Aybüke Öğretmen'siz 5 Yıl Geride Kaldı

Henüz 22 yaşındaydı... Aybüke Öğretmen, 5 yıl önce bugün Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit oldu. Gençliğinin baharında tüm hayalleri yarım kalan şehit öğretmen geride dinmeyen bir acı bıraktı.

Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesine atandı. Mutluluğunu "öğretmen oldum ben" sözleri ile paylaştı. Ancak o mutluluk maalesef uzun sürmedi...

9 Haziran 2017'de belediye başkanının aracını hedef alan teröristlerin açtığı ateşin ortasında kaldı. Yaralı halde hastaneye kaldırıldı ancak müdahaleye rağmen şehit oldu.

"Bayrağımın olduğu her yer benim vatanım"

Aybüke Yalçın’ın hiç tereddüt etmediğini söyleyen baba Sadık Yalçın, "Bizim kızımız 'Bayrağımın olduğu her yer benim vatanım' diyerek oradaki evlatlarımıza eğitim verme amaçlı neşeli bir şekilde gitti. Neşeli, hayat dolu bir şekilde görevini yaparken eve dönüş yolunda dahili ve harici olan bu eşkıyaların saldırısı sonucunda şehit edildi" dedi.

Son yolculuğuna uğurlanırken tabutunda beyaz duvak ve çok sevdiği folklor şapkası vardı.

Şehit öğretmenin kanı yerde kalmadı

Hain saldırının emrini veren Agit Baran kod adlı terörist 4 yıl önce Batman'ın Sason ilçesinde etkisiz hale getirildi.

Baba Sadık Yalçın, "Allah askerlerimizin, güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Mutlaka bu beladan bu ülke kurtulacak. Daha güzel günlere erişeceğimizden hiç şüphemiz yoktur" dedi.

Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi yaşatılıyor

Aybüke öğretmen hakkında konuşan arkadaşı Tuğba Çakır ise şunları söyledi:

"O kadar hayat dolu bir insandı ki onu o genç yaşta kaybetmek gerçekten hepimizi çok fazla üzdü. Onu hep gülerken, şarkı söylerken hayal edebilirdik. Aybüke'ye ölüm hiç yakışmadı."

İsmi okullara, parklara, kütüphanelere verildi. Türkiye, Şehit Aybüke Öğretmen'i kalbinde yaşatmaya devam ediyor.

 

 • 17 0
 • 09 Haziran 2022 12:47 2.039
 • Hamit_Kara
  10 Haziran 2022 09:29
  0 1
  Kabri nur, mekanı cennet olsun.
 • hasanGUCENMEZ2
  09 Haziran 2022 14:20
  6 1
  Hakk Muhammed Ali yar ve yardımcısı olsun Hakk'a yürüyen cümle canların mekani nur devri daim menzili mübarek olsun canlar.Canlar sonbahardan yaprak döken ağaçlar misali sırası gelen gidiyor temennimiz geride kalan canlara gam gasevet vermeye sıhhat yolumuzu yolsuza uğursuz pirsize arsıza ugratmaya dil bizde nefes pireden kabulü Yüce Hakk'tan ola gerçek erenler demine Ya Hakk Ya Muhammed Ya Ali
 • ahmetce
  09 Haziran 2022 13:22
  6 1
  Allah rahmet eylesin. Hemşerimin çalıştığı okula gitmiştim kasım ayında. İlçede de unutulmamış hâlâ. Öğretmenevinin wifi şifresi bile ölüm tarihi ve isminden oluşuyordu. Çok duygulanmıştım.
 • Oddo38
  09 Haziran 2022 13:00
  9 1
  Seni öldürende yoktur din, iman.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.

Şu an 1.335 kişi ve 215 üye var.

Aktif üyeler için tıklayınız.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK