Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!

Çevrimdışı aleyna038

• Tecrübeli Üye
  • 218
  • 323
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 218
  • 323
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 15:32:38
Herkesin hür iradesi. İşi bırakan bıraksın. Neden hemen dışlama ya da mobbing? İnsanlara bu baskı olduğu için zorundan tamam diyen de var. Ya da oh ders kaynar diye düşünen de. Ders kaynar diye düşünen hiç bırakmasın.. ayrıca parayı da düşünen olabilir. Kimin ne yaşadığını kimse bilemez. Evet kimse şiddet görmesin kimse öldürülmesin. Kim ister böyle olsun. Ama derse geleceğim diyen meslektaşlarınızı yarın bir gün başına gelirse anlarsın diye ötekileştirmek yerine keşke başka şeyleri eleştirebileydik de bu raddeye gelmeseydik.

Çevrimdışı hdogan88

• Uzman Üye
  • 1.401
  • 4.977
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 1.401
  • 4.977
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 15:55:31
Eyleme katılmam demek herkesin özgür iradesi olduğu gibi katılmayanları eleştirmek de katılanların “düşünce ve ifade özgürlüğü”… Bunu elbette ifade edebilirler…. Amaç sevgi pıtırcığı olmaksa gördüğünüz gibi en sevgi pıtırcığı benim…😂

Çevrimdışı askmen38

• Tecrübeli Üye
  • 552
  • 639
  • 552
  • 639
# 09 May 2024 15:56:32
Arkadaşlar yine de siz siz olun sendikaların gazına gelip de okula gitmememizlik etmeyin , sendikalara güvenmiyorum şimdiye kadar da gösterdikleri yapmacık  tavırlar, samimiyetsiz eylemler dostlar alışverişte görsünden öteye geçmedi. Her ne olursa olsun sendikaların aldığı kararlar kanun değildir,  bağlayıcılığı yoktur, yasal olarak göreve gitmediğimiz için açılan soruşturmada sendika arkanızda durmaz, benim aldığım karara uymak zorunda değildi diyebilir.

Çevrimdışı hazer

• Bilge Üye
  • 3.875
  • 12.360
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 3.875
  • 12.360
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 16:00:51
Eğitimhane de eyleme katılsın ana sayfasını siyah yapsın

Çevrimdışı 26_gezo

• Tecrübeli Üye
  • 658
  • 2.848
  • Din Kült. Öğrt.
  • 658
  • 2.848
  • Din Kült. Öğrt.
# 09 May 2024 16:03:30
Böyle bi durumdan dolayı eylem yapan öğretmenlere soruşturma açılacaksa yazıklar olsun

Çevrimdışı HelinBilgen

• Tecrübeli Üye
  • 352
  • 1.616
  • Beden Eğitimi Öğrt.
  • 352
  • 1.616
  • Beden Eğitimi Öğrt.
# 09 May 2024 16:15:02
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Herkesin hür iradesi. İşi bırakan bıraksın. Neden hemen dışlama ya da mobbing? İnsanlara bu baskı olduğu için zorundan tamam diyen de var. Ya da oh ders kaynar diye düşünen de. Ders kaynar diye düşünen hiç bırakmasın.. ayrıca parayı da düşünen olabilir. Kimin ne yaşadığını kimse bilemez. Evet kimse şiddet görmesin kimse öldürülmesin. Kim ister böyle olsun. Ama derse geleceğim diyen meslektaşlarınızı yarın bir gün başına gelirse anlarsın diye ötekileştirmek yerine keşke başka şeyleri eleştirebileydik de bu raddeye gelmeseydik.
Hocam çok güzel yazmışşınız

Çevrimdışı ailton

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.558
  • 4.099
  • Müdür Yardımcısı
  • 4.558
  • 4.099
  • Müdür Yardımcısı
# 09 May 2024 16:15:18
Açıkçası bu siyasi bir tavır olmadığı için hiçbir öğretmen hakkında soruşturma açılacağını düşünmüyorum. Bu durum belli bir zümre ya da grubun eylemi değil tüm sendikaların desteklediği genel bir dikkat çekme ve farkındalık oluşturma eylemi. Tabi ki herkes katılım sağlama ya da sağlamama konusunda kendi kararını verecektir. Ama şunu unutmayalım ki eyleme katılan her öğretmen gibi katılmayan her öğretmen de mutlaka bu acıyı hissediyordur. Tüm meslektaşlarımın bu hassasiyette olduğuna eminim. Umarım yarınki eylem farkındalık oluşturmak için en azından bir başlangıç teşkil eder...

Çevrimdışı hdogan88

• Uzman Üye
  • 1.401
  • 4.977
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 1.401
  • 4.977
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 16:20:28
Yetkili sendikanın bile gelen tepkiler yüzünden eylem kararı açıklamak zorunda kaldığı böyle büyük bir toplumsal tepkide ne olacağını zannediyorsunuz? “Öğrencisi tarafından öldürülen öğretmen için yapılan eyleme katılan öğretmenlere ceza verildi, öğretmenlerden savunma istendi!”  gibi bir manşeti hangi idari ya da siyasi kişilik kendine yakıştırır? Yakıştırıyorsa da önce görevi başında öldürülen bir müdür için ne yaptığını açıklayacak.

Çevrimdışı aleyna038

• Tecrübeli Üye
  • 218
  • 323
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 218
  • 323
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 16:25:46
Öğretmenlerim evet hepinize katılıyorum. Ne tekim Nasreddin hocanın torunuyum. Sen de haklısın sen dee.. ama demem o ki katılmayıp derse girmek isteyen öğretmeni de dışlanmaması. Üstüme alındım evet ilkokul öğretmeniyim
 Dersi bırakamayacağım. Bırakmak değil bırakamamak. Öğrenci ve velilere hiç birşey demeyin dediler. E 30 öğrenci taşıma ile gelen akşam 3 e kadar okulda kalan öğrencim var. Velilerim yarın okula gönderecek. Yarın çocuklara bir şey olsa beni başta vicdanım bırakmaz. Varın hakkımda korkak deyin. Yani anlatmak istediğim yetişkin insanlarız. Vardır kendimizce nedenimiz

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 438
  • 528
  • 438
  • 528
# 09 May 2024 16:28:14
Sendikası olmayanlar derse, sendikalı olanlar gelmeyebilir yada eyleme gidebilir dedi bizim müdür.Hatta yarın servisler gelmeyecek.Yalniz bakan aynı fikirde değil gibi

Çevrimdışı niluferr

• Tecrübeli Üye
  • 762
  • 665
  • 762
  • 665
# 09 May 2024 16:36:25
Okul İdarecileri niye katılmıyor?
Ben katiliyorum. Mudurum de bana trip atiyor neden okulda olmayacakmisim diye. Cok acayip kafalar. "Ben eylemdeyim hocam" deyip, dilekcemi kaydettim.

Çevrimdışı sati38

• Tecrübeli Üye
  • 196
  • 674
  • 196
  • 674
# 09 May 2024 16:41:33
Öğretmenlerim evet hepinize katılıyorum. Ne tekim Nasreddin hocanın torunuyum. Sen de haklısın sen dee.. ama demem o ki katılmayıp derse girmek isteyen öğretmeni de dışlanmaması. Üstüme alındım evet ilkokul öğretmeniyim
 Dersi bırakamayacağım. Bırakmak değil bırakamamak. Öğrenci ve velilere hiç birşey demeyin dediler. E 30 öğrenci taşıma ile gelen akşam 3 e kadar okulda kalan öğrencim var. Velilerim yarın okula gönderecek. Yarın çocuklara bir şey olsa beni başta vicdanım bırakmaz. Varın hakkımda korkak deyin. Yani anlatmak istediğim yetişkin insanlarız. Vardır kendimizce nedenimiz
Amaç o değil mi zaten hocam??? Biz okula gitmeyelim ki öğrencilerde veliler de perişan olsun.Böylece bizim kıymetimiz bilinsin."Vay efendim biz okula gitmesek öğrenciler ne olacak,ya başlarına bir şey gelirse....vb. bunları biz düşünecek değiliz.İş bırakan doktor;"hastalarım ne olacak, yarın ameliyatım vardı...diye düşünmüyor.
Kusura bakmayın ama siz böyle düşünmekle dediğiniz gibi korkakça davranmış olursunuz.
Haa öğrencileriniz taşımalı geliyorlarsa bir mesajla yarın okula gelmemelerini söyleyebilirsiniz.
Herşeye rağmen yine de iş bırakma eylemine katılmayacaksanız,ileri ki zamanlarda "öğretmenler bir ve beraber olamıyor,ortak tepki gösteremiyor,öğretmenlerden bir cacık olmaz "diye bir eleştiri falan yaparsanız,o zaman ağzınıza biber sürerim..

Çevrimdışı hazer

• Bilge Üye
  • 3.875
  • 12.360
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 3.875
  • 12.360
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 09 May 2024 16:52:23
Koca okulda 4 kişi eyleme katılıyor...Biz çoktan ölmüşüz..

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.630
  • 29.483
  • 6.630
  • 29.483
# 09 May 2024 16:55:20
Arkadaşlar yine de siz siz olun sendikaların gazına gelip de okula gitmememizlik etmeyin , sendikalara güvenmiyorum şimdiye kadar da gösterdikleri yapmacık  tavırlar, samimiyetsiz eylemler dostlar alışverişte görsünden öteye geçmedi. Her ne olursa olsun sendikaların aldığı kararlar kanun değildir,  bağlayıcılığı yoktur, yasal olarak göreve gitmediğimiz için açılan soruşturmada sendika arkanızda durmaz, benim aldığım karara uymak zorunda değildi diyebilir.
Öğretmenim bu mesajınızı sendikalara yönelik olumsuz önyargılarınızla yazdığınızı düşünmekteyim.Bu süreci sendikalara yönelik olumsuz düşünceler üzerinden okumak bence bu sefer çok doğru değil. Çünkü konu sendikalar ötesi bir konu ve her öğretmenin belki sonucunda birşeyler değişmese de ''karınca'' misali safımız belli olsun demesi için destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.
Öğretmenlerin sendikal eylemlerinin anayasa tarafından güvence altına alınan hakkı olduğu burada öğretmen arkadaşlarımız önceki sayfalarda açıklamıştı.
Saygılarımla.

Çevrimdışı neo24

• Bilge Üye
  • 3.218
  • 4.774
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • 3.218
  • 4.774
  • Birleştirilmiş Sınıf
# 09 May 2024 17:11:35
Okul İdarecileri niye katılmıyor?
isteyenler katlıyor hocam, bizim okulda mudurumuzde, müdür yardımcımız da eyleme destek veriyor 👏👏👏

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK