Kuyulu İlköğretim Okulu (ADIYAMAN MERKEZ)

Kuyulu İlköğretim Okulu

UYARI: Bu okul, dönüştürülmüş veya kapatılmış olabilir!
TÜM OKULLAR -> ADIYAMAN -> MERKEZ
Kurum Kodu364427
Hizmet Puanı18
Yerleşim YeriKöy
Hizmet Bölgesi2
Hizmet Alanı4
Zorunlu Ç. Süresi6
Not: Okul tanıtım sayfalarında yer alan bilgiler, üyelerimiz tarafından girilmiştir.
Paylaş
Gönderen: ben02 (29 Nisan 2012)

orta okul dediğimiz kısım bu yeni binaya taşındı...Gönderen: ben02 (05 Eylül 2010)

Kuyulu ilköğretim Okulu

Adıyaman merkeze bağlı Kuyulu İlköğretim Okulu 1951 yılında o dönemdeki şartlar gereği ilkokul olarak eğitim-öğretime açılmıştır. 1996 yılında ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. Okulda 10 derslik, 1 ana sınıfı, 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı ve 1 Depo bulunmaktadır.
Okulun ek binası da kullanılmaktadır.
Anasınıfı ana binadan ayrı bir yerdedir. Sabahcı ve öğlenci olarak eğitim-öğretim yapılmaktadır. Okul öncesi eğitimin önemi her geçen gün artmaktadır. Kuyulu köyü insanları da çocuklarını Ana Sınıfı' na göndererek verilen önemi göstermektedirler. Ana Sınıfı' yla gelecek daha aydınlık olmaktadır.

Okulun ana binası ve ek binası arasında yeterli bir alan vardır. Bu alan okulun öğrenci sayısı düşünüldüğünde bazen yetersiz kalmaktadır. Okul, 1951 yılında kurulmuş olmasına rağmen ihata duvarı 2 yıllık bir çalışmayla yapılmıştır ve 2006' da hizmete girmiştir. Okulun bahçe düzenlemeleri devam etmektedir. 2006-2007 eğitim-öğretim yılının sonlarına doğru acı bir haberle sarsılan okul, Can Tuğyan Fidanlığı' nı öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla oluşturmuştur.

Okula taşımalı gelen öğrencilerle beraber her yıl yaklaşık 720 öğrencisi bulunmaktadır.

Okulda, her yıl öğretmen değişimi olsada yaklaşık 30 öğretmen görev yapmaktadır.

Okul yapılan çalışmalarla daha da güzelleşmektedir. Öğretmen ve öğrencilere imkanları geniş bir okul olma yolunda ilerlemektedir.Egitimhane.Com ©2006-2023 rss