Bakan Selçuk'tan Tartışma Konusu Olan Kitapla İlgili Açıklama: Soruşturma Başlattık

Rehber öğretmenlere dağıtılan ve kamuoyunda tartışma konusu olan kitapla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Doğru resmetmemişler. Soruşturma başlattık" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, rehber öğretmenlere dağıtılan ve başı açık kadınların çocuklara şiddet uygularken, başörtülü kadınların ise şefkat gösterirken resmedildiği kitapla ilgili yaptığı açıklamada, "Hata olduğu kesin" dedi.

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu "Başkent Kulisi" programında soruları yanıtlayan Bakan Selçuk, kamuoyunda tartışma konusu olan kitapla ilgili, "Doğru resmetmemişler. Soruşturma başlattık" ifadelerini kullandı.

Kitapta kullanılan resimlerin doğru olmadığını vurgulayan Selçuk, "Beni az çok tanıyanlar onu onaylamayacağımı bilirler" diye konuştu.

 

Haber7

03 Şubat 2020 18:06 Okunma: 6254
Yorumlar:
denkan
02 Mart 2020 15:38
0     3
Yıllar önce bir televizyon reklamı vardı. içim acımıştı. Hafızama kazınmış. deterjan reklamıydı. Eski deterjanını at derken başı kapalı Anadolu kadını figür olarak kullanılmış,yeni deterjanı al derken tam tersi bir görüntü oluşturulmuştu. Kimse o zaman bu yanlış dememişti veya diyememişti.Bakanımızı tebrik ediyorum...
kadriye71
05 Şubat 2020 16:54
11     6
Bunlar, bilinçli şekilde yapılıyor. İlkokul ders kitaplarındaki kadın figürleri de ilginç. Bilinçaltına işlemeye çalışıyorlar. Yakında başımızı zorla kapatırlarsa hiç şaşmam. Laikliğin önemi günümüzde daha iyi anlaşılıyor.
beytim
05 Şubat 2020 09:45
10     19
Resimdeki anne karakterleri tersi olsaydı , bir şey olmazdı.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK