Bak Şu Konuşan Oyuna eTwinning Projesi

Kuruculuğunu Aysun Ünal Şadak ve Ayşe Köpüklüoğlu'nun yaptığı Bak Şu Konuşan Oyuna adlı projemiz başladı.

Projemizin amacı çocuklarımızın derslerde sıkılmasını önlemek, öğrenirken eğlenmesini sağlamaktır. Pandemi döneminde oyuna hasret kalan çocuklarımızın oyun ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktır. Geçmişten günümüze oyunlardaki değişim ve gelişimin çocukların gelişimine katkılarını göz önüne sermek.

Öğrencilerim bu projeyi yaparken; oynarken öğrenecekler, öğrenirken mutlu olacaklar. Dedelerinin anne ve babalarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olacaklar. Derslerini oyun ile bağlantılı olarak eğlenerek öğrenecekler. Kendileri için oyuncak ve oyun tasarlayacaklar. Hayal güçleri gelişecek. Mutlu ve sağlıklı bireyler olarak büyüyecek ve öğrenecekler. Dijital oyunlar üretecekler. Oyunla sanatsal yönleri pekişecek. 

Farklı bir ülkenin oyununu öğrenerek o kültürü tanıyacaklar.

“Bak Şu Konuşan Oyuna” eTwinning projesi  kapsamında 9 Türkiye’den ve 2 Azerbaycan’dan öğretmen vardır. Öğretmenlerimizin 1’i Bursa, 1’i Balıkesir’den 1’i Adana’dan 1’i Konya’dan, 1’i Tekirdağ’dan, 1’i Manisa’dan, 2’si İstanbul’dan 1’i Manisa’dan ve 1’i Osmaniye’den projemize dahil olmuştur. Projemiz şubat ayında başlamış olup mayıs ayında sona erecektir.

Gönderen: aysununalsadak, 04 Nisan 2021 02:52 Okunma: 842
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK