Okul Aile Birliği Hesap Ve Vergi No Değiştirme İşl

Okul Aile Birliği Hesap Ve Vergi No Değiştirme İşlemleri İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

basak_abdullah - 08 Kasım 2017 10:55

arkadaşlar merhaba.
okul aile birliğimiz ve noter onaylı karar defterimiz var.şimdiye kadar işlemleri yürütürken okul adına açılmış (A İlköğretim Okulu) hesap numarasını ve vergi numarasını kullanıyorduk.
bunu düzeltmek istiyorum.okul aile birliği adına hesap açıp vergi numarası alarak işlemleri oradan sürdürmek istiyorum.hesapta para da var.
neler yapmam gerekiyor acaba?
not:karar defterinin ön sayfasında noterin onayladığı bölümde de ;
adı soyadı bölümünde A köyü ilköğretim okulu yazıyor ve vergi numarası olarak da okulunki yazıyor.
türü bölümünde ise okul aile birliği karar defteri yazıyor

Cevap vermek için üye girişi yapmalısınız!

         

devranber - 08 Kasım 2017 15:46

Hocam Okul aile birliği karar alır.Şimdiye kadar sehven okulun hesap numarası ve vergi numarsını kullandıkları için Okul aile birliği adına yeni bir vergi numarası ve banka hesap açılması karar alınır.Yeni vergi no ile yeniden defter noterden tasdik ettirin.Okul hesapdaki para OAb başkanı tarafından çekilerek yeni hesaba yatırın.Bu işlem içinde OAB başkanına yetki verin.Düzene girer.

         

oğuztürk - 08 Kasım 2017 13:45

Okul Aile Birliği Mühürünüz var mı? Hesap işi kolay hesabın bulunduğu bankaya hitaben Okul Aile birliği adına hesap açılması için yazı yazabilirsiniz.Okulun Maaş hesabını mı kulanmışlar yoksa ikinci bir hesap numarası mı kullanılmış maaş hesabı dışında ikinci bir hesap numarası kullanılmış ise ilgili bankaya bu hesap numarasındaki okul isminin Aile Birliği olrak değiştirilmesi için yazı yazılır hesap numarası sabitkalır ve o hesap numarası Aile Birliği Hesabı olur.

         

basak_abdullah - 08 Kasım 2017 14:08

oğuztürk hocam aile birliğinin mühürü yok.bankayı arayıp sorayım maaş hesabı olup olmadığını.Peki vergi no ve karar defterindeki bilgilerin güncellenmesi nasıl yapılacak?

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss