Ekonominin Minik Kahramanları Etwinning Projesi

Eskişehir ili Seyitgazi ilçesi Şehit Mustafa Akbaş İlkokulunda Müdür Yardımcısı Tuğçe EKİCİ'nin rehberliğinde 4. sınıf öğrencileri ile farklı ülkelerden ve farklı şehirlerden 13 okulun katıldığı "Ekonominin Minik Kahramanları" eTwinning projesi yürütülmektedir. Projede drama, sanat terapi, web 2.0 araçları gibi farklı öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak disiplinlinler arası yaklaşımla öğrencilerin finansal okuryazarlık becerilerinin gelişimi hedeflenmektedir. Proje kapsamında ekim ayı içerisinde düzenlenen webinarlar ile proje ortakları  tanışmış, projenin afiş ve logo çalışmaları yapılmıştır. Kasım ayında uzaktan eğitim ile devam edecek projede, ekonomi ile ilgili meslekler ve isteklerimiz/ihtiyaçlarımız etkinlikleri yapılacaktır. Proje her ay farklı etkinliklerle Mart ayının sonuna kadar devam edecektir.

 

**************************

Ekonominin Minik Kahramanları Etwinning Projesi

Ankara Mamak Emine Rasim Özkaya İlkokulu 1/B sınıfı öğrencileri ile farklı ülkelerden 13 okulun katıldığı "Ekonominin Minik Kahramanları" adlı e-twining projemiz başladı. Projede drama, sanat terapi, web 2.0. araçları gibi unsurlar kullanılarak öğrencilerimizin finansal okuryazarlık becerilerinin disiplinlerarası bir bakış açısıyla geliştirilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında Ekim ayı içerisinde düzenlenen webinarlar aracılığıyla proje ortakları tanıtım toplantısı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca proje afiş ve logomuza ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlenmiş, logo yarışması gerçekleştirilmiştir.

Proje logomuz 2023 oy ile Emine Rasim Özkaya İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanmıştır. Pandemi sebebiyle uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle projemiz online olarak devam edecektir. 

https://www.youtube.com/watch?v=QlesCny2lc0

Gönderen: brcomr

*****************************

 

Gönderen: tugceekca, 18 Kasım 2020 18:36 Okunma: 1606
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK