Hem Anne Hem Öğretmen Olanların Grubuna Beklenenler

Çevrimdışı didemt

• Bilge Meclis Üyesi
  • 9.335
  • 37.020
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 9.335
  • 37.020
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 21 Şub 2017 23:19:49
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hala çözemedik şu gaz sorununu ya..az emzirmek sorun düzelirim acaba ??yani 2 saatte bir degilde 4 saat de bir gibi
Hayır çözüm olmaz, bebeğiniz aç kalır. En geç 3 saat arayla beslemek gerekiyor. Ayrıca gaz sadece emmekten kaynaklı olmuyor. Biz de çok çektik. Gece 2-3 olurdu da anca uyurdu kızım. Üstekil 8 aylık olana kadar devam etti.
Gazlı bebeklerde kolik denilen olay oluyor ve özellikle akşam saatleri olmak üzere günün belli saatlerinde ortaya çıkıyor. Kolik müzikler dinletmek fayda eder sakinleştirir. Çok ağladığı zaman deneyebilirsiniz, sakinleştirir.

Çevrimdışı zeynepgulsu

• Bilge Meclis Üyesi
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 22 Şub 2017 07:13:52
Ek gıda için ilk ay öneri ve tariflerinizi bekliyorum :)
Meyve püreleri ve yoğurt.
Ben yemek sularını da vermiştim.Az az tattırdım damak tadi oluşsun diye.

Çevrimdışı zeynepgulsu

• Bilge Meclis Üyesi
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 22 Şub 2017 07:16:10
Hala çözemedik şu gaz sorununu ya..az emzirmek sorun düzelirim acaba ??yani 2 saatte bir degilde 4 saat de bir gibi
Gaz çoğu bebeğin sorunu.sindirim sistemi yeterli değil çünkü.bir süre çekeceksiniz.emzirme kaynaklı olmayabiliyor.usutunce de gazi olur bebeğin.bebe yağıyla karnına masaj yapın.bacaklarini karnına doğru çekip itin.Uyku için sırtında masaj yapın rahatlıyor.

Çevrimdışı gül_

• Uzman Üye
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
# 22 Şub 2017 09:01:02

Hocam bu hiçbir işe yaramaz, tersine aç kalır, daha çok ağlar. Gerekirse hep ağzında tutacak, başka yolu yok.

Çevrimdışı gül_

• Uzman Üye
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
# 22 Şub 2017 09:08:18
hamak beşik faydalı oldu mu öğretmenim?

Hocam biz de 8 ay çektik, içirmediğimiz ilaç, yapmadığımız karın vb. masajı, denemediğimiz yöntem kalmadı diyebilirim. Dr a gidiyoruz haftada bir; ya çok ağlıyor, hiç uyumuyor, ağlamaktan fıtık falan mı oldu acaba diye? Dr hep gaz dedi, 20 saat uyuyup 4 saat uyanık olması lazım dedi. Ben de, hocam tam tersi 4 saat bile uyumuyor, b,rşeyler yapın dedim. Sonunda bizim ısrarlarımıza dayanamadı, böbrek ultrasonu falan çekti. Birkaç şeye baktı, ve sonuç GAZ! en son eczaneden bir ilaç aldım, eczacı hazırlıyor, o biraz iyi geldi (biraz!), bir de duvardan duvara beşik kurduk. O çok daha iyi geldi. Ağladığı zaman biraz sallıyorduk, bi 10 dk daha uyuyordu (ki 4 saat uyuyan bir bebek için için 10 dk da 5 farklı rüya görülüyor :( )
O nedenle [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam, beşik çakamazsan duvara, hamak beşikler de işe yarıyor.
Bir de kolik cd si var (Buzuki Orhan, anne kalp atışları sesi vb müzik) onu denemediyseniz işe yarayabilir. Ama köy beşiği gibisi yok. Rabbim yardımcınız olsun...

Çevrimdışı deva35

• Bilge Üye
  • 7.395
  • 11.764
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 7.395
  • 11.764
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 22 Şub 2017 11:07:32
Hocam biz de 8 ay çektik, içirmediğimiz ilaç, yapmadığımız karın vb. masajı, denemediğimiz yöntem kalmadı diyebilirim. Dr a gidiyoruz haftada bir; ya çok ağlıyor, hiç uyumuyor, ağlamaktan fıtık falan mı oldu acaba diye? Dr hep gaz dedi, 20 saat uyuyup 4 saat uyanık olması lazım dedi. Ben de, hocam tam tersi 4 saat bile uyumuyor, b,rşeyler yapın dedim. Sonunda bizim ısrarlarımıza dayanamadı, böbrek ultrasonu falan çekti. Birkaç şeye baktı, ve sonuç GAZ! en son eczaneden bir ilaç aldım, eczacı hazırlıyor, o biraz iyi geldi (biraz!), bir de duvardan duvara beşik kurduk. O çok daha iyi geldi. Ağladığı zaman biraz sallıyorduk, bi 10 dk daha uyuyordu (ki 4 saat uyuyan bir bebek için için 10 dk da 5 farklı rüya görülüyor :( )
O nedenle [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam, beşik çakamazsan duvara, hamak beşikler de işe yarıyor.
Bir de kolik cd si var (Buzuki Orhan, anne kalp atışları sesi vb müzik) onu denemediyseniz işe yarayabilir. Ama köy beşiği gibisi yok. Rabbim yardımcınız olsun...

hiç sorma hocam.benim duvardan duvara yapma imkanım Yok ama bugün hamak beşiklerden alayım en iyisi.gece hiç uyumadık :(

Çevrimdışı MAYSA

• Tecrübeli Üye
  • 286
  • 310
  • 286
  • 310
# 22 Şub 2017 12:21:28
hiç sorma hocam.benim duvardan duvara yapma imkanım Yok ama bugün hamak beşiklerden alayım en iyisi.gece hiç uyumadık :(
Allah kolaylık versin hocam.çok zor.inşallah beşik vesilesiyle güzel bir uyku uyur/uyursunuz.

Çevrimdışı a000

• Tecrübeli Üye
  • 343
  • 590
  • Özel Eğitim Öğrt.
  • 343
  • 590
  • Özel Eğitim Öğrt.
# 22 Şub 2017 12:29:36
Hocam uyku problemi olan çocuklardan biri için doktor slingte taşı,senin varlığını hissetsin demiş.Uyumayan bebek onunla uyumuş deneyin isterseniz..

Çevrimdışı evanescence_161

• Bilge Üye
  • 2.712
  • 36.869
  • 2.712
  • 36.869
# 22 Şub 2017 23:45:07
Bebekleriniz de uyku problemi varsa eğer beyaz gürültü işinize yarayacak diye düşünüyorum.

Beyaz gürültü en iyi şöyle açıklanır. “Beyaz gürültü”ye beyaz sesler de denir. Aslında bir gürültü değildir. Rüzgar, dalga, şelale, radyo dalgası, okyanus sesleri gibi uğultulu ses frekansı veya sinyaldir. Beyaz nasıl tüm renkleri içerisinde bulunduran bir renk ise; beyaz sesler de insan kulağının alabileceği tüm seslerin frekansını içerisinde eşit olarak barındıran özelliğe sahiptir. İsmi de zaten buradan gelmiştir. Vantilatör, saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge gibi devam eden sesler ile rüzgar, su, dalga sesleri,vs de bu özelliğe sahiptir.

Bebeklerin de anne karnında duyduğu ses beyaz gürültü olması sebebiyle, doğumdan sonra bebeğin rahatlaması ve kendini huzurlu hissetmesi için bu sesler çok yardımcı olur. Özellikle de kolik bebeklerde..

Aslında bu sesler sadece bebekleri değil bizleri de sakinleştirici ve uyku getirici etkiye sahiptir. Kulak çınlamasına iyi geldiği, kolay öğrenme sağladığı, uykusuzluk çeken kişilere yardımcı olduğu bilinir. Vertigo hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir. Hayvanlarda hatta özellikle de köpeklerde sakinleştirici olduğuna inanılır.

Biz bunun için Cloud B Uyku Arkadaşım Kuzucuk oyuncağını almıştık,beşiğin tahta korkuluklarına takıyorsunuz ya da çocuğunuuzn ayak ucuna koyun,içerisinde rüzgar sesi,yağmur sesi,balina sesi gibi sesler var bebekler bu seslere çok aşina olduğu için uyku esnasında daha rahat olabiliyorlar.

Çevrimdışı gül_

• Uzman Üye
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
  • 1.435
  • 1.612
  • Lise Branş Öğrt.
# 23 Şub 2017 00:00:47

Hocam duvardan duvara yapamıyorsanız, mutlaka böyle birşey alın derim, sarsın bebeği, yani anne karnında hissi vermeli .Amaç sallamka değil zaten, bebeğin büzüşüp yatması. Baş tarafı açılıp büzülebiliyor, onda sorun yok.

Çevrimdışı suatin

• Bilge Meclis Üyesi
  • 12.658
  • 57.173
  • Müdür Yardımcısı
  • 12.658
  • 57.173
  • Müdür Yardımcısı
# 24 Şub 2017 00:21:00
Temassız ateş ölçer araştırdım ve beurer FT90da karar kıldım. Sizlerinde önerisini almak istedim.

Ne dersiniz alayım mı? Kuponla 130 TLye gelecek.

Çevrimdışı zeynepgulsu

• Bilge Meclis Üyesi
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 23.272
  • 42.267
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 24 Şub 2017 06:57:18
Temassız ateş ölçer araştırdım ve beurer FT90da karar kıldım. Sizlerinde önerisini almak istedim.

Bebeği olan herkesin ilk alacakları arasında olmalı ateşolcer.iyi gözüküyor hocam.

Çevrimdışı sevgiuğur

• Uzman Üye
  • 1.664
  • 2.401
  • 1.664
  • 2.401
# 24 Şub 2017 07:29:58
Hocam siz saate takılmayın aynı sorunları kızımda yaşadım ben ne zaman isterse emzirin.Gazlı bebekler doymadığı için değil anneyi istedikleri için emiyorlar.Çok da güzel kilo aldı kızım aylık 1 kilodan fazla tombalak bir kuzucuk oldu.Çekmeyen anlamaz ben bir gün hastaneye aşı için götürdüm doktor cici bebek ne zaman uyandın dedi ben o cici bebek 26 saattir uyumadı dediğimi hatırlıyorum.Ama şunu söylüyeyim 1 yaşından sonra çok akıllı bir çocuğa dönüyorlar:)

Çevrimdışı sebocan

• Yönetim Ekibi
  • 32.871
  • 512.400
  • 32.871
  • 512.400
# 24 Şub 2017 07:54:25

Medisana marka ateş ölçer aldık hocam. Çok memnun kaldık.

Konumuz da var :)

Çevrimdışı selcuk

• Uzman Üye
  • 6.041
  • 1.443
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 6.041
  • 1.443
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 01 Mar 2017 19:38:42