2 Devlet 1 Millet Etwinning Projesi Başladı

Projemizde öğrencilerimize erken yaşta milli-manevi duyguları kazandırmayı, geçmişe sahip çıkıp geleceğe sağlam adımlarla ilerlemeyi hedeflemekteyiz. Farklı web2 araçları kullanarak sosyal, duygusal gelişim, motor beceriler, dil gelişimi gibi alanları da destekleyerek olumlu davranışlar kazandırmayı planlamaktayız.

Hedeflerimiz;

Projemiz ile çocukların 2 devletin kültürleri hakkında bilgi sahibi olmalarını, kardeş ülkemizi tanımayı ve kendi düzeylerinde web2 araçları kullanarak dijital okuryazarlıklarını geliştirmeyi hedefledik.Vatan,bayrak, doğa, çocuk, hayvan sevgisini yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaç edindik. ‘’İki Devlet Bir Millet’’ olarak çıktığımız bu projede kardeşlik bağlarımızı çocuklarımıza aktarmaya hedefledik.

Beklenen Sonuçlar;

Projemiz sonunda çocuklar; dostluğumuzu, kardeşliğimizi, geleneklerimizi, değerlerimizi, öğrenmiş olacaklar. Proje ortaklarımız ve öğrencilerimiz ile farklı web2 araçları ile çalışmalar yapacağımızdan hem öğretmen olarak biz, hem öğrencilerimiz, hem de velilerimiz dijital okuryazarlık kazanacaklardır. Proje sonunda öğrencilerimiz iki devlet arasındaki benzerlik ve farklılıkları yorumlayabileceklerdir. İki devlet arasındaki bağ güçlenmiş ve gelecek kuşaklara aktarılmış olacaktır.

Çalışma Planımız;

Projemiz ocak ayında başlayıp nisan ayında bitecektir. Etkinliklerimizi uygularken farklı kazanım ve göstergelerden yola çıkarak müfredatla ilişkilendireceğiz. Farklı web2 araçları da kullanarak ortak ürünler ortaya koyacağız.

OCAK: Tanışma-Ülkeleri tanıma-Bayrak yapımı

ŞUBAT:Marşlarımız-Geleneksel çocuk oyunları

MART: Geleneksel yemekler-Geleneksel kıyafetler-Hatıra ormanı (Türkiye-Azerbaycan Gönül Bahçesi)

NİSAN  Geleneksel müzik aletleri-Kitap oluşturma.

 

Youtube.com/embed/AMdkBpy0CwY

 

Dilek DEVLEZ TUNA / Yazlık Tabosan İlkokulu 

Gönderen: H.Semra, 04 Ocak 2021 22:50 Okunma: 102
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK