3. Sınıf Öğretmenlerinin Günlüğü

Çevrimdışı BAYPARS2

• Uzman Üye
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 09:33:36
BuldumBeren öğretmenim ekliyorum:)

Çevrimdışı sefinaz

• Uzman Üye
  • 215
  • 444
  • 215
  • 444
# 02 Kas 2010 09:52:27
wxpoöğretmenim yazınızı ilk gün okudum down sendromlu öğrencim var diye yazınca dayanamadım yazdım ama mesajlaşmada sorun var sanırım tekrar yazma ihtiyacı duydum öğretmenim önce rehber öğretmen okulda yoksa okul müdürüne böyle öğrencim var rama yönlendirmek istiyorum deyin eğer şehirde iseniz ilçelerde ram varmı bilemiyorum kaynaştırma raporu alın orda yapılan test sonuçları doğrultusunda bep planı hazırlamanız gerekir ben bundan önceki sınıfımda gönüllü olarak aldığım down sendromlu öğrencim vardışu an 8.sınıfta ve seviyesine göre iyi 6.ve 7. sınıfta teşekkür aldığınıda söyliyim 1997 doğumluların başladığı yıl geldi bu öğrenci ben ana sınıfına geldiği için bu öğrenciyi istedim nedenmi bilmiyorum okula geldğim yıl norm fazlası yüzünden ana sınıf öğretmenleri raporlu olduğunda giriyordum 2-3aya yakın bir süre bu çocuğu gözlemledim ve istedim çocuk 1996lıydı bilerek bir yıl geç geldi

Çevrimdışı sefinaz

• Uzman Üye
  • 215
  • 444
  • 215
  • 444
# 02 Kas 2010 10:14:36
1.sınıfta veliler benimde çocuğu istedğimi duyunca baskı yapıp çocuğu istemiyoruz dediler baskılara boyun eğmedim bu çocuğun okulu bu değil diyen öğretmen velilerimde vardı devamlı anlattım o zaman cümle öğretimi vardı ocak ayında okumaya geçti ondan sonra okumaya geçenler oldu yalnız aile eğitimli anne baba lise mezunu ve sigortalı oldukları için haftanın 2 günü onlara uygun eğitim veren özel okula gidiyordu sorunlar olmadımı çok bazilarını anlatayım inatçı olurlar dersten çıkmak isterlergüzelce anlatacaksınız anlamadımı bir daha defterini çantadan bile çıkaramıyordu şefkatli fakat ödün vermeden davranacaksınız okuma yapıldığında bazı sözcükleri harfleri yanlış okusada gerektiğinde aferin deyin tahtaya sık sık kaldırın ben işlemleri tüm öğrencilerimin anlayıp anlamadığını kontrol etmek için tek tek kaldırırım mevcut 27idi 3.sınıfta 35 olmuştu onuda kaldırırıdım ona seviyesine uygun sorardım belirli gün ve haftalarda 5.sınıfta 23 nisanda şiir okumaya bile çıkardım bu yazımı okuyunca çocuk iyi o zaman diyeceksiniz hayır sağ kolunu tam kullanamıyor yürümekte zorlanıyor bu arada sınıf onu 3.sınıftan itibaren kabüllenmeye başladı kantine tuvalete 3ten itibaren kendisi gitmeye başladı günlüğü fazla meşgul etmek istemiyorum bu tür çocuklara ilginizi esirgemeyin zaman içersinde ne kadar değiştiklerini göreceksiniz sevgilerimle

Çevrimdışı temmuz27

• Uzman Üye
  • 407
  • 972
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 407
  • 972
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 10:18:52
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
iyi akşamlar hocam benimde sınıf mevcudum aynı isterseniz mektup arkadaşı yapabiliriz çocuklarımızı..ben çanakkale çan'da çalışıyorum...eğer isterseniz mail adresimi verebilirim...
hocam özelinize mesaj gönderdim...

Çevrimdışı BAYPARS2

• Uzman Üye
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 10:24:59
33 kişilik mevcudumla hala mektup arkadasliği sınıf aramaktayim:)))).Selamlar

Çevrimdışı temmuz

• Uzman Üye
  • 710
  • 9.662
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 710
  • 9.662
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 10:28:22
3.sınıf matematik yetiştirme kursu planı bulamıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

buyrun nisan55 öğretmenim. Yalnız bu planlar 2009-2010 eğitim öğretim yılına ait. (alıntı) umarım yardımı olur.

Çevrimdışı ozlemuludag

• Aktif Üye
  • **
  • 22
  • 29
  • 22
  • 29
# 02 Kas 2010 10:31:31
mektup arkadaslıgı için sınıfımın asmalidere3@hotmail.com adresini ekleyebilirsiniz arkadaslar benim sınıfım az 10 kişi ama belki diger ögretmen arkadaslarda isteyebilir

Çevrimdışı çuhaçiçeği

• Üye
  • *
  • 18
  • 26
  • 18
  • 26
# 02 Kas 2010 11:06:34
Baybars2 öğretmenim benim sınıf mevcudum 36 isterseniz mektup arkadaşı olabilirler....

Çevrimdışı BAYPARS2

• Uzman Üye
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 11:16:48
Baybars2 öğretmenim benim sınıf mevcudum 36 isterseniz mektup arkadaşı olabilirler....
Cuhacicegi öğretmenim memnun olurum.Özel msg attim

Çevrimdışı çuhaçiçeği

• Üye
  • *
  • 18
  • 26
  • 18
  • 26
# 02 Kas 2010 11:19:57
Öğretmenim ben İzmir'deyim.Mektup arkadaşı olmak için neler yapmmamız lazım belirtirseniz sevinirim.Öğrencilerim için hoş bir deney olacağına inanıyorum

Çevrimdışı BAYPARS2

• Uzman Üye
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 11:27:12
Öğretmenim ben İzmir'deyim.Mektup arkadaşı olmak için neler yapmmamız lazım belirtirseniz sevinirim.Öğrencilerim için hoş bir deney olacağına inanıyorum.Cuhacicegi öğretmenim sanırım siz ve ben öğrenci isim listemizi göndereceğiz.Sıra numarasına göre onlara arakadşlık edindireceğiz sanıyorum.

Çevrimdışı BAYPARS2

• Uzman Üye
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.975
  • 7.279
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 11:42:02
Cuhacicegi öğretmenim ne yaptınız?

Çevrimdışı nevin05

• Tecrübeli Üye
  • 196
  • 1.898
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 196
  • 1.898
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 02 Kas 2010 13:15:03
herkese iyi geceler ben hem yeni bir öğretmen hemde yeni üyelerdenim,3. sınıfı ilk defa okutacağım benim sınıfımda önemli 2 sorunum var.1. sorunum okuma-yazma bilmeyen iki öğrenci şimdilik bunları ilk 3 ders 1. sınıfa gönderiyorum.asıl sorunum yani 2. sorun down sendromlu öğrencim var ve ne yapacağımı bilemez haldeyim.sınıfta hiç oturmuyor oyalansın diye karton,resim kağıdı boya kalemi felan veriyorum hemen sıkılıyor dışarı çıkıyor diğer sınıflara gidip zarar veriyor bazen benim öğrencilere de saldırıyor.ne yapmam lazım tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum herkese başarılar teşekkürler..
Merhaba değerli arkadaşım...Ben şu an farkettim mesajı.Fazla yazamıyorum bu sene.Değerli kardeşim benimde down sendromlu oğlum var.Ben il merkezinde çalışıyorum.Çocuğumu ram tarafından uygun görülen kendi gibi çocukların gittiği eğitim uygulama okuluna verdik.Bu yıl 2. sınıfta.Sınıfımda yok böyle bir çocuk ,keşke olsaydı.Hocam RAM' ine gidecek çocuk, bazı testler yapacaklar, sonra hangi okula gideceğine veya kaynaştırma yapabilecek durumda ise tekrar size geleceğine karar verecekler.Fakat ben 1500 öğrencisi olan bir okuldayım, bir tane böyle çocuk yok bizde.Çünkü 2 tane onlara özel okul var Ordu merkezde.İşiniz çok zor ben bir anne olarak bakıyorum olaya.Hocam çocuğun sizin sınıfta olması doğru değil.Hem sizi çok yoracak hem düzeni bozacak.Artı özel eğitim alması gerekiyor.Onun dünyası başka sizin başka olacak.Bulunduğunuz yerde rehabilitasyon merkezi varsa oradan bilgi alabilirsiniz.Hem rehabilitasyon desteği de alması gerkiyor.Kim ne derse desin çok zor bir iş.Fakat değerli kardeşim size çok şey katacak bu çocuk.Her şeye bakış açınız değişecek.Çok sabır ve sevgi vermeniz gerekecek.Benim oğlum 2. sınıfta fakat halen bir anne bile demedi bana.Sizin öğrenciniz konuşuyor mu? Ne durumda?Saldırma işine gelince kasıt yok, onun oyun anlayışı bu.Çok saf ve iyi niyetlidirler.Zamanla iyi duruma geliyorlar.Fakat siz kendinizi paralamaya kalkmayın sizin tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değil bu.Allah kolaylık versin, görüşmek üzere...

Çevrimdışı neo24

• Bilge Üye
  • 3.199
  • 4.728
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • 3.199
  • 4.728
  • Birleştirilmiş Sınıf
# 02 Kas 2010 13:19:06
mektup arkadaslıgı için sınıfımın asmalidere3@hotmail.com adresini ekleyebilirsiniz arkadaslar benim sınıfım az 10 kişi ama belki diger ögretmen arkadaslarda isteyebilir
hocam benim sınıfımda 9 kişi isterseniz sizin sınıfla mektup arkadaşı olabiliriz.
cevap verirseniz sevinirim
saygılar...

Çevrimdışı NİL35

• Yönetim Ekibi
  • 10.853
  • 94.526
  • 10.853
  • 94.526
# 02 Kas 2010 13:46:38
İyi çalışmalar arkadaşlar,
tutumlu ve duyarlı olalım  adlı hayat bilgisi konusunu
dramatize ettik.Ögrenciler çok seviyorlar dramatizeyi,