4. Sınıf Özel Eğitime Gidecek Bir Öğrencimin Notla

4. Sınıf Özel Eğitime Gidecek Bir Öğrencimin Notlarını Neye Göre Gireceğim?

sınıf70 - 14 Ocak 2021 16:55

4.sınıf bir öğrencimin özel eğitime gitmesi için yeni rapor çıktı. Ben e okulda performans notları girerken neye göre gireceğim çocuğumuz okuma yazma bilmiyor bilen arkadaş var mı acaba

Cevap vermek için üye girişi yapmalısınız!

         

Fzeyrek - 14 Ocak 2021 18:58

Hocam canlı derse katılımı var mı ilk soru bu bence. Eğer katılım yoksa katılmayan veya katılamayan tüm öğrencilere verdiğiniz notu verebilirsiniz. Özel eğitim durumundan ötürü zaten düşük not vermeniz uygun olmaz. Burda önemli olan kısım çocuktan bir çaba gelip gelmediği. Yani eğer çaba varsa öğrenciye çaban ve emeğin için bu notu aldın diyebiliriz. Yine vereceğimiz not bir dahaki dönemlerde motive edecek mi. Bunların haricinde ekstra yüksek not vermek de çocukta emeksiz karşılık alınabilir duygusu oluşturabilir. Bu durumlara göre ortalama bir not vermek doğru olur diye düşünüyorum.

Fzeyrek - 14 Ocak 2021 19:00
Bunun haricinde özel eğitim öğrencilerimiz diğer öğrencilerimizin giriş sınavlarıda rakibi olmadığı için yüksek not vermekten çekinmeye gerek yok.

sınıf70 - 15 Ocak 2021 16:41
Anladım hocam ben acaba raporlu olduğu için problem olur mu diye bilemedim. Çok güzel açıklamışsınız çok teşekkür ederim.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK