Borsaya Girmeyi Düşünen Var Mı?

Çevrimdışı natal

• Uzman Üye
  • 2.309
  • 881
  • Lise Branş Öğrt.
  • 2.309
  • 881
  • Lise Branş Öğrt.
# 04 May 2024 18:43:01
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ben eminevim den temmuz ayında araba için paramı alacağım inşallah. 650 bin için girmiştim, toplam ödediğim katılım ücreti 54 bin.  Başka birsey ödemedim ekstradan, su dönemde eminevim , fuzulev vs en mantıklı ve ekonomik seçim bence.
hocam hayırlı olsun bende düşünüyorum aylık ne kadar kaç ay ödemeye anlaştınız?

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 04 May 2024 19:26:05
hocam hayırlı olsun bende düşünüyorum aylık ne kadar kaç ay ödemeye anlaştınız?
Benimki 650 bin 24 ay, aylik 25-30 arası ödemem oluyor. Temmuzda teslim. 54 bin katılım ücreti verdim sadece. Hocam bence şu şartlarda en iyisi bu sistem. Bu arada benim ki kurasiz sistem.

Çevrimdışı natal

• Uzman Üye
  • 2.309
  • 881
  • Lise Branş Öğrt.
  • 2.309
  • 881
  • Lise Branş Öğrt.
# 04 May 2024 22:38:10
Benimki 650 bin 24 ay, aylik 25-30 arası ödemem oluyor. Temmuzda teslim. 54 bin katılım ücreti verdim sadece. Hocam bence şu şartlarda en iyisi bu sistem. Bu arada benim ki kurasiz sistem.
teşekkürler hocam peki sıfır bayiler kabul ediyor mu hocam çünkü önce aracı alacaksınız sonra eminevim parayı verecek değil mi?

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 05 May 2024 08:59:18
Tabiki hocam, para hemen alacağınız kişinin hesabına aktarılıyor.

Çevrimdışı dark city

• Bilge Meclis Üyesi
  • 9.226
  • 59.051
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 9.226
  • 59.051
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 05 May 2024 10:12:01
Ben eminevim den temmuz ayında araba için paramı alacağım inşallah. 650 bin için girmiştim, toplam ödediğim katılım ücreti 54 bin.  Başka birsey ödemedim ekstradan, su dönemde eminevim , fuzulev vs en mantıklı ve ekonomik seçim bence.
Sayın hocam, Eminevimde 4 üyeliği olan ve hepsini tamamlayan nadir üyelerden biriyim.
2008 de başlayan ve son taksitimi 2023 şubatında ödeyerek tamamladığım bir süreçti. Genelde aynı anda iki üyeliğin taksitleri devam ediyordu. Süreçte çok yardımcı oldular. Tek maaşla bankaya gerek kalmadan araba sahibi oldum. İşin garibi ev almadım ama orada biriken meblağlarla ev yaptırmaya çalıştım. İnşallah bitmek üzere evim. Tabii bu pahalılıkta emekli ikramiyemin tamamını kullanmak suretiyle tamamlayabileceğim inşallah evimi.

Bu tip organizasyonlar iyi ama teslimat gelene kadar alacağımız ev, araba ya da arsanin değeri artıyor.

İnşallah bu sistemde olanlar amaçlarına ulaşıp, bankaya bulaşmadan ihtiyaçlarını alırlar.

Eminevimde şu anda sistem nasıl işliyor, kurallar neler hemen hemen hiç bilgim yok. Yeni üyelik düsunmeyince ve borcum da bitince sistemi takip etmiyorum çünkü.

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 05 May 2024 11:18:28
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Sayın hocam. Gecen sene girdim sisteme, girdiğim zaman almayı düşündüğüm araç 1.400.000 civari idi; suan fiyat aynı. Yani ben biraz şanslıyım fiyatlar artmadı, hatra geriledi biraz.

Çevrimdışı dark city

• Bilge Meclis Üyesi
  • 9.226
  • 59.051
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 9.226
  • 59.051
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 05 May 2024 11:46:45
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Sayın hocam. Gecen sene girdim sisteme, girdiğim zaman almayı düşündüğüm araç 1.400.000 civari idi; suan fiyat aynı. Yani ben biraz şanslıyım fiyatlar artmadı, hatra geriledi biraz.
Hayırlısıyla teslim alırsınız inşallah sayın hocam.

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.623
  • 29.448
  • 6.623
  • 29.448
# 06 May 2024 01:26:30
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyelim. Sizlerin deneyimleri bu sisteme girmeyi düşünenler için çok değerli. Umarım güzel sonuçlar paylaşırsınız. Adı geçen organizasyonla ilgili birkaç yıl önce araştırma yapmıştım. Bu organizasyonlar sayesinde mağdur olduğunu söyleyen tanıdıklarımda var ev alan tanidiklarimda. Açıkca söylemek gerekirse Şikayetvar üzerinden baktığımda şikayetçi ve mağdur olanların sayısi çok daha fazla bu nedenle pek mantıklı ve sıcak gelmemişti. Halen bu düşünncedeyim. Hangi yatırım aracı olursa olsun şüphe varsa ve mecburiyet yoksa uzak durmak gerekir diye düşünüyorum.
Umarım sizlerin gönlünüzün istediği gibi olur.

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.275
  • 9.701
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 06 May 2024 07:04:56
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyelim. Sizlerin deneyimleri bu sisteme girmeyi düşünenler için çok değerli. Umarım güzel sonuçlar paylaşırsınız. Adı geçen organizasyonla ilgili birkaç yıl önce araştırma yapmıştım. Bu organizasyonlar sayesinde mağdur olduğunu söyleyen tanıdıklarımda var ev alan tanidiklarimda. Açıkca söylemek gerekirse Şikayetvar üzerinden baktığımda şikayetçi ve mağdur olanların sayısi çok daha fazla bu nedenle pek mantıklı ve sıcak gelmemişti. Halen bu düşünncedeyim. Hangi yatırım aracı olursa olsun şüphe varsa ve mecburiyet yoksa uzak durmak gerekir diye düşünüyorum.
Umarım sizlerin gönlünüzün istediği gibi olur.
Tabiki Sayın hocam. Ben de ilk başlarda çok kararsız ve şüpheciydim açıkçası. Kardeşim girdi sisteme kurada ilk ona çıktı, 3 ay da parasını alıp arabasını aldı. Okulumuzdan bir arkadaş 180 kisilik gruba girdi, kurada ilk ona çıktı evini aldı.) Ben de cesaretlendim, buradaki şubenin müdürü de dostumuz olduğu için girdim. Bakalım temmuzda Allah izin verirse ben de paylaşırım memnuniyetimi ya da şikayetimi. Genelde sikayet edilen hususlar, paramı zamanında alamadım oluyor: O da bence şubenin müşteriyi iyi bilgilendirmemesinden veya müşterinin beklentisinin farklı olmasından kaynaklanıyor.
Şu da bir gerçek ki ; bu ekonomik ortamda , bunun gibi sistemler hem karlı hemde rakipsiz.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 331
  • 429
  • 331
  • 429
# 06 May 2024 08:35:37
Mesela 180 kişilik bir araba grubundayiz diyelim.Bu 180 kişi araba alıncaya kadar ödeme yapıyoruz.Ayrica bu 180 kişinin ödemeleri bitinceye kadar aylık taksitler sabit mi?Ben de düşünüyorum.

Çevrimdışı kutlu11

• Uzman Üye
  • 825
  • 1.585
  • 825
  • 1.585
# 06 May 2024 11:24:05
borsaya girmeyi düşünen arkadaşlar faiz artışının dönüşünüşyani indirimlerin başlamasını  takip ederek fiyatı ucuz kalmış hisselerden alım yaparlarsa çok iyi kazançlar elde edebilirler.bazı hisseler var geçen temmuz ayı fiyatı yada daha ucuz.
ayrıca borsaya girecek arkadaşlar kısa vadeli değil en az iki yıl kalacaksanız giriniz.al sat yapmak yerine şirketlere ortak olma yolunu seçiniz.

Çevrimiçi filiz_07

• Uzman Üye
  • 1.959
  • 5.692
  • 1.959
  • 5.692
# 07 May 2024 15:41:01
sürekli düşüyor

Çevrimdışı boran.

• Tecrübeli Üye
  • 942
  • 2.326
  • Müdür Yetkili
  • 942
  • 2.326
  • Müdür Yetkili
# 07 May 2024 18:05:59
Alıntı
Borsa resmen Rus ruleti gibi, ben olsam hanıma bir bilezik alıp koluna takarım. Alacaksanız her zaman fiziki altın alın derim. Eskiden tek bir maasimla 4 tane cumhuriyet alıyordum, şu an 1,5 tane anca ediyor.

Yukarıdaki mesajı yanlışlıkla 2020 yılından okudum . Arkadaş altın alip takacagini soylemis.o yıldan bu yıla altın fiyatı 5 kat artmış. Herhangi bir BIST 30 hissesi olan THY ise 25 kattan fazla artmış.

Gidip saçma sapan hisseler almaya gerek yok. Maceraya da gerek yok. THY, Tüpraş , Ford , Sabancı Holding , Koç Holding gibi bu ülkenin devlerinin hisselerini alın arkanıza yaslanın. 5 sene sonra keyfini çıkarın. Borsa demek uzun vade demek. Kumbara misali hisse senedi toplayın. Kalilteli şirketlerin hisselerini toplayın.

Geçmiş sayfaları okuyun. THY 6 lira olmuş batacak yazmış birkaç sene önce 😂 THY şuan 330 lira.

Çevrimdışı Ecdat42

• Üyeliği İptal Edildi
  • 23
  • 29
  • 23
  • 29
# 10 May 2024 10:13:11
Lilac satılmalı mı beklenmeli mi?

Çevrimdışı curcu

• Tecrübeli Üye
  • 437
  • 222