Akıl ve Zeka Oyunları Her Yerde eTwinning Projesi

Kuruculuğunu İzmir'den Sibel Kara ve Gaziantep'ten Arzu Törer' in yaptığı projemiz Ağustos ayında başladı ve nisan ayında sona erdi.

Projemizde 8 ülkeden 23 öğretmen yer aldı.Biz de Burdur Bucak Gündoğdu İlkokulu 3/ A Sınıfı öğretmeni Hatice Gültop ve öğrencileri olarak bu projede yer aldık.Her ay bir kutu oyunu, bir kağıt kalem oyunu ve bir web 2.0 oyunu öğrendik. Bu oyunları okulda, evde ,bahçede, parkta oynadık. Oyunlarımızı ders müfredatlarımıza entegre ettik.

Dokuztaş, reversi, tangram, resfebe, anagram bulmaca, sihirli piramit, nim, tactix, q bitz öğrendiğimiz oyunlar arasında yer alıyor. Ayrıca cram, learning apps, wheel decide, educandy,jigsaw planet gibi web 2.0 araçlarını kullanarak oyunlar tasarladık.

Gönderen: mehmet gültop, 01 Mayıs 2021 13:34 Okunma: 606
Yorumlar:
neset
02 Mayıs 2021 18:48
2     0
Handan YÜCE öğretmenimiz vesilesiyle varlığından haberdar olduğum bu projenin yaygınlaştırılarak her bir öğrencimizin akıl ve zeka oyunlarının kazanımlarıyla tanışmasını temenni ediyorum. Katılımcı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ediyorum.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK