Bütünleştirilmiş Etkinliklerin Dijital İçeriklerle Zenginleştirilmesi eTwinning Projesi

FMV Ispartakule Işık Anaokulu tarafından kurulan Bütünleştirilmiş etkinliklerin dijital etkinliklerle zenginleştirilmesi Etwinning Projesi’nde Türkiye’den 4 farklı il ve Romanya’dan bir ilkokul öğretmeninin katılımı ve işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.

Projenin amacı; 

Pandemi sürecinde aile ile yapılan etkinliklerin kaliteli hale getirilmesi,

Dijital içeriklerle zenginleştirilerek öğrencilerin kalıcı öğrenmelerinin kalıcı desteklenmesi.

Uluslararası bilinci doğal ortamında ve farklı kültürdeki bireylerle  desteklemek

Bütünleştirilmiş etkinlikler planlamak ve dijital içeriklerle zenginleştirmek

Aile soy ağacı ve Dünya’nın sadece yaşadığı yerden ibaret olmadığını farkettirmek. Ülke değil Dünya vatandaşı olma bilincini geliştirmek.

Proje de yer alan etkinliklerden örnekler ise;

– Aile soyağacı (aile katılımı etkinliği olarak planlanmış ve Artstep sanal sergisi ile resimler tüm okullara yayınlanmıştır)

– Anneanne ve dedem ile birlikte yapmaktan hoşlandıklarım (kuklalar evler de Aile katılımı etkinliği olarak verilmiş daha sonra okulda Chatter Pix ile seslendirilmiştir) Proje ortağımızın farklı dil kullanması ile de ÇOK DİLLİLİK süreci desteklenmiştir.

– Ailem toplantısı (Toplantı kitapçığı verilmiş ve sınıfta Kahoot oyunu hazırlanarak çalışmanın devam etkinliği yapılmıştır.

– Anne ve babanın çocuğuna mektubu (Anne ve babalarca yazılan mektuplar Jigsaw Planet ile puzzle haline getirilmiş öğrenciler akıllı tahta da bu yap-bozları tamamlamış sonrasında da bu yap-bozların linkleri ailelere mektup ile birlikte hediye edilmiş, ilk dijital ayak izleri olmuştur) Bu ve bunun gibi pek çok etkinlik aile, öğrenci ve okul sarmalı şeklinde planlanmış öğrencilerin süreçten eğlenceli ve aktif olabilecekleri etkinliklerle zenginleştirilmiş böylelikle öğrenciler de tükenmişlik ya da okula karşı olumsuz duygular geliştirilmesinin önüne geçilmiş olmuştur.

Projenin instagram hesabı; Instagram.com/bedeiz_etwinning/?hl=tr

Youtube kanalı ise; Youtube.com/UCo1TupN_kaCogjmHkf2fQ-g

Gönderen: incipiper, 03 Mayıs 2021 19:08 Okunma: 677
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK