Etwinning Projeleri I Care ile Web 2.0 Araçlarını Öğrendiler

Üsküdar Ali Fuat Başgil Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokulu) 5/A sınıfı öğrencileri, kitap okuma sevgisini kazandırmak ve geliştirmeyi ve bu sürece teknolojiyi de entegre etmeyi hedefleyen eTwinning projeleri ‘’I CARE’’ kapsamında her ay farklı Web 2.0 araçları kullanarak seçtikleri bir kitabı birlikte okudular ve bu süreçte yaptıkları diğer etkinliklerle de, bir kitap okuma-inceleme sürecine teknolojiyi nasıl entegre edebileceklerini öğrendiler.

Romanya, İtalya, ve Türkiye’den 21 okulun katıldığı projede ‘’SAMR’’ modeli örnek alınmıştır.

Ruben R Puentedura adlı Amerikalı okul araştırmacısı tarafından adlandırılmış olan bu eğitim modeli;

S: (substitution – yerine kullanma), A: (augmentation – geliştirme), M: (modification – değiştirme), R: (redefinition – yeniden tanımlama) şeklinde açıklanmaktadır.

Okullarda, projeksiyon veya akıllı tahtanın birçok Web 2.0 aracı ile kullanılması ve böylece teknolojiyi eğitime azami şekilde entegre ederek sınıflarda daha ilgi çekici ve etkili bir eğitim ortamının sağlanması hedeflenmektedir.

Projenin hedefi; öğrencilerin okuma alışkanlıklarını geliştirmek, birçok Web2 aracının derslere nasıl entegre edebileceklerini öğrenerek dijital bilgi ve yeteneklerinin artırılması, farklı okul, şehir ve ülkelerden arkadaşları ile etkileşim sayesinde olumlu davranış geliştirme, vb birçok kazanımlar edinmeleri şeklindedir.

Kaynak: Üsküdar Ali Fuat Başgil Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Gönderen: esenakengin, 05 Şubat 2020 23:15 Okunma: 3366
Yorumlar:
MümkünDeğil
06 Şubat 2020 13:58
3     1
Daha akıllı tahtamız yok belde okuluyuz :C
pinhanyar
06 Şubat 2020 13:37
1     0
Tebrikler Öğretmenim.
gönül öğretmen
06 Şubat 2020 01:23
7     0
Öğrencilerim ve kendim adıma keyifle çalıştığımız,pek çok dijital araç öğrendiğimiz bir proje oldu.Meslektaşlarıma derslerinde SAMR modelini uygulamayı öneririm.
wesser
06 Şubat 2020 00:02
4     0
Tebrik ederim.
UYARI: Yayınlanan haberler, Egitimhane.Com'un görüşlerini yansıtmaz. Yazılan yorumlar, onaylanmış olsalar bile yazanın sorumluluğundadır.
Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK