorum..Çocuğun karnesi aynı zamanda velinin de karnesidir sonuçta..

Çevrimdışı sakin

• Uzman Üye
  • 1.253
  • 902
  • 1.253
  • 902
# 16 Oca 2010 19:33:00
Veliye güven olmaz,en küçük eleştirinizde hemen kılıçları kuşanır...

Çevrimdışı ahmetce

• B Grubu
  • 5.759
  • 33.899
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 5.759
  • 33.899
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 16 Oca 2010 20:10:33
mektubu kullanabilirim güzel düşünce. teşekkürler hocam. mektuba şöyle bir bölüm ekleyelim mi?

Sayın Velim;
Tatilin ilk üç gününde çocuğunuz konu açmadan asla okuldan bahsetmeyin. Televizyon izlemesine, oyun oynamasına, uyku saatine vb. kısacası her şeye bırakın kendisi karar versin. Yorulana kadar oyun oynasın, televizyon izlesin, istediği kadar uyusun sınır koymayın. Dönemin yorgunluğunu atması için siz de elinizden geldiğince farklı aktiviteler hazırlayabilirsiniz.

İlk üç günün bitiminde ise verdiğim tatil kitabındaki etkinlikleri yapmaya başlayabilir. Bu süreçte ise ödev saatini, yemek saatini, oyun saatini birlikte planlamalısınız. Ödevine müdahale etmeden sadece yaptığı her etkinlik sayfasını kontrol ederek tatili geçirmesine izin verin. Ödevini yap, ders çalış gibi emir cümleleri kullanmayın. Bu tür cümleler zaten bütün bir dönem yorulan çocuğunuza itici gelecektir. Sadece gün bitmeden tatil kitabından bazı etkinlikleri yapması gerektiğini hatırlatın ve mutlaka yaptıktan sonra kontrol edin. Tatil boyunca uyku saatini kendisinin belirlemesine izin verin.
      Verimli bir sömestir dileğiyle...

Çevrimdışı kuasar

• Uzman Üye
  • 1.800
  • 4.967
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.800
  • 4.967
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 16 Oca 2010 20:22:11
Yukarıda arkadaşların belirttiği sorun çıkma ihtimaline binaen mektup gibi değilde; tatil ödevinin ilk sayfasına ödevler nasıl yapılacak şeklinde başlık atılır. o başlık altına yazılabilir.
ahmetce öğretmenimin eki ile bende kullanmayı düşünüyorum.
Benim velilerle ilişkim gayert iyi. 51 velim var. Nerdeyse 2 günde bir açıklama ve istek dolu bir sayfalık yazı gönderirim. 1.sınıftan beri velilerim alıştı. Şu an 2.sınıfız. Velilerim buna "asker mektubu"  diyor.
Cümlelerinizden ve ifadelerinizden sizi daha iyi tanıma imkanları oluyor.
Her perşembe okula yarım saat erken gelip velilerle genel olarak konuşuyorum.

Çevrimdışı okuls

• Uzman Üye
  • 3.264
  • 1.325
  • 3.264
  • 1.325
# 16 Oca 2010 20:24:40
Yukarıda arkadaşların belirttiği sorun çıkma ihtimaline binaen mektup gibi değilde; tatil ödevinin ilk sayfasına ödevler nasıl yapılacak şeklinde başlık atılır. o başlık altına yazılabilir.
ahmetce öğretmenimin eki ile bende kullanmayı düşünüyorum.
Benim velilerle ilişkim gayert iyi. 51 velim var. Nerdeyse 2 günde bir açıklama ve istek dolu bir sayfalık yazı gönderirim. 1.sınıftan beri velilerim alıştı. Şu an 2.sınıfız. Velilerim buna "asker mektubu"  diyor.
Cümlelerinizden ve ifadelerinizden sizi daha iyi tanıma imkanları oluyor.
Her perşembe okula yarım saat erken gelip velilerle genel olarak konuşuyorum.
benim velim değil gelmek kaçıyor...gelsin de ben yarım saat değil 1 gün öncesinde okulda olayım ama yok...buna rağmen ben bu çocukları okutucam and içtim...duvarıma da yazıcam koskocaman harflerle velilere rağmen okuttum...

Çevrimdışı güneşİM84

• Uzman Üye
  • 836
  • 711
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 836
  • 711
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 16 Oca 2010 20:40:22
ben hafta içi bir veli toplantısında görüşeceğim velilerle. mektup fikri onlara itici gelebilir..

Çevrimdışı alperen46

• Uzman Üye
  • 402
  • 300
  • 402
  • 300
# 16 Oca 2010 20:43:01
aman  velileri 15   gün için öğretmen olarak görevlendirmeyelim :D :D :-X

Çevrimdışı kuasar

• Uzman Üye
  • 1.800
  • 4.967
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.800
  • 4.967
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 16 Oca 2010 20:50:39
benim velim değil gelmek kaçıyor...gelsin de ben yarım saat değil 1 gün öncesinde okulda olayım ama yok...buna rağmen ben bu çocukları okutucam and içtim...duvarıma da yazıcam koskocaman harflerle velilere rağmen okuttum...
1.sınıfta iken her akşam çıkışta konuşuyordum. ilk defa okula gelen velilerim ( ilk cocuk olduğu için)
vardı. sadece çocukları değil velileri de okul klütürne alıştırmak için hergün bıkmadan konuştuk. ha hala anlamayn 5-6 velim var. Ama olsun 50 velimi kazandım. geçen sene 58 öğrencim vardı.
Velilerin çoğunun evinede gittim.
Ama bu sene her gün değil sadece 1 gün ayırdım. Artık çocuklarda büyüdü sizde büyüdünüz dedim. her akşam çıkışta konuşmak geçen sene yaptığımız emeğe haksızlık olur diyerek bir güne sıkıştırdık.
Yukarıda yazdığım gibi ; Yaptığım ve yapacağım tüm etkinlikleri ve isteklerimi duyuru ile bildirince ve çoğunluk yapınca fazla konuşacak bir şey kalmıyor.
Benimde okula gelmeyen velilerim oldu. Ama en azından duyurularla ulaşmaya çalıştım.
sınıfımda 18 annenin okuma yazması yok. Onlara da büyük çocuklar duyuruyu okuyor.

Topiği açan öğretmenimizin şevki kırılmasın bence içinden gelmişsse güzel bir üslupla mektubunu yazsın.

Çevrimdışı imgesel150

• Uzman Üye
  • 712
  • 2.895
  • 712
  • 2.895
# 16 Oca 2010 20:52:57
velilerin ne yapacağı belli olmaz. öğrencisine kızar yada başka bişeye bozulur kafası çıkarır acısını öğretmenden,en iyisi öğrencilere karnelerini belgelerini verip çok da başarılı öğrenciler varsa sınıfta birer hikaye kitabı ya da tatil kitabıyla ödüllendirmek.
şimdiden iyi tatiller...

Çevrimdışı NİL35

• Yönetim Ekibi
  • 10.844
  • 94.465
  • 10.844
  • 94.465
# 20 Oca 2011 16:23:11
Yarı yıl tatili ve karneler için ,
velilerimize öneriler..

Çevrimdışı leopar

• B Grubu
  • 332
  • 345
  • 332
  • 345
# 20 Oca 2011 16:33:39
Veliden hayır gelmez genelde. ben de ne yaptıysam kendim yaptım. İlgisiz velilere rağmen zorlamayla okuma yazma işini halledebildim. Velilerden de çocuğa saygı nedir, saygılı olmak nasıl bir şeydir konularını öğretmelerini söyleyeceğim. Çünkü, ağaç yaşken eğiliyor ve nesil  ahlaksızlığa doğru gidiyor.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK