Konu: Okul Yöneticileri Odası 2018 - 2019  (Okunma sayısı 612574 defa)

Sarp60

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Sosyal Bilgiler
  • İleti: 1.289
  • Teşekkür 731
    • Çevrimdışı
  • # 18 Mar 2019 21:05:12
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar bir öğretmenimize doktor rapor yazmış ama kağıda dökmemiş okulunuz sgk dan çıkarabilir demiş, nasıl yapacağız?

E imzalı rapordan baksın e devletten. Sgkdan kadrolu olmayanlar için görülebiliyor zannımca. İş göremezlik ödeneği için Vs.

KAPAKLI

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 59
  • Teşekkür 4
    • Çevrimdışı
  • # 18 Mar 2019 22:05:36
Selamlar. Yeniden yönetici başvurularında görev süresi hesaplamalarında mebbisteki görev kaydında olan günlere mi bakacağız.? nereye bakmak gerekiyor tam ay gün olarak acaba? Bir de şu anki görevden ayrılış tarihini hangi gün baz alınacak?

38kuark

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 43
  • Teşekkür 72
    • Çevrimdışı
  • # 18 Mar 2019 22:29:01
Arkadaşlar Ek1 doldurulurken mesela 3 yıl müdür yetkili öğretmenlik yapmış birisi sadece idarecilik mi yapmıştır yoksa öğretmenlikte yapmış sayılır mı. Yani bu 3 yıl nasıl işlenir ek1  ve mebbis teki idarecilik başvurunda yöneticilik hizmetleri bölümüne.

habitat

  • Uzman Üye
  • *****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 1.964
  • Teşekkür 1228
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 00:27:07
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Muhakkik olarak mı söylüyorsunuz anlamadım?
Siz soruşturma/inceleme raporunu yazarsınız. Subuta eren kısmının 657 DMK 125. maddedeki karşılığı ne ise onu teklif edersiniz. Eğer öğretmenin sicili temiz ise İlçe Müdürü isterse uyarıyı vermeyebilir. Ona kalmış bir şey. Muhakkik zaten ceza vermez, sadece teklf eder.
Soruşturmayı müfettiş yapıp uyarı teklif etmiş. Ben okul müdürü olarak bu cezayı vermemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim

fredic

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Okul Müdürü
  • İleti: 631
  • Teşekkür 2364
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:06:57
Matematik öğretmeni olmayan ilk-ortaokullu bir köy okulunda İlçe DYK komisyonunun da onayı ile bir sınıf öğretmeninin DYK matematik kursu açmasında sıkıntı var mıdır?

izala21

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 98
  • Teşekkür 23
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:13:47
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar Ek1 doldurulurken mesela 3 yıl müdür yetkili öğretmenlik yapmış birisi sadece idarecilik mi yapmıştır yoksa öğretmenlikte yapmış sayılır mı. Yani bu 3 yıl nasıl işlenir ek1  ve mebbis teki idarecilik başvurunda yöneticilik hizmetleri bölümüne.
ÖĞRETMENLİKTEN SAYILIR HOCAM.

fencifahri

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 105
  • Teşekkür 21
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:14:04
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Soruşturmayı müfettiş yapıp uyarı teklif etmiş. Ben okul müdürü olarak bu cezayı vermemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim
hocam yazı size gelince öğretmene tebliğ edersiniz daha sonra öğretmenin daha önceki olumlu çalışmaları dikkate alınıp varsa başarı belgeleri vs. gibi yapılan çalışmalarda daha dikkatli davranması gerektiğinden cezaya gerek yoktur şeklinde ceza vermeyebilirsiniz

izala21

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 98
  • Teşekkür 23
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:15:13
Yeniden Yönetici Görevlendirme İçin Ek Olarak Üst Yazıya  Neleri Ekleyelim?

brodil

  • Üye
  • *
  • İleti: 27
  • Teşekkür 12
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:42:25
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Değerli arkadaşlar, şuan aktif olarak illeri gezen bakanlık müfettişleri neleri inceliyorlar? Liste olarak verebilecek var mı ?
Hocam liste olarak değilde, aklınıza gelebilecek her şeyi istiyorlar. bizimkilerin en çok önem verdikleri konu tefbis, ek ders ücret onayları, bina ile ilgili işlemler oldu. özellikle kazan dairesi, yangın merdivenleri vs. faturalarla tefbis bilgilerini karşılaştırdılar. diğer belgeleri de incelediler ama üstün körü. istediler getirdik şöyle bir baktılar, var diye not düştüler. ama tefbiste veya genel olarak mali konularda taviz vermediler. kantin hesapları, okulun faturaları, demirbaşlar vs. şeffaf bir şekilde hazırlayın hocam.

Sarp60

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Sosyal Bilgiler
  • İleti: 1.289
  • Teşekkür 731
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:42:34
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ÖĞRETMENLİKTEN SAYILIR HOCAM.

Müdür yetkililik müdür yard bölümüne yazılır öğretmenlik değil.

Sarp60

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Sosyal Bilgiler
  • İleti: 1.289
  • Teşekkür 731
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 08:43:42
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Matematik öğretmeni olmayan ilk-ortaokullu bir köy okulunda İlçe DYK komisyonunun da onayı ile bir sınıf öğretmeninin DYK matematik kursu açmasında sıkıntı var mıdır?

Bakanlığın 2 yazısı var ikisinde de 9 sayılı karara yani öğretmenlerin atandıkları alanların maaş karşılığı derse girmeleri ile ilgili bir değerlendirme var.

58GAZİ

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 192
  • Teşekkür 137
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 09:01:26
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Soruşturmayı müfettiş yapıp uyarı teklif etmiş. Ben okul müdürü olarak bu cezayı vermemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim
yazıyı öğretmene tebliğ edin, son savunmasını alın(bu yazının da tebliğ belgesini hazırlayın, daha sonra öğretmene ceza vermemenizin nedeni (üstün gayretvb.) belirttiğiz yazınızınızı yazı tebliğ edin ve son olarak cezayı vermediğiniz yazınız ve tüm tebellüğ b elgelerinizi ilçeye gönderin hocam. Ben böyle yaptım hiçbir sorun olmadı

Hilal ö.

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 144
  • Teşekkür 137
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 09:04:10
Hayırlı sabahlar arkadaşlar.Bir öğretmenimiz bir sendikadan istifa etti başka bir sendikaya geçti.İki formu da aldım.Maaş değişikliklerine ikisini de yazacağım ama istifa formu bir dilekçe sayılacağından DYS'ye işlenecekmiş.Ya da başka bir şey var mı?Ne yapmalıyım?

osmançövüt

  • Bilge Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 3.270
  • Teşekkür 12228
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 09:05:27
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
ÖĞRETMENLİKTEN SAYILIR HOCAM.
Öğretmenlikten değil müdür yardımcılığı/kurucu müdürlük ten sayılır hocam.

aydoganuzun

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 131
  • Teşekkür 104
    • Çevrimdışı
  • # 19 Mar 2019 09:06:37
Yeniden görevlendirme için bu mebbiste yer alan formu doldurup üst yazı ile ilçeye göndereceğiz değil mi bu aşamada başka bir işlem var mı acaba?

 

Egitimhane.Com ©2006-2023