Bölgemin Kültür Elçisiyim Etwinning Projemiz

Tuğba Aker'in kurucusu olduğu projemizde Azerbaycan ortağımız bulunmaktadır. Projemizin amacı,her bölgeden bir şehrin seçilmesi ile her şehrin birbiri ile bağlantı kurmasının ardından birbirlerine kutu oluşturulup gönderilecek. Tanıtıcı video çekilerek şehir tanıtılacak. A noktasından b noktasına giden bir kutuyu çocuk açtığı zaman yiyeceklerinden sanatına, tarihinden kültürüne kadar öğrenmiş olacaktır.Yapılan çalışmalarımız şu şekilde planlanmıştır:

Çocuklar şehrin tanıtıcı özelliklerini aileleri ile birlikte araştırır ve hangisini tanıtacağını seçer. Her çocuk bir mekan tanıtarak ortak video oluşturur. Şehirlere gidecek olan kutuya neler konulabileceği araştırılır ve temin edilir. Kutu hazırlanır ve şehirlere gönderilir. Aynı şekilde diğer şehirlerde koordinatör olan okula şehir kutuları gönderilir. Daha sonra bir örümcek yapı oluşturarak diğer şehirlerinde birbirlerine gönderilmesi sağlanır.

Kaynak: DEMET SALKIM ERMEN
Gönderen: tkaan, 28 Nisan 2021 19:50 Okunma: 476
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK