Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan İle Toplum Sağlığı Etkinliği

Salgın sürecinde zor şartlar altında görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarına destek olmak, toplum sağlığı konusunda çevremizi bilinçlendirmek ve içinde bulunduğumuz salgına dikkat çekmek amacıyla yola çıkan My Hero Health Worker etwinning projesi okulların uzaktan eğitimde olmasına rağmen etkilerini başarı ile yürütmeye devam ediyor.

Konya-Meram-İhsan Özkaşıkcı İlkokulu Müdür Yardımcısı Mustafa AYTEN’in de okulumuz öğrencileri ile ortağı olduğu My Hero Health Worker Proje ekibi 17.01.2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi, Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan ile Toplum Sağlığı adlı etkinliği düzenledi.

Canlı bağlantı yoluyla düzenlenen etkinlikte Prof.Dr.Deniz Çalışkan halk sağlığı konusunda  katılımcılara kısa bilgi verdikten sonra geçilen soru cevap bölümünde Prof. Dr. Deniz Çalışkan  öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin sorularını ayrıntılı şekilde cevapladı. Soruların daha çok aşı konusunda yoğunlaştığı etkinlikte  Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan kendisinin de aşı olduğunu söyleyerek aşıyı güvenle yaptırabileceğimizi belirtti.Ayrıca etkinlik sonunda çocukların hazırladıkları teşekkür mesajlarını kameralara yansıtarak yaptıkları sürpriz Prof. Dr. Deniz Çalışkan'ın çok hoşuna gitti.

Etkinlik bitiminde My Hero Health Worker Proje ekibine teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Deniz Çalışkan toplum sağlığı  çalışmalarında okulların ve öğrencilerin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu ve böyle bir etkinlik sayesinde çocuklarla buluştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Youtube.com/embed/LJVzjxhVu8k

 

 

İhsan Özkaşıkcı İlkokulu

Gönderen: ilkokulluihsan, 25 Ocak 2021 12:24 Okunma: 5437
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK