Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!

Çevrimdışı süreyyadansorun

• Tecrübeli Üye
  • 777
  • 464
  • 777
  • 464
# 10 May 2024 10:00:47
polisler, askerler bazen serzenişte bulunurdu  biz sayıdan ibaretiz   diye şimdi anlıyorum :( insanın değerinin  hele bazı meslekleri icra eden insanların değerinin bilinmesi lazımmış.

Çevrimdışı Sencer Melik

• Tecrübeli Üye
  • 410
  • 1.346
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 410
  • 1.346
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 10:03:56
Kısasta sizin için hayat vardır, ey akıl sahipleri, umulur ki sakınırsınız.(Bakara Suresi 179. ayet)
İnsanların yaptığı kanunlarla hele hele elden aldığın kanunlarla bu tip olaylardan kurtulamayız.Getir Allah'ın kanunlarını en azından idamı, bak bakalım nasıl önleniyor suçlar.

Çevrimdışı kralls

• Uzman Üye
  • 1.439
  • 2.655
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 1.439
  • 2.655
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 10:12:42
Bu eyleme katilmayanin aklina sasiyorum baska da birsey demiyorum can gitmis yarin benim basima da gelmeyeceginin garantisini kim verir bir dusunun ?

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 350
  • 448
  • 350
  • 448
# 10 May 2024 10:16:24
#TBMMÖğretmenleriDuy etiketiyle hashtag çalışmamız başladı.

Çevrimdışı 26_gezo

• Tecrübeli Üye
  • 635
  • 2.747
  • Din Kült. Öğrt.
  • 635
  • 2.747
  • Din Kült. Öğrt.
# 10 May 2024 10:35:01
Buraya beğenmiyorsanız kendinize bir site kurun, biz eğitimhaneneden çok memnunuz

Çevrimdışı cakiReis

• Tecrübeli Üye
  • 182
  • 468
  • 182
  • 468
# 10 May 2024 10:57:55
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Arkadaşlar yine de siz siz olun sendikaların gazına gelip de okula gitmememizlik etmeyin , sendikalara güvenmiyorum şimdiye kadar da gösterdikleri yapmacık  tavırlar, samimiyetsiz eylemler dostlar alışverişte görsünden öteye geçmedi. Her ne olursa olsun sendikaların aldığı kararlar kanun değildir,  bağlayıcılığı yoktur, yasal olarak göreve gitmediğimiz için açılan soruşturmada sendika arkanızda durmaz, benim aldığım karara uymak zorunda değildi diyebilir.
Hocam bu korku ne? Sizi meslekten mi atacaklar? Nerede yaşıyorsunuz siz? Şu anda bütün sendikalar(ilk defa) yekvücut olmuş durumda. Bakan da ha keza destek veriyor.
(Olmaz ya ) Olsa olsa kınama alırsınız.
İnşallah bir gün öğretmen arkadaşlarınızı ve sendikaları destekçiniz olarak yanınızda görmek durumunda kalmazsınız.

Çevrimdışı turko_

• Uzman Üye
  • 1.582
  • 1.072
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 1.582
  • 1.072
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 11:11:25
Okulumdaki kimi öğretmenler ek ders kesileceği için okula geldi. Bunların maddi durumu da kötü değil, borcu harcı yok. Hepi topu 700 - 1.000 TL için.
Diyecek söz yok.

Çevrimdışı Petrucci

• Tecrübeli Üye
  • 483
  • 2.194
  • 483
  • 2.194
# 10 May 2024 11:35:53
Okulumdaki kimi öğretmenler ek ders kesileceği için okula geldi. Bunların maddi durumu da kötü değil, borcu harcı yok. Hepi topu 700 - 1.000 TL için.
Diyecek söz yok.
Diyecek çok şey var aslında hocam da ne desek nafile. Sözüm meclisten dışarı bizim camiamız kadar bencil, pragmatist ve cimrisi başka yerde bulunmaz. Hayatları para, muhabbetleri para... O yüzden hiç şaşırmıyorum. Bugün onlara dokunmadıklarını sandıkları yılan yarın hepimize, bizim çocuklarımıza dokunacak. Duruş sergileyen, hayatın anlamına parayı yerleştirmemiş meslektaşlarıma selam olsun. Yüzümüz dik, vicdanımız rahat. Bize bu yeter.

Çevrimdışı hazer

• Bilge Üye
  • 3.870
  • 12.347
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 3.870
  • 12.347
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 11:55:06
Eğitimhane de eyleme katılsın ana sayfasını siyah yapsın

Eğitimhane ye teşekkürler

Çevrimdışı alcalar

• Uzman Üye
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 12:08:00
Arkadaşlar yine de siz siz olun sendikaların gazına gelip de okula gitmememizlik etmeyin , sendikalara güvenmiyorum şimdiye kadar da gösterdikleri yapmacık  tavırlar, samimiyetsiz eylemler dostlar alışverişte görsünden öteye geçmedi. Her ne olursa olsun sendikaların aldığı kararlar kanun değildir,  bağlayıcılığı yoktur, yasal olarak göreve gitmediğimiz için açılan soruşturmada sendika arkanızda durmaz, benim aldığım karara uymak zorunda değildi diyebilir.
Ne olabilir mesela ,anlatın da dinleyelim. Bu eyleme destek vermeyenler şiddete razı olanlardır.

Çevrimdışı alcalar

• Uzman Üye
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 12:08:50
Eğitimhane tarafsızlığını kaybetti yazdım diye yine yorumum silindi.
Eğitimhane taraftır. Haktan hukuktan adaletten ve öğretmenden yanadır.

Çevrimdışı isikayhan

• Moderatör
  • 12.759
  • 13.129
  • 12.759
  • 13.129
# 10 May 2024 13:08:08
Eğitimhane tarafsızlığını kaybetti yazdım diye yine yorumum silindi.

Silinen yorumunuz, alıntı yaptığınız mesajın silinmesi nedeniyledir

Çevrimdışı muratugr

• Tecrübeli Üye
  • 873
  • 722
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 873
  • 722
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 13:13:02
Eyleme katılmadım, şiddeti desteklediğim anlamına gelmez bu! İlk kez bir eğitimci katledilmiyor, şiddet görmüyor, son da olmayacak! Doğruyu konuşun, katil "bizden biri" olmayınca bu denli tepki oldu! Daha geçenlerde koridorda veli tarafından şiddet gördü öğretmen! Ve onlarca örnek önümüzde. Neden bardağın dolması için bu olayı bekledik! Özel eğitim kurumunda oldu olay, özel eğitim kurumları eyleme destek verdi mi? Öğleden sonra çoğu pikniğe gidecek öğretmenlerin, belki de kripto hesaplarını kontrol edecekler, arabalarının lastiklerini değişitirmeye gidecekler vs! Ve ayrıca sıra bana gelecekmiş ya, o kadar büyük konuşuyorum asla bana sıra gelmeyecek! Nedeni de yaptığım işin farkındayım. Çocuklardan nefret etmiyorum, çocukları birbiri ile yarıştırmıyorum, aman deyip biraz da annen baban uğraşsın demiyorum, ceza olarak kitap okuma vermiyorum, beden dersinde matematik yapmıyorum. Nefreti şiddeti savaşı kutsallaştırmıyorum. doğuştan seçemediğimiz özelliklerin arkasına sığınıp nefret ekmiyorum! Kutsadığım şeyler sevgi, barış, hoşgörü, empati! Şimdi çıkın bana deyin ki sıra sana da gelecek! Samimiyet ararım böyle bir eyleme kalkışınca, eminim bir çok öğretmen de benim davrandığım gibi davranıyordur ve fakat sevginin hakim olduğu ortamda bu haberler olmaz! Şimdi hadi bana sıra gelsin bakalım. Ha bizi kanunlar bir yere korur! Biz eğitimcilere yapılan şiddetlere karşı caydırı ne kanun gelirse gelsin bu gibi olaylar bitmeyecek. Ha olmalı mı olmalı kanun. Veli her istediğinde girmesin okula! Her okulda bir güvenlik görevlisi olsun. Lise zorunlu olmaktan çıksın. vs vs... Ama dediğim gibi bardağın taşmasının nedeni bu cinayeti "bizden" birinin işlemiş olmasıdır! İnkar etmeyin boşuna içten içe bir bizden olmayanlara karşı bir nefret pompalanıyor, bunun bir yansıması idi bu!

Koca okulda tüm öğretmenler uzmandır tüm öğretmenlere uzmanlık tazminatı verilsin diye eylem yaparken diğerleri baktı sadece! Girdiler ek derslerini aldılar, uzman da oldular. Aynı okulda aynı işi yapmalarına rağmen 3 farklı ünvan var! Bunlar kimseyi rahatsız etmedi etmeyecek, ama bir yabancı tarafından katledilen bir eğitimci arkadaşı göstererek, sıra bana gelecek diye ben kalkıp reflekste bulunacağım, iş bırakacağım! Şimdi ben mi şiddetten yanayım, eyleme destek vermediğim için?

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.276
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.276
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 13:14:31
Ne olabilir mesela ,anlatın da dinleyelim. Bu eyleme destek vermeyenler şiddete razı olanlardır.
Kim şiddete razı olabilir??? Herkesin kendine göre bir sebebi var. Mesela bizim okulda koyu sendikacı bir arkadaş yurtdışı sınavına gireceğim diye okula geldi. Ben de geldim çünkü sendikasizim.

Çevrimdışı erman_kadirli

• Tecrübeli Üye
  • 702
  • 468
  • 702
  • 468
# 10 May 2024 13:28:17
Eyleme katılmadım, şiddeti desteklediğim anlamına gelmez bu! İlk kez bir eğitimci katledilmiyor, şiddet görmüyor, son da olmayacak! Doğruyu konuşun, katil "bizden biri" olmayınca bu denli tepki oldu! Daha geçenlerde koridorda veli tarafından şiddet gördü öğretmen! Ve onlarca örnek önümüzde. Neden bardağın dolması için bu olayı bekledik! Özel eğitim kurumunda oldu olay, özel eğitim kurumları eyleme destek verdi mi? Öğleden sonra çoğu pikniğe gidecek öğretmenlerin, belki de kripto hesaplarını kontrol edecekler, arabalarının lastiklerini değişitirmeye gidecekler vs! Ve ayrıca sıra bana gelecekmiş ya, o kadar büyük konuşuyorum asla bana sıra gelmeyecek! Nedeni de yaptığım işin farkındayım. Çocuklardan nefret etmiyorum, çocukları birbiri ile yarıştırmıyorum, aman deyip biraz da annen baban uğraşsın demiyorum, ceza olarak kitap okuma vermiyorum, beden dersinde matematik yapmıyorum. Nefreti şiddeti savaşı kutsallaştırmıyorum. doğuştan seçemediğimiz özelliklerin arkasına sığınıp nefret ekmiyorum! Kutsadığım şeyler sevgi, barış, hoşgörü, empati! Şimdi çıkın bana deyin ki sıra sana da gelecek! Samimiyet ararım böyle bir eyleme kalkışınca, eminim bir çok öğretmen de benim davrandığım gibi davranıyordur ve fakat sevginin hakim olduğu ortamda bu haberler olmaz! Şimdi hadi bana sıra gelsin bakalım. Ha bizi kanunlar bir yere korur! Biz eğitimcilere yapılan şiddetlere karşı caydırı ne kanun gelirse gelsin bu gibi olaylar bitmeyecek. Ha olmalı mı olmalı kanun. Veli her istediğinde girmesin okula! Her okulda bir güvenlik görevlisi olsun. Lise zorunlu olmaktan çıksın. vs vs... Ama dediğim gibi bardağın taşmasının nedeni bu cinayeti "bizden" birinin işlemiş olmasıdır! İnkar etmeyin boşuna içten içe bir bizden olmayanlara karşı bir nefret pompalanıyor, bunun bir yansıması idi bu!

Koca okulda tüm öğretmenler uzmandır tüm öğretmenlere uzmanlık tazminatı verilsin diye eylem yaparken diğerleri baktı sadece! Girdiler ek derslerini aldılar, uzman da oldular. Aynı okulda aynı işi yapmalarına rağmen 3 farklı ünvan var! Bunlar kimseyi rahatsız etmedi etmeyecek, ama bir yabancı tarafından katledilen bir eğitimci arkadaşı göstererek, sıra bana gelecek diye ben kalkıp reflekste bulunacağım, iş bırakacağım! Şimdi ben mi şiddetten yanayım, eyleme destek vermediğim için?
Ne anlattığını,özetle dense kendin bile özetleyemezsin hocam.Neleri katmış,nerelere gitmişsin.Yok yabancı uyrukluymuş da,yok başka konularda birlik olunmuyormuş da...Sen bugüne bak, bugüne.İlk kez tüm sendikalar birleşmiş ve eğitimde yaşanan bu menfur olayı kınamak için meydanlara çağırıyor.Zaman geçmişi deşme zamanı mı?Öldüren Türk olsa kabul mü edecekti bu kadar eğitimci.Yapma Allah aşkına,yazdıklarını yarın okusan pişman olursun!
Yarın ağzını açsan,''öğretmenlerde birlik beraberlik yok'' dersin yine.

Şu yazdıklarından ben utandım:

''Ve ayrıca sıra bana gelecekmiş ya, o kadar büyük konuşuyorum asla bana sıra gelmeyecek! Nedeni de yaptığım işin farkındayım. Çocuklardan nefret etmiyorum, çocukları birbiri ile yarıştırmıyorum...''

Şiddet görenler kabahatli yani öyle mi? Kimse yaptığı işin farkında değil belki de,bir siz farkındasınız!Bu kadar kibir,insanoğluna ağır gelir...Duacınım hocam,inşallah değil sana,kimseye sıra gelmez!

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK