Altın Damla eTwinning Projemiz

Kuruculuğunu M.Esenay KASIM ve Merve KASAPÇOPUR’ un paylaştığı Türkiye ve Romanya ortaklı, 11 öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen eTwinning projemiz Mart 2021’de  başlamış olup Haziran 2021  sona erecektir.

 

Proje hakkında

Sınıflarımızda kaynaştırma öğrencileri, özel eğitim öğrencileri ve diğer öğrenciler ile suyun canlıların hayatındaki önemi ve değerini pekiştirerek,su tasarrufunun önemi konuları üzerinde durup,günlük hayatımızda su ile ilgili karşılaştığımız ve karşılaşabileceğimiz sorunlara yönelik çözümler bulmaya çalışacağız.

HEDEFLER

 Su farkındalığı oluşturma, Suyu bilinçli kullanma, Su tasarrufunun önemini kavrama,bu konuda çevresini bilgilendirme ,sorumluluk alma ve duyarlı olma, Canlıların yaşaması için gereken ögeleri öğrenme, Su tasarrufu ile ilgili kalıcı izli davranış bilinci oluşturma, Doğayı gözlemleme,yordama ve sorumluluk alma.

ÇALIŞMA SÜRECİ

 MART -Proje için üyeleri davet etme,afiş,logo,tagul,kartvizit oluşturma, Öğretmen ve öğrenciler için ön anketler oluşturulması,proje sayfalarının oluşturulması. İletişim yaygınlaştırma ve görev dağılımlarının yapılması, 22 Mart Dünya Su Günü çalışmalarının okulda ve evde yapılması.

NİSAN -Proje tanıtımının yapılması, deneyler ve gözlemler yapılması, Su kaynaklarımızın tanınması, suyun yolculuğunun öğrenilmesi,Su tasarrufu ile ilgili slogan ve akrostiş şiir hazırlanması.

MAYIS -Canlıların yaşamını devam ettirebilmesi için gereken ögeler hakkında bilgi sahibi olma,Su tasarrufu ile ilgili evde ne gibi eğişiklikler yapıldığı ile ilgili hikayeler hazırlanması.Doğayı gözlemleme ve yordama, karşılaşılan problemlere çözüm önerileri sunma.

HAZİRAN -Sivil toplum kuruluşları ile irtibata geçme,Öğretmen ve öğrenciler için son anket çalışmasının değerlendirilmesi,Suyun önemi ile ilgili kamu spotu,e dergi, e kitap ve e sergi oluşturulması.

BEKLENEN SONUÇLAR

Web 2 araçlarını etkin kullanma becerisi kazanma Su tasarrufu hakkında bilinç oluşturma Su ile ilgili karşılaşılan problemlere çözümler sunma Güvenli internet kullanımını öğrenme İşbirlikçi kamu spotu,e dergi, e kitap ve e sergi ürünleri oluşturacağız.

Üyelerimiz:

Bekir ERDİL-Hakkari

Mehmet İKİNCİ-Ordu

Derya Bayhan Çanakçı-Adana

Florentina Cristina Epure-Romanya

İlknur Gölcük-Mersin

Leyla Erdoğan-Zonguldak

M.Esenay Kasım-Konya

Merve Kasapçopur-Karaman

Nazife Aydoğan-Niğde

Şenay Bicioğlu-Konya

Kaynak: https://koklukilkokul.meb.k12.tr/icerikler/e-twinning-projemiz-altin-damla_11038913.html
Gönderen: oney_34, 05 Nisan 2021 22:42 Okunma: 544
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK