Bir Damla eTwinning Projesi

Giresun/Görele/ Ziya Okay İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmeni  Havva Öztürk 'ün öncülüğünde  ''Bir Damla'' adlı eTwinning projesine katılmışlardır.

Projenin kuruculuğunu Aksaray  Mustafa Yazıcı İlkokulu öğretmeni Dilber Keyis ile Aksaray Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu öğretmeni Gönül Toprak yapmaktadır.

Bilindiği üzere su hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Hatta susuz yaşam düşünemeyiz. Yaşamın her alanında kullanılan suyu tasarruflu kullanmak her bireyin sorumluluğudur. Bu bilinci küçük yaşta oluşturmak çocuklarda kalıcı bir etki oluşturmaktadır. Bu doğrultuda çocuklarımıza daha duyarlı olmayı, gelecek nesillerin su ihtiyacını nasıl güvende tutabileceklerini planlayabilmelerini suyu bilinçli tüketmelerini öğretmek amacıyla bu projeye kurulmuştur. Her ay su tüketimini ve tasarrufunun önemini pekiştiren etkinlikler,çeşitli su oyunları ve Web2.0 araçları ile etkinlikler zenginleştirilecektir.

Ocak ayından Mayıs ayına kadar devam edecek olan proje, son zamanlarda kuraklığın da artmasıyla  ilkokul öğrencilerinin su tasarrufunun öneminini kavramaları adına  önemli bir katkı sağlayacaktır.

Proje tanıtım filmimiz.

Youtu.be/WlG8DTLVy58

Kaynak: Havva Öztürk
Gönderen: hazeel, 25 Ocak 2021 02:33 Okunma: 1876
Yorumlar:
davorvuga
26 Ocak 2021 13:13
2     1
Hocam ben de projemiz için haber yapacaktım. Çok güzel bir örnek oldu. Alıntılar yapmayı düşünüyorum. Hakkınızı helal edin
nurcan4721
25 Ocak 2021 23:01
2     2
tebrikler
hazeel
25 Ocak 2021 02:41
2     4
Haberimizi yayınlarsanız çok memnun kalırız .Desteklerinizi bekliyoruz .Tesekkür ederim.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK