BİLSEM'lerde 9 Kasım'dan İtibaren Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

BİLSEM'lerde yüz yüze eğitim başlıyor... Bilim ve sanat merkezlerinde kayıtlı öğrencilerimiz 09 Kasım 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime başlayacaklar...

BİLSEM'lerde gerçekleştirilecek yüz yüze eğitimlerde dikkat edilecek hususlar;

-BİLSEM'e kayıtlı öğrencilerden, ilkokulların 2, 3. ve 4. sınıfları, ortaokulların 5 ve 8. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının 9. sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12. sınıflarında öğrenimlerini sürdürenler, haftada en fazla iki gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde BİLSEM'lerde yüz yüze eğitimlerine başlayacaklardır.

-İl/ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla açılan okullarda tüm sınıflar seviyesinde eğitimlerini sürdüren BİLSEM'e kayıtlı öğrenciler de yüz yüze eğitimlerine haftada en fazla iki gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde devam edebilecektir.

-Yüz yüze eğitimlerde bir ders/etkinlik 30 dakika; teneffüsler 10'ar dakika olacak şekilde planlanacaktır.

-Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak, uzaktan eğitimlerde de bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler BİLSEM müdürlüklerince alınacaktır. Dersliklerde oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecektir. Gruplara ayırma işlemi yapılırken öğretmenlerin norm kadrolarında herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

-Yüz yüze eğitim için öğrencisini BİLSEM'e göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve BİLSEM'e gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacaktır.

-Öğretmenlerin uzaktan eğitim yoluyla yürüttükleri ders uygulamaları BİLSEM müdürlükleri tarafından düzenli olarak takip edilecek, öğretmenlerin maaş karşılığı ve ek ders ücretleri ile ilgili iş ve işlemleri ilgi (a) yazı doğrultusunda yürütülecektir.

-Öğrencilerin BİLSEM'lerde geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak, kurum yöneticileri ve öğretmenlerce takibi yapılarak kurumda gerçekleştirilecek olan yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na göre gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

-Destek eğitim odalarında eğitim hizmetlerine yeni bir açıklamaya kadar başlanmayacaktır. 

 

 

Egitimhane.com

06 Kasım 2020 13:28 Okunma: 6006
Yorumlar:
metzel
07 Kasım 2020 20:54
10     1
Asıl devlet halkını korusun yaşlılarını korusun maske zorunlu olsun test ulaşılabilir olsun öğretmenlerimiz polislerimizi memurlarımızı öğrencilerimizi tüm sağlık çalışanlarımızı korusun. Devlet sorumluluğunu almalı. Ancak sağlığa ve eğitime tüccar mantığıyla yaklaşan bakanlarla Türkiye pandemiyi atlatamaz.
dogay79
06 Kasım 2020 20:08
3     3
Bilsemlerde sınıflar karma sınıflardan oluşuyor, bir sınıfta 5,6,7. Sınıflardaki çocuklar aynı sınıfta eğitim görüyor. Ama şimdi öğrencilerin bir kısmı yüzyüze bir kısmı uzaktan eğitim alacak. Keşke tüm öğrenciler ya yüzyüzeye başlasa yada uzaktan eğitimle devam etse
metzel
06 Kasım 2020 19:43
9     2
MEB vaka sayısı bugünden azken kapatıyordu. Şimdi vaka sayısı artarken açıyor. Neden? Haa anladım. Yeni sağlık politikasına göre vaka sayısı artarken açılacak azalırken kapanacak.
madalyon2018
06 Kasım 2020 18:30
1     2
Bilsem e bu yıl yeni başvuru alınmadı mı ?
tarkan555
06 Kasım 2020 16:58
4     3
geç bile kalmış : ))))))
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK