5 Şehir 5 Masal Etwinning Projesi

 “Beş Şehir, Beş Masal” adlı projemiz 7 Bölge 22 İl 7’den 77’ye eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı’na katılan Türkiye’den İstanbul – Bursa – Aydın – Kocaeli ve Isparta olmak üzere toplam 5 farklı şehirden 8 öğretmenin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir.  2020-2021 Eitim-Öğretim yılı mart ayında başlamış olup mayıs ayının sonunda tamamlanmıştır. 

Projemizde, öğrencilere masalı sevdirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından başlatılan, kültürel değerlerimizi taşıması, nesilden nesillere aktarılması ve çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen “Anadolu Masalları” ile pandemi sürecinde uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerimizle tanıştırmayı, masal dinleme, masal anlatma ve tekerleme söyleme becerisi kazandırmayı ayrıca projemizdeki şehirlerimizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanımaları amaçlanmıştır. Bu amaçlar doğrultusunda online masal toplantılarımızda masal uzmanları tarafından öğrencilerimize masallar  anlatıldı, farklı web 2.0 araçları ile masallar değerlendirildi ve masal ile ilgili disiplinler arası çeşitli yenilikçi, eğlenceli ve eğitici etkinlikler yapılarak kazanım ve becerilerin kazanılması sağlandı.

Projedeki öğretmen ve öğrencilerle birlikte birbirini takip edecek şeklinde yazdığımız masal e-kitabımız ile karışık okul takımlarıyla beraber yazdığımız akrostiş şiirimiz projemizin final ürünleridir. Masal sloganlarımızdan işbirlikçi dijital panomuz mevcuttur.

Proje sonunda; öğrencilerimizin kültürel değerlerini, gelenek ve göreneklerini öğrendiklerini, Türkçeyi doğru ve etkili kullanarak kelime dağarcıklarının geliştiğini, hayal güçlerinin arttığını, hoşça vakit geçirerek sosyalleştiklerini, eğlenerek öğrendiklerini, web 2.0 araçlarını kullanma becerilerinin arttığını ve özgüvenlerinin yükseldiğini gözlemledik.

Gönderen: sevdan.82, 10 Haziran 2021 21:11 Okunma: 350
Aktif Haberler:
Yorumlar:
zarzuela
12 Haziran 2021 11:33
0     0
Harika bir çalışma oldu.
kesme
11 Haziran 2021 14:45
1     0
Emeğinize sağlık öğretmenim. Başarılarınızın devamını dilerim....
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK