Konu: Okul Yöneticileri Odası 2017-2018  (Okunma sayısı 1421268 defa)

suatin

  • Bölüm Sorumlusu
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 11.811
  • Teşekkür 55341
    • Çevrimdışı
  • # 22 Oca 2018 22:10:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
peki hocam kase yoksa asli gibidir elle yazilip muhurlense olmaz mi?
Elle de yazabilirsiniz.

Saymyname

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 828
  • Teşekkür 2484
    • Çevrimdışı
  • # 22 Oca 2018 22:33:44
Arkadaşlar bizim KBSde ek ders başlığı yok .2018 olunca değişiyor mu , bizim mi yüklememiz gerekiyor ?yardımcı olur musunuz?

yumakli

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 142
  • Teşekkür 34
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 00:18:32
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
E-talep den okulumuzda eksik olan herseyi istesek gelir mi? Kimisi hiç bisi bekleme, biz yazdik gelmedi tek tük geldi diyorlar.  Sizlerde durum ne? Okuluna malzeme gelen oldu mu daha önce?
yıllardır yazıyoruz ama bir iğne bile gelmedi.

yumakli

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 142
  • Teşekkür 34
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 00:25:47
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar bir öğretmenimiz ağustosta ayrıldı. başka bir ile tayini çıktı. çocuk yardımını maaşın da almamış. geriye dönük 5 aylık almış .yeni ilinde. bizden de istiyor. nasıl bir işlem yapılabilir
hocam öğretmenin sizin ille bir bağlantısı kalmadı. en fazla size bu durumu anlatan bir dilekçe yazar sizde dilekçeye cevap olarak alamadığını belirtirsiniz. yeni görev yerinde işleme alınır mı zannetmiyorum. eğer sizde görev yapıyorken aile bildirim formu doldurmamışsa tabi.

mali8057

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 1.780
  • Teşekkür 159
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 08:08:03
Doğumuna 3 ay kalan bir öğretmen idareye nöbet tutmak istediğine dair dilekçe verse nöbet yazılabilir mi?

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.671
  • Teşekkür 279639
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 08:19:50
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Doğumuna 3 ay kalan bir öğretmen idareye nöbet tutmak istediğine dair dilekçe verse nöbet yazılabilir mi?

Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 44. maddesinin 7. fıkrasında

(7) Hamile öğretmenlere, doğuma üç ay kala ve doğumdan itibaren bir yıl süre ile nöbet görevi verilmez denilmektedir.

Devlet Memurları Kanununun 10. maddesinde "Amir durumda olan devlet memurlarının görev ve sorumlulukları" belirtilmiştir.

Devlet memurları amiri oldukları kuruluş ve hizmet birimlerinde kanun, tüzük ve yönetmeliklerle belirlenen görevleri zamanında ve eksiksiz olarak yapmaktan ve yaptırmaktan, maiyetindeki memurlarını yetiştirmekten, hal ve hareketlerini takip ve kontrol etmekten görevli sorumludurlar.
Amir, maiyetindeki memurlara hakkaniyet ve eşitlik içinde davranır. Amirlik yetkisini kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslar içinde kullanır.
Amir, maiyetindeki memurlara kanunlara aykırı emir veremez ve maiyetindeki memurdan hususi bir menfaat temin edecek bir talepte bulunamaz, hediyesini kabul edemez ve borç alamaz.


Yönetmeliğe göre; doğuma üç ay kala ve doğumdan itibaren 1 yıl süre ile nöbet görevi verilmez. Bu kesin bir hükümdür. İsteğe bağlı değiştirilebilir bir yönü yoktur. Amirler de kanun, tüzük ve yönetmelikleri uygulamak ve uygulatmakla yükümlü olduğundan doğuma üç ay kala veya doğumdan itibaren 1 yıl geçmeden nöbet tutmak isteyen öğretmene nöbet görevi vermesi ve nöbet ücretinden yararlandırması mümkün değildir.

Saymyname

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 828
  • Teşekkür 2484
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 08:24:28
Günaydın arkadaşlar cümleten .

yoncalodi

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • Müdür Yetkili
  • İleti: 9.564
  • Teşekkür 17687
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 08:35:44
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
peki hocam kase yoksa asli gibidir elle yazilip muhurlense olmaz mi?
Olur hocam ayni sey

rstshn

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 72
  • Teşekkür 10
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:27:45
arkadaşlar personel ilişki kesmede 4 adet nakil bildirimi, 2 adet kararname ve 2 adet üst yazıdan başka bir şey var mı?

OLcAYTo_

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 999
  • Teşekkür 1410
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:39:24
Arkadaşlar öğretmen not çizelgelerine mühür basmaya gerek var mı??

poseidon00007

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 6.553
  • Teşekkür 20977
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:41:01
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar öğretmen not çizelgelerine mühür basmaya gerek var mı??
İmza altına alındığı için mühür basılır ve müdür üzerini imzalar öğretmenim. Nihayetinde resmi evraktir.

kervan01

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 192
  • Teşekkür 361
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:41:21
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar öğretmen not çizelgelerine mühür basmaya gerek var mı??
biz mühür bastık

Saymyname

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 828
  • Teşekkür 2484
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:41:33
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar öğretmen not çizelgelerine mühür basmaya gerek var mı??
gerek yok hocam .

öğretmen0366

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 3.400
  • Teşekkür 5069
    • Çevrimdışı
  • # 23 Oca 2018 09:47:17
Arkadaşlar giden öğretmen için okul olarak yolluk yapmak düzenlemek zorunda mıyız

wesser

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 2.976
  • Teşekkür 6293
    • Çevrimiçi
  • # 23 Oca 2018 09:56:56
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar giden öğretmen için okul olarak yolluk yapmak düzenlemek zorunda mıyız
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Hak ettiyse vereceksiniz.

 

Egitimhane.Com ©2006-2023 rss