Akıllı Tahta İçin Yerli Oyun Matematik Yarışı İşbi

Akıllı Tahta İçin Yerli Oyun Matematik Yarışı İşbirliği Ve Rekabet

Açıklama Akıllı Tahta İçin Yerli Oyun Matematik Yarışı İşbirliği Ve Rekabet Matematik Yarışı : İşbirliği ve Rekabet oyunumuzu eğitim hayatlarının başlarında olan değerli öğrenci kardeşlerimiz için geliştirdik. Onların matematik derslerindeki temel dört işlem konusunda eğlenerek pratik yapabilmeleri Ülkemiz ve Dünya için çok önemlidir. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Oyun içeriği:
Oyunda Tek Kişi, İki Kişi İşbirliği ve İki Kişi Rekabet modları bulunmaktadır. Öğrenci tek başına veya bir arkadaşı - velisi ile oynayabilir.

Tek Kişi modunda, öğrenci kendisiyle yarışıp en yüksek puanı almaya çalışmaktadır. Oyunun sağladığı işlem seçme esnekliğiyle istediği işlemlerde pratik yapabilmektedir.

İşbirliği modunda, öğrencinin aynı hedefe ulaşmak için takım arkadaşıyla birlikte uğraşması, iletişim halinde olması ve sevdikleriyle bir arada aynı eğitim ortamında bulunması sağlanmıştır. Oyun İşbirlikli öğrenmeye olanak sağlamaktadır.

Rekabet modunda, öğrenci sevdiği bir kişiyle yarışabilmekte ve tatlı bir telaş içerisinde oyun havasında matematik pratiği yapabilmektedir. Oyun, iki kişiye de aynı anda aynı sorular sorularak veya iki kişiye de farklı sorular sorularak oynanabilmektedir. Can, süre, hediye sistemlerinin seçilmesiyle de oyundaki heyecan daha da artmaktadır.

Matematikteki dört işlem konusunda pratik yapmayı sağlayan bu eğitsel oyunla, sınıf ortamında eğlenceli turnuvalar düzenleyebilirsiniz.

Mesela: "İşbirliği modunda iki kişilik takımlar halinde en yüksek puanı alan takım kazanır. Rekabet modunda ise rakipleri eleyerek finale kalan öğrenci kazanır."

Alanında uzman Eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Eğitici bir uygulama Eğitmensiz yapılamaz.

Yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz bizim için önemlidir. Sizlerin de yardımıyla oyunu daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz.
Gönderen balakademi
Bölüm Çeşitli Eğitim Kaynakları
Tarih12 Aralık 2019
Boyut27.875 Mb
İndirme3.203
Teşekkür58
Teşekkür Et Yorum Yaz Rapor Et
Gönderilen Dosya Yorumları:
balakademi (11 Mart 2020)
Uğur Hocam, web player versiyonu için şu anda bir çalışmamız yok. Notumuzu aldık, denemelerimizi yapacağız.

ugur_29_ (10 Mart 2020)
Cromda açılma şansı yok mu ? Akıllı tahtada calistiramadik. NIAYS da uygulamaydı sonra croma uygun bir uyarlama yaptılar. Uğraşmadan pardupardusla falan. Dün ve bugün kac defa indirdim akıllı tahtaya. Parris için olanını vindovs için olanını olmuyor. Bilgisayarcimizda yok. Ben başaramadım bizim okuldaki diğer arkadaşların hiç şansı yok yani öyle diyim siz anlayanlayın

balakademi (06 Mart 2020)
Doğan Hocam, Pardus için indirdiğiniz klasördeki "Pardus Matematik Yarisi.x86_64" dosyasını çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun için ise dosyaya sağ tıklayıp özelliklerine giriniz. Orada erişim hakları kısmı var (permissions). "Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver" seçeneğini aktifleştiriniz. [Ben başka bir Linux sürümünde bu ayarları yaptığım için Pardus'ta bu izin (permissions) penceresinde farklı ifadeler yazıyor olabilir.]

Doğansevil (06 Mart 2020)
Severek kullanmış olduğum programınızı akıllı tahtalara pardus yüklendikten sonra açamıyorum. Sitenizden pardus için olanı da indirdim ama açılmıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

balakademi (23 Aralık 2019)
Kingfirher54 hocam oyu geliştirdiğimiz yazılım olan Unity 3d, 32bit desteğini kaldırmış. O yüzden 64 bit haricinde çalışmıyor maalesef

kingfisher54 (22 Aralık 2019)
32 bit te çalıştıramadım. yardımcı olurmusunuz. gerekirse telefon numarası vereyim

biu (17 Aralık 2019)
Yarın deneyeceğim. Çok teşekkürler.

Doğansevil (17 Aralık 2019)
Müthiş bir çalışma. Elinize, emeğinize sağlık hocam.

balakademi (13 Aralık 2019)
Oyunu indiren hocalarımız oyunu sınıfta öğrencilere oynatırken fotoğraf veya video çekerseniz ve bize yollarsanız çok memnun oluruz. Mail adresimiz balakademi@gmail.com

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK