Bakan Selçuk, Lisedeki Patlamada Yaşamını Yitiren Öğretmenimizin Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mersin'de lisede dezenfektan üretimi sırasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kimya öğretmeni Ramazan Şahin'in Adana'daki babaevine taziye ziyaretinde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Vali Süleyman Elban ve diğer ilgililerle merkez Yüreğir ilçesindeki Şahin'in babaevi önünde kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Taziyelerini ilettiği baba Kahraman Şahin'e Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim veren Selçuk, hayatını kaybeden öğretmenin yakınlarına da başsağlığı diledi. Ziyarette Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak salgın konusunda her türlü iş ve işlemi yapmak noktasında kararlı olduklarını ifade eden Selçuk, "Başından beri dünyaya örnek olacak şekilde uygulamalar, üretimler yapıyoruz. Bu üretimlerin meslek liselerimizdeki boyutu çok çok önemli ve tüm ülkenin, tüm dünyanın ihtiyacı için meslek liselerindeki öğretmenlerimiz tüm öğretmenlerimiz gibi büyük bir gayret içerisindeler." dedi. Mersin'de, patlamanın yaşandığı okuldaki öğretmenlerin de bu konuda büyük çaba gösterdiğini anlatan Selçuk şunları kaydetti:

"Rahmetli öğretmenimiz Ramazan Şahin'in de bu konuda hafta sonu bilmeden 'Bu ülkenin bana ihtiyacı var' diyerek yoğun bir çalışma içinde olduğunu biliyoruz. Bu elim kaza neticesinde de şehit olan öğretmenimizin ailesinin yanında bulunmak taziyemizi iletmek ve bu meseleye sahip çıktığımız göstermek için buradayız. Böyle zor bir günde millet olarak, devlet olarak öğretmenimizin ailesinin yanındayız, arkasındayız. Bununla ilgili de her türlü tedbiri alıyoruz. Sayın Valimizle de burada bazı istişarelerde bulunduk. Arkadaşlarımızla beraber Ankara'dan buraya, 'Ekip halinde ne yapabiliriz, nasıl yapabiliriz, daha yakından nasıl ilgilenebiliriz?' hususuyla alakalı olarak bugün buraya geldik. İncelemelerimiz devam edecek. Netice itibarıyla eğitim camiası adına ailemize başsağlığı diliyorum. Milli Eğitim camiasının meslek liselerinde yapmaya çalıştığı bu üretimi, çok daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde götürmek noktasında da gayretlerimiz sürecek. Tekrar tekrar üzüntülerimi belirtmek istiyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun."

Mersin'in merkez Toroslar ilçesindeki Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki "Kimya Teknoloji Alanı"nda 4 Temmuz'da meydana gelen patlamanın ardından yangın çıkmış, yaralanan kimya öğretmenleri Ramazan Şahin ve Hasan Satırlı hastaneye kaldırılmıştı. Şahin, 6 gün tedavi gördüğü Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10 Temmuz'da yaşamını yitirmişti. Patlama nedeniyle okulun bazı sınıfları ve dış duvarında hasar oluşmuştu. 

 

MEB

13 Temmuz 2020 11:50 Okunma: 4069
Yorumlar:
zeynepgulsu
15 Temmuz 2020 20:55
0     0
Allah rahmet eylesin.
selahat
15 Temmuz 2020 07:44
4     4
Meslek liseleri bölümleri itibariyle atölyelere sahip okullardır üretim yapabilirler her üretim yapılan yeri fabrika öğretmen ve öğrenciyi işçi görmek ne derede sağlıklı üstelik bu atölyelerde üretim (maske dezenfeksiyon) istekli olanların basvurularıyla yapılıyor yani gönüllülük esası var maddi bir kazançta sağlanıyor. Son olarak toprağı bol olsun gayrimüslimler için kullanılır müslümanın arkasından Rahmet dilenir.
smyi
14 Temmuz 2020 18:35
1     0
Allah rahmet eylesin.
osmançövüt
14 Temmuz 2020 10:16
4     0
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah. Ailesine ve sevenlerine Rabbim sabırlar versin.
hagrid34
13 Temmuz 2020 18:18
7     6
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, meslek liselerinde okuyan ve evlerine bile gitmeden koronavirüs mücadelesine katkı sağlayan maske, dezenfektan üretimi yapan gençlere teşekkür etti. Bakan Selçuk, “Teşekkür ederim güzel yürekler, ülkemiz için üreten ellerinizden öperim.” dedi. (4 Nisan 2020)

MESLEK LİSELERİ İTİBARINI YENİDEN KAZANDI
Özel bir teşekkürü de BİLSEM, meslek lisesi ve halk eğitim merkezi öğretmenlerimize iletmek istiyorum. Meslek liselerimiz henüz piyasada yeterli maske yokken, temizlik malzemesiyle N95 ve cerrahi maske üretimine geçerek, toplumun acil ihtiyaçlarının giderilmesinde önemli bir pay sahibi oldular. Hatta ürettikleri ürünleri ihraç etmeye başlayarak bir ilki başardılar. (22 Haziran 2020)


Okullar fabrika değil. Öğretmenler ve öğrenciler işçi değildir.

Öğretmen arkadaşımızın ruhu şad olsun, toprağı bol olsun, nur içinde yatsın...
gursel03
13 Temmuz 2020 17:30
2     0
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
terazii
13 Temmuz 2020 16:55
1     0
Allah rahmet eylesin.
MALABADİ
13 Temmuz 2020 14:06
1     0
Allah rahmet eylesin
denis1
13 Temmuz 2020 14:02
1     0
Allah rahmet eylesin
naciekinci
13 Temmuz 2020 13:56
1     0
Allah rahmet eylesin.
hazanın dünyası
13 Temmuz 2020 13:52
5     0
Mesleği yolunda vefat eden şehit öğretmenimize Allah rahmet eylesin; geride kalanlarına selamet versin.
Aylabyk
13 Temmuz 2020 12:50
1     0
Allah rahmet eylesin.
mersin123
13 Temmuz 2020 12:19
2     2
Işıklar yoldaşı olsun.Ailesinin başı sağolsun.Bu lise de çok sınav görevi yaptım.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK