Öğretmen Gelişim Eylem Planı Hazırlandı

Öğretmenlerin alan bilgilerini sürekli güncellemeleri, öz değerlendirme yaparak kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalara katılmalarını sağlamak ve eğitim alanında ulusal ve uluslararası gelişmelerle ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla "Öğretmen Gelişim Eylem Planı" hazırlandı.

Eylem planıyla, öğretmenlerin; öğrencilerin gelişimini destekleyici, öğretmenlik uygulamalarına yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, eğitim öğretimde kaliteyi attırmaları, başta öğrenci ve veliler olmak üzere toplumun eğitimden beklentilerini yerine getirebilmeleri hedefleniyor.

 Program kapsamında; Türk eğitim sistemi ve eğitim politikaları, eğitim felsefesi, eğitimde yeni yaklaşımlar, eğitimde başarılı ülkelerin eğitim politikaları ve sistemleri, öğretmenlik, öğretmenliğin misyonu, millî, manevi ve evrensel sorumlulukları, etkili iletişim becerileri, eğitim yönetimi, kalite geliştirme, süreç izleme ve değerlendirme, vizyoner liderlik, sürdürülebilir takım ruhu ve kurum kültürü oluşturma, eğitim tarihimizde iz bırakan eğitimcilerin örnek hayatları, eğitim, bilim, tarih, medeniyet ve kültürel mirasımız, ölçme değerlendirme teknikleri, yenilikçi çalışmalar, robotik kodlama, STEM, TÜBİTAK projeleri ve uluslararası programlarla ilgili  “Kitap-Makale-Şiir Okuyoruz”, “Film-Tiyatro İzliyoruz”, “Konferans-Panel-Söyleşi-Seminer-Kurs Dinliyoruz”, “Seyahat-Ziyaret-Çalıştay-Toplantı-Atölye Çalışması Gerçekleştiriyoruz”, “Uygulama-Düşünce-Sunum-İyi Örnek Paylaşıyoruz” başlıklarında kişisel gelişim ve mesleki gelişim alanında her ay için iki etkinlik gerçekleştirilecek.

 İl ve ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinesinde tüm Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında, üniversiteler, kamu kurumları, halk eğitim merkezleri,  yerel yönetimler, okul aile birlikleri, bilim-kültür merkezleri ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliğinde uygulanacak çalışmalar, elektronik sistem üzerinden izleme ve değerlendirme yapmak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İmam Hatip Okulları Vizyon Belgesi’ne göre hazırlanan "Kalite Takip Sistemi" ile takip edilecek.

 Millî Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Strateji Belgesi” ve “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” çerçevesinde hazırlanan eylem planı, Şubat 2018 tarihi itibarıyla uygulanmaya konuldu.

MEB

12 Şubat 2018 17:10 Okunma: 4816
Yorumlar:
daywalker_01
13 Şubat 2018 13:48
4     0
nadir.009 senin önce ne iş yaptığını öğrenelim ona gore yorum yapalım yazdığına. öğretmen isen verilecek cevap yok zaten ama baska mesekleten isenona göre cevabı yazarım sana
joseph1618
13 Şubat 2018 13:26
2     0
Önce öğrencileri yola getireceğimiz bir eğitim sistemi yapsınlar en azından sınıfta klamyı geri getirsinler emin olun eğitimde başarı çok artar
sehery
13 Şubat 2018 10:47
4     0
şiddete maruz kalan öğretmenimizin haber yapılmasından sonra olabilecek en güzel gelişme!!! veli eylem planı öğrenci davranışları ve şiddet üzerine de eylem planları bekliyoruz... ayrıca savunma sporları üzerine de kurslar talep ediyoruz..
matroxa1
13 Şubat 2018 07:21
0     0
Başka ne desinler ? Hazır her canı isteyenin istediğini söyleyebildiği bu muhteşem diyarda.
nadir.009
13 Şubat 2018 00:16
2     14
Bir insana ne yaparsanız yapın gelişmek istemedikten sonra önüne dünyayı koysaniz boş.bu karakter meselesi 657 garanti olduğu sürece kimse çalışmak istemez.diyinki işini iyi yapamayan meslekten atılacak o zaman görün seminerleri.tabi insanı olmadığı da bir gerçek.ama başarıda sistemle gelir yiyecek çok ekmek var daha boş işler bence kendimizi kandırmak gibi bir sey
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 rss