Dedem Nasrettin eTwinning Projemiz

Kuruculuğunu Mecitözü Doğu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Niyazi BAŞ ve Alaca Hüseyin Gazi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Eser ER'in yaptığı projeye; Mecitözü Cumhuriyet İlkokulu 4/C Sınıf Öğretmeni Nurcan ÇALIŞKAN ve öğrencileri de katılmışlardır.

Bu proje ile;

Nasrettin Hoca fıkraları, Türk kültürünün ve sözlü edebiyatın en önemli eserlerinden biridir. Nasrettin Hoca fıkralarından hareketle çok çeşitli etkinlikler yapılarak temel becerileri kazandırmak mümkündür.

Projemiz buradan yola çıkarak, Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarında Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarıyla ilgili kazanımlara ulaşmada Nasrettin Hoca fıkralarının etkili bir öğretme aracı olarak kullanılabileceği,Nasrettin Hoca fıkralarının eğitici özelliğinden faydalanarak öğrencilere kendi kimliğini tanıma, insanlık sevgisi, hoşgörü, esneklik, yaratıcı zekâ gibi çağdaş özellikler de kazandırmak ve çeşitli web2 araçlarının kullanımını sağlamak, 21 yy becerilerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

 

 Göndere: Nurcan ÇALIŞKAN

 

**********************

Dedem Nasrettin Etwinning Proje Haberimiz

Kuruculuğunu Mecitözü Doğu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Niyazi BAŞ ve Alaca Hüseyin Gazi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Eser Er'in yaptığı proje; 

Nasrettin Hoca fıkraları, Türk kültürünün ve sözlü edebiyatın en önemli eserlerinden biridir. Nasrettin Hoca fıkralarından hareketle çok çeşitli etkinlikler yapılarak temel becerileri kazandırmak mümkündür. Projemiz buradan yola çıkarak, Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarında Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarıyla ilgili kazanımlara ulaşmada Nasrettin Hoca fıkralarının etkili bir öğretme aracı olarak kullanılabileceği, Nasrettin Hoca fıkralarının eğitici özelliğinden faydalanarak öğrencilere kendi kimliğini tanıma, insanlık sevgisi, hoşgörü, esneklik, yaratıcı zekâ gibi çağdaş özellikler de kazandırmak ve çeşitli web2 araçlarının kullanımını sağlamak, 21 yy becerilerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Gönderen: Eser ER

*******************

Dedem Nasrettin Etwinning Proje Haberimiz

Kuruculuğunu Mecitözü Doğu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Niyazi BAŞ ve Alaca Hüseyin Gazi İlkokulu Eser ER hocalarımızın yaptığı projede;

 Nasrettin Hoca fıkraları, Türk kültürünün ve sözlü edebiyatın en önemli eserlerinden biridir. Nasrettin Hoca fıkralarından hareketle çok çeşitli etkinlikler yapılarak temel becerileri kazandırmak mümkündür. Projemiz buradan yola çıkarak, Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarında Türkçe dersinin temel öğrenme alanlarıyla ilgili kazanımlara ulaşmada Nasrettin Hoca fıkralarının etkili bir öğretme aracı olarak kullanılabileceği ,Nasrettin Hoca fıkralarının eğitici özelliğinden faydalanarak öğrencilere kendi kimliğini tanıma, insanlık sevgisi, hoşgörü, esneklik, yaratıcı zekâ gibi çağdaş özellikler de kazandırmak ve çeşitli web2 araçlarının kullanımını sağlamak, 21 yy becerilerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Gönderen: nb715696

******************

Gönderen: 06nurcan19, 16 Şubat 2021 21:51 Okunma: 501
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK