Bakan Özer, Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Öğretmen Arzu Özsoy'un Ailesini Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Beyoğlu'ndaki terör saldırısında kızıyla birlikte hayatını kaybeden Öğretmen Arzu Özsoy'un Bakırköy'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Özer, Arzu Özsoy ve kızı Yağmur Uçar'ın adını okullarda yaşatacaklarını söyledi.  

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Yağmur Uçar ve annesi Öğretmen Arzu Özsoy'un İstanbul Bakırköy'deki babaevini ziyaret etti.

Bakan Özer, Arzu Özsoy'un babası Mehmet Özsoy ve annesi Neşe Özsoy'a başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Özsoy ve Uçar için yapılan duaya katılan Bakan Özer, "İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda bütün dünya terörün karanlık yüzünü bir kez daha görmüş oldu. Kendini ülkemizin yarınlarına adayan eğitim neferlerimizden biri olan Arzu Öğretmen'imizi ve gencecik evladı, öğrencimiz Yağmur'u bu saldırıda kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğretmenimiz ve yavrumuzun adını bir vefa olarak okullarımızda yaşatmaya devam edeceğiz. Öğretmenimiz Arzu Özsoy'un ismini Düğmeciler Anaokulu, Yağmur'un adını ise öğrencisi olduğu Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesinin konferans salonuna vererek yaşatacağız. Hain saldırıda hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum, mekânları cennet olsun. Milletimize sabırlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yağmur'un üniversite hayalleri için derslerine çok çalıştığını, Arzu Özsoy'un da öğretmenlik mesleğini severek yaptığını söyleyen Neşe Özsoy, isimlerinin okullara verilmesinin onları da mutlu ettiğini söyledi.

Arzu Özsoy'un kendisi gibi öğretmen olan teyzesi Ayşegül Bülbüloğlu da "Bize bundan daha anlamlı bir hediye olamazdı. Arzu, mesleğini çok seviyordu. Allah razı olsun." diye konuştu.

Özer, Arzu Özsoy Anaokulu ve Yağmur Uçar Konferans Salonuna Mehmet ve Neşe Özsoy ile birlikte giderek kendilerini anmak istediklerini söyledi. 

Ziyarette Bakan Özer'e Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü ve İstanbul Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da eşlik etti.

 

MEB

 • 6 14
 • 16 Kasım 2022 19:23 5.230
 • öğretmens
  19 Kasım 2022 23:28
  0 0
  Aile ve sosyal politikalar bakanının sehidinin cenazesine katılmasından beri bizim bakanı bekledim sonunda bu haberi okudum ya içim biraz olsun soğudu.mekanin cennet olsun arzu öğretmenim, mekanın cennet olsun yağmur
 • özerdem
  18 Kasım 2022 11:14
  0 0
  Allah rahmet eylesin
 • hakan6783
  18 Kasım 2022 00:13
  1 0
  Sınıf arkadaşım ... ÇOK değerli biriyi
 • filiz_07
  17 Kasım 2022 19:02
  3 1
  Milli Eğitim Bakanı Sn. Mahmut Özer,
  “Son 20 yılda eğitimin tüm kademelerinde sessiz bir devrim gerçekleşti" demişti

  👉🏼Öğretmenler ise “Bizim neden haberimiz yok” dedi.
 • tarkan61
  17 Kasım 2022 16:44
  11 2
  Maalesef bakan için öğretmen ölünce değerli ! Canlısını kulağını kaşiyarak dinliyor ! Yazık !
 • nurdan90
  17 Kasım 2022 15:33
  0 0
  Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.Ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum.
 • mehmetalibozlu
  17 Kasım 2022 12:12
  2 0
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Allah ailesine sabır versin
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK