Esra Öğretmenin Sevinç Gözyaşları

Mardin'de köy okulu öğretmeni Esra Boyraz'ın talebi üzerine Tuzla Gönül Elleri Çarşısı, bakım ve onarımını gerçekleştirdiği okula zeka sınıfı kazandırdı.

Sabah'tan Koray Taşdemir'in haberine göre;İstanbul'da, Tuzla Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tuzla Gönül Elleri Çarşısı'nın iyilik çalışmaları Mardin'in Kızıltepe ilçesi Akçapınar Köyü'ne kadar uzandı. Öğretmen Esra Boyraz, Gönül Elleri Çarşısı'nın çalışmalarını okuluna da getirmek için, isteklerini Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'ya sosyal medyadan iletti. Yazıcı'nın talimatıyla Gönül Elleri Çarşısı, Esra öğretmenin okulu için isteklerinin tamamını yerine getirdi.

Başkan Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı kurucusu Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Wefa Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Musab Aydın, Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı ile birlikte okula adeta çıkarma yaptı. Yapılan yardımlar karşısında gözyaşlarını tutamayan Esra öğretmen, emeği geçenlere teşekkür etti. Organizasyon kapsamında 40 öğrenciye kırtasiye seti verildi. Okula bir zeka sınıfı kazandırıldı. Okulun bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Yazıcı, onlarla satranç oynadı.

Başkan Yazıcı, "Buradaki iyiliğin başlangıcını Esra öğretmen yaptı. Bu okulda okuyan öğrenciler, pirinç levhalarda gördükleri mesajlardan iyilik dersi çıkaracaklar. Bu okuldan bundan sonra iyiliğin yayılacağına, iyilik için mücadele eden nesiller oluşacağına inanıyorum" dedi. Esra öğretmen ise "Taleplerimizden çok daha fazlasını gerçekleştirdiler. Burada çok zor şartlarda çalıştığımız için böyle bir atmosferi hayatta hayal edemezdim. Çok duygulandım. Bu tür destekler hem moral hem de motivasyon oluyor" diye konuştu.

 

 • 7 20
 • 05 Haziran 2022 09:31 4.535
 • Oddo38
  05 Haziran 2022 16:04
  14 7
  İyice ayağa düşürdüler mesleği.
  Meb bunları görüp de utanıyor mudur acaba?
  Öğretmenini okulunu idare edememek nasıl bir duygu Meb?
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.

Şu an 1.245 kişi ve 191 üye var.

Aktif üyeler için tıklayınız.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK