Erzurum'dan Başlayan Okuma Seferberliği (Etwinning)

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında hazırlanan "Kitapları seviyorum, ailemle okuyorum" eTwinning projesi Türkiye’nin çeşitli illerinden 10 öğretmen ve 123 öğrenciyi buluşturuyor. Kuruculuğunu Erzurum Yakutiye Umudum Köyü İlkokulundan Gökçe Kılıç ve Erzurum Karaçoban Erenler Ortaokulundan Ebubekir Kılıç’ın yaptığı, ülkemizin diğer şehirleri Adana Çukurova Mehmet Bedia Kirpi İlkokulundan Soner Kaya, Adana Seyhan Dumlupınar Ortaokulundan Selda Kadem Kaya, Manisa Alaşehir Beş Eylül İlkokulundan Orhan Tüncer, Erzurum Karaçoban Erenler İlkokulundan Öznur Dönmez Kılıç, Karaçoban Erenler Ortaokulundan Goncagül Yavuz, Erzurum Aziziye Zübeyde Hanım İlkokulundan Tuğrul Gürbüz, Yakutiye Umudum İlkokulundan Zeynep Tuba Aktepe ve Gülfer Yeşil’in ortaklıklarıyla oluşturulan projede hem ailelere hem öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor. Belirlenen konularla alakalı öğrenci ve veliler önceden belirlenen kitapları okuyor, konu ile alakalı çeşitli etkinlikler yapıyor ve kitap yazarlarıyla internetten buluşup söyleşi gerçekleştiriyorlar.

PROJE HAKKINDA

Gelecek eğitime temel teşkil edecek beceriler ve değerlerin çoğu küçük yaşlarda kazanılır. Okuma alışkanlığı da okul çağında kazanılması gereken önemli alışkanlıklardan biridir. Bu nedenle öğrencilerimize aileleri ile birlikte okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyoruz. Projemizde öğrencilerimiz ve aileleri öğretmenliğimiz rehberliğinde aktif olarak etkinliklere katılacaktır. Kitap okuma etkinlikleri derslerimize entegre edilecektir.

HEDEFLER

1- Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını artırmak.

2- Okuduğunu anlayan, yorum yapabilen, kelime dağarcığı gelişmiş, kendini ifade edebilen,

3- Ailesi ile kaliteli zaman geçirmeyi bilen, zamanı etkin değerlendirebilen,

4- Yaratıcılığı ve hayal gücü yüksek, empati yeteneği gelişmiş,

5-Akıcı konuşabilen, genel kültürü yüksek, bakış açısı zengin, hafızası güçlü,

6- Farklı kültürlere hakim, sorgulayan, düşünen,

7- Değerlerini tanıyan, benimseyen, içselleştiren öğrenciler yetiştirmektir.

8- Okumayı çocuğun ödevi olarak gören ailelerden, okumayı her bireyin her yaşta kaliteli zaman etkinliği olarak gören aileler yaratmak hedefimizdir.

Gönderen: ebubekirkilic25, 03 Mayıs 2021 14:19 Okunma: 488
Yorumlar:
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK