7'den 70'e Oyun Koleksiyonum

  Gümüşhane  Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Reyhan Maz rehberliğinde ‘7’den 70’e Oyun Koleksiyonum’ adlı eTwinning projesini yürütüyorlar. Türkiye’nin farklı illerinden on okulun bir araya gelerek yürüttükleri projenin hedefi;

  • Nesiller arası kültürel aktarımı sağlayarak çocukların, büyüklerinin çocukluğunda oynadıkları oyunları öğrenerek geçmişle ve ebeveynleri ile bağ kurmalarına yardımcı olmak.
  • Aynı şekilde büyüklerinde çocuklarının oynadıkları oyunları öğrenerek onlarla vakit geçirebilmenin yeni yollarını keşfetmelerine rehberlik etmek.
  • Pandemi döneminde evlerde kapalı kalan çocuklar ile ebeveynlerinin kaliteli zaman geçirmesini sağlamak.
  • Oyunların, özellikle zeka oyunlarının çocukların zihinsel gelişimine katkılarından yararlanarak onların gelişimlerini desteklemek.

      Bu ve buna benzer amaçlarla yola çıkan 3/B sınıfı öğretmen, öğrenci ve velileri de projede yer almaktan son derece keyif aldıklarını dile getirmekteler.

             

   Sınıf öğretmeni  Reyhan Maz proje süresince ve şartlar el verdiği müddetçe oyunları evdeki malzemelerden kendilerinin yapacağını ve bu sürece çocukların mutlaka dahil edileceğini dile getirdi.

 

Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu

Gönderen: mazreyhan, 27 Mart 2021 18:42 Okunma: 828
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK