Son İletiler

Sayfa: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20
401
3. Sınıf Konuları / Ynt: 3. Sınıf Öğretmenleri Günlüğü
« Son İleti Gönderen: profkadirli 30 Nis 2024 22:40:38 »
Arkadaşlar yeni müfredat taslağı hakkında zümre toplantısı yapıp tutanakla ilçe mem'e bildirmemiz gerekiyor. Böyle yapan oldu mu? Ya da görüş öneri meb sayfasına görüş ve öneri bildiren oldu mu? Fikir vermesi amacıyla paylaşım yaparsanız sevinirim.
402
Genel Konular / Ynt: Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!
« Son İleti Gönderen: delireis 30 Nis 2024 22:36:01 »
Sahi bu sendikalar ne işe yarıyor öğretmenleri bölmekten başka hani eylem uyumayın artık sendika ağaları yesin içsin sizi bolsun birlik olmayın hak aramayın diye var bunlar anlaşılan
403
« Son İleti Gönderen: züleyha11 30 Nis 2024 22:19:34 »
Mebin wp kanalına üyeyim. İki öğretmenimiz bugün bıçaklandı. Biri bizim bir mahalle ötedeki okulda. Kınama vs. bir haber görmedim. Hala müfredat haberleri geçiyor. Tamam müfredat da lazım ama böyle bir durumda acil bir kriz masası gerekmez mi?
404
Eğitim-Öğretim / Ynt: Uzman Öğretmenlik Sınavı 2023
« Son İleti Gönderen: oseke123 30 Nis 2024 22:15:58 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ben hesapladigimda ücretli öğretmenlikte geçen süreleri hesaplıyor görünüyor. Konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?
Evet hocam, ücretli öğretmenlik mebbis e islenmiş ise süre hesabına dahil ediliyor.
405
« Son İleti Gönderen: dark city 30 Nis 2024 21:53:46 »
   Çocuğuna: " Yaptığın yanlış başkasına zorbalık yapılmaz." düşünce merkezli uyarıda bulunup insan gibi insan olmaya davet eden öğretmenini, suç kaydı kabarık olan velisine şikayet eden öğrenciye insanin hizmet edesi de gelmiyor içten.
  Ama suç çocukta değil zaten. O çocuğa: " Öğretmenin senin insan olmanı istemiş, hani şu benim olmayı beceremediğim insanlık, otur oturduğun yerde, arkadaşlarına da zulmetme." deyip gelip öğretmene teşekkür etmeyen
veliyle muhatap olmak.... Hakikaten SABIR MESLEĞİ.
    Veli toplantılarında hep su mihval üzere çekinmeden düşüncelerimi söyledim çalışırken:
   "Biz önce insan, sonra öğreymeniz. Bizim de hata yapma şansımız, sinirlenme hakkımız olmalıdır."
    Nice fedakarlıklara bir iki kelimeyle teşekkür; bazen istemeden yaptığımız küçük hatalara tonlarca laf, hakaret hatta şiddet. Bu hiç adil değil.

Bir gün hak ettiğimiz değeri görürüz inşallah. Bunun başlangıcı da öğretmene şiddet uygulayanlara en üst limitten ceza verilip, bu saygısızlığı caydırıcı hale getirmekle olabilir.

En önemlisi ise camianın yek vücut olmasıdır. Hanı şu başaramadığımız şey.... 

ÖGRETMENE şiddeti ŞİDDETLE kınıyorum, Yetkililer hareket etsin artık.
406
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 Meb Ekys Paylaşım
« Son İleti Gönderen: Sekiz nisan 30 Nis 2024 21:52:48 »
Arkadaşlar, okulum temiz belgesinde ilk defa müdür yardımcılığına başvuracak öğretmen de puan alabiliyor mu yoksa sadece idareciler mi puan alabiliyor? 2 puan silinmiş ama müdürlüğe başvuran müdür yardımcısında silinmemiş.
407
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: blue38127 30 Nis 2024 21:51:14 »
Hayırlı akşamlar arkadaşlar..
408
« Son İleti Gönderen: blue38127 30 Nis 2024 21:50:47 »
Yeni müfredat ne ise yarayacak?
Akran zorbalığını mı bitirecek, trafik magandaliginı mı bitirecek, veli saygısızlığını mı bitecek mi,Öğretmenlere yapılan şiddeti mi bitirecek!!!...Durum gittikçe kötüye gidiyor gibi...
409
« Son İleti Gönderen: Baydur 30 Nis 2024 21:47:18 »
Sendika olmazsa herşey daha iyi olur.Öğretmene şiddet yasası ve ÖMK için çırpınan sendika var  mı?
Öğretmenliğin emekliliği rahat değil.ÖMK'yı emekliliğe yansıtalım diyen babayiğit var mı?
410
« Son İleti Gönderen: hacile 30 Nis 2024 21:40:39 »
Akşamınız hayrolsun.
Rabbim ağrısız,acısız  huzur versin.
411
« Son İleti Gönderen: 6mayıs 30 Nis 2024 21:38:41 »
Hepimiz insanız bizim de hatalarımız oluyor.Ama insan yanında devletin gücünü hissetmek istiyor.Sinifta kalma, şiddet yasası ve sendikasizlasma gelsin bu eğitim sistemi 10 sene ileriye ziplar.Kelimeleri değiştirerek eğitim sistemi düzelmez.
Sendikasızlaşmayla ilgisi  ne  gerçekten anlayamadım.
412
« Son İleti Gönderen: dark city 30 Nis 2024 21:35:42 »
Hayırlı  akşamlar.
  Hanelerimizde huzur ce sağlık daim olsun inşallah

413
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca 30 Nis 2024 21:26:58 »
Hayırlı akşamlar.
414
« Son İleti Gönderen: Baydur 30 Nis 2024 21:05:31 »
4 sene öğretmenlik oku.2-3 sene sonra kpss kazan.Mulakata gir oradan akademiye git 550 saat kurs al ve atamanı bekle.Gercekten değecek bir meslek değil.Bize gelen ücretli arkadaşlar oldu eskiden hemen gidin polis olun dedim ve oldular evlerini arabalarını alıp evlendiler.Ogretmenler dövülüyor, hakarete uğruyor, şikayet ediliyor.O zaman bize özel şikayet hattı kurulsun yada bulundurma ruhsatı verilsin.
415
Eğitim-Öğretim / Ynt: Uzman Öğretmenlik Sınavı 2023
« Son İleti Gönderen: Bdrhnn 30 Nis 2024 20:55:33 »
Ben hesapladigimda ücretli öğretmenlikte geçen süreleri hesaplıyor görünüyor. Konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?
416
« Son İleti Gönderen: HelinBilgen 30 Nis 2024 20:53:52 »
iyi akşamlar değerli eğitimcilerimiz
417
« Son İleti Gönderen: MuratKarabas 30 Nis 2024 20:32:03 »
Hayırlı akşamlar
418
« Son İleti Gönderen: acelya09 30 Nis 2024 20:30:32 »
Mutlu akşamlar 🌷🌷
419
« Son İleti Gönderen: gazel4141 30 Nis 2024 20:29:01 »
İyi akşamlar
420
Genel Konular / Ynt: Yerel Seçim 2024
« Son İleti Gönderen: mefa 30 Nis 2024 20:25:01 »
Mesai saatlerinde deneyelim. Belki olur. Olmazsa bankaya gideriz. Peşinden koşturacağız.
mesai saatlerinde hesaba aktardım. Fakat herhangi bir mesaj gelmedi. Bu sayfadan öğrendim.
421
« Son İleti Gönderen: aliş70 30 Nis 2024 20:23:57 »
Hayırlı akşamlar arkadaşlar . Günlük durmuş katılalım lütfen.
422
« Son İleti Gönderen: Harmoni 30 Nis 2024 19:45:40 »
BİR GÜNDE İKİ BIÇAKLANMA!

-Ankara’da bir lise öğrencisi, okula elektronik sigara getirdiği için ailesine haber veren öğretmenini bacağından bıçakladı.

-Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine bağlı Ali Emiri Anadolu Lisesinde okuyan bir öğrenci disiplinsiz davranışları nedeniyle okuldan atıldı. Sonrasında arkadaşlarıyla okula gelerek okul müdürü Hasan O’yu 3 yerinden bıçakladı.
Geç kaldığımız dersler için kendimizi yargılarken...
423
« Son İleti Gönderen: isikayhan 30 Nis 2024 19:39:56 »
BİR GÜNDE İKİ BIÇAKLANMA!

-Ankara’da bir lise öğrencisi, okula elektronik sigara getirdiği için ailesine haber veren öğretmenini bacağından bıçakladı.

-Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine bağlı Ali Emiri Anadolu Lisesinde okuyan bir öğrenci disiplinsiz davranışları nedeniyle okuldan atıldı. Sonrasında arkadaşlarıyla okula gelerek okul müdürü Hasan O’yu 3 yerinden bıçakladı.
424
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: hun09 30 Nis 2024 19:38:55 »
Bir Öğretmen arkadaş, ben bazı derslere geç kaldım. Bu ay 2 saatimi siler misiniz diye rica etti. Böyle bir inisiyatif alabilir mi okul yönetimi.

Eğer rahatsızlık duyuyorsa o ders saatlerine tekabül eden ücreti okul aile birliğinin hesabına bağış olarak yapabilir. Böylece hem vicdanı rahat eder hem de okula katkıda bulunmuş olur. Gerek idareci gerek öğretmen olarak çalıştığım süreçte bu şekilde ödemişliğim çoktur.Yıllar önce rahmetli olan bir idarecimiz "arkadaşlar derse her geç girdiğiniz saniye haram yediğiniz paradır."demişti.Bu kulağımdan hiç çıkmadı....
425
« Son İleti Gönderen: Harmoni 30 Nis 2024 19:37:53 »
Soruşturma biraz fazla oldu hocam🙂 okul çıkışında 2 saat ücretsiz telafi eğitimi yapabilir.Öğretmenimizi dürüstlüğünden dolayı tebrik ediyorum.
426
« Son İleti Gönderen: hadis 30 Nis 2024 19:29:30 »
Bir Öğretmen arkadaş, ben bazı derslere geç kaldım. Bu ay 2 saatimi siler misiniz diye rica etti. Böyle bir inisiyatif alabilir mi okul yönetimi.

soruşturma açmanız lazım.  İdare olarak siz suçlu olursunuz. Öğretmen arkadaş tenefuslere 5 dk geç çıkarak veya teneffüste öğrenci sorularını çözerek açığını kapatsın ya da 200 tl okul aile birliğine bağışlasın veya 2 top a4 kağıdı alıp okula hediye etsin
427
Genel Konular / Ynt: Gözümüze Takılan İndirimler
« Son İleti Gönderen: efoo 30 Nis 2024 19:05:06 »
Turkcell 30. Yıl kampanyası yapmış.
30.YIL yazıp 2222 gönderdiğinizde hattınızdaki kullanım kadar daha
 veriyor.
Teşekkürler  hocam
428
« Son İleti Gönderen: hece 30 Nis 2024 19:04:22 »

Ayakta alkışlamak lazım ekders kesilmesinden öte
429
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: isikayhan 30 Nis 2024 18:33:31 »
bu ay çıkacak mı kesinmi acaba ?

Milli Eğitim Bakanlığı Meslek Kanunu'nda yeni taslak çalışması başlattı. Konuyla ilgili Bakan Yusuf Tekin, Benim tahminim mayıs ayı içerisinde yasalaşacağını öngörüyorum." açıklamasını yaptı.

430
« Son İleti Gönderen: losar 30 Nis 2024 18:29:22 »

bu ay çıkacak mı kesinmi acaba ?
431
3. Sınıf Konuları / Ynt: 3. Sınıf Dokümanlar Günlüğü
« Son İleti Gönderen: semrayegin 30 Nis 2024 18:07:56 »
2.dönem 4. fen ve hb haftalık klasik değerlendirme

Ülkemizde Hayat ünitesinin ilk yarısı, sosyal sorumluluğa kadar.
Canlılar Dünyası 2. Bölüm, Ben ve Çevrem
432
« Son İleti Gönderen: isikayhan 30 Nis 2024 18:01:56 »
Şiddete ceza artıyor
Bakan Yusuf Tekin, öğretmenlere yönelik şiddetle ilgili cezaların artırılması yönünde kanunda düzenlemeler olacağını ifade ederek, “Öğretmenlerimize yönelik şiddette Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerine göre tayin edilecek cezaların yarı oranında artırılması, hapis cezasının ertelenmesi hükümlerinin uygulanmaması ve özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, görevleri sebebiyle kendilerine karşı işlenen suçlarda kamu görevlisi sayılması yönünde düzenlemeler yapıldı” şeklinde konuştu.

433
« Son İleti Gönderen: isikayhan 30 Nis 2024 17:57:09 »
DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR KANUN
Öğretmenlik Meslek Kanun Taslağı'nı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığındaki kurula sunduklarını, kısa süre içerisinde taslak üzerinde görüşmelerin başlayacağını, görüş ve öneriler doğrultusunda revize edileceğini söyleyen Tekin, "Türkiye’de öğretmenlerin nitelikleri ve seçiminden, öğretmenlerin hizmet içi eğitimine kadar birçok konuyu düzenleyen kanun için 'Devrim niteliğinde' diyebiliriz. Anayasa Mahkemesi bu kanun ile ilgili bir iptal kararı verdi. İptalin ardından kanunun yeniden ele alınması gerektiğine karar verdik. Hazırladığımız taslak metnin başlıklarını vereceğim ama bunlara kurulda ilaveler, çıkarmalar olabilir. Kanun, öğretmenlerin ve yöneticilerin hak, ödev ve sorumlulukları, öğretmenlik mesleğinde kariyer, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması, öğretmenlerin hizmet içi eğitimi gibi konuları kapsayacak” dedi.

434
« Son İleti Gönderen: ücü 30 Nis 2024 17:50:12 »
Denizli 'de 07.05.2024-07.08.2024 tarihleri arasında Halk Bankası'ndan ödenmeye başlanacak
435
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 Meb Ekys Paylaşım
« Son İleti Gönderen: wipali 30 Nis 2024 17:42:28 »
Açıklayan il var mı arkadaşlar puanlarda düşürme artırma yapmışlar mı
Bizimki açıklandı herkesten puan kesmişler osmaniye
436
« Son İleti Gönderen: derty12 30 Nis 2024 17:18:14 »
ziraat bankası hesabı gerekiyor mu? Hesap olmadan yapabiliyor muyuz?
Olmaz herhalde bankaya gitmek gerekir
437
Genel Konular / Ynt: Gözümüze Takılan İndirimler
« Son İleti Gönderen: artland 30 Nis 2024 16:59:10 »
Turkcell 30. Yıl kampanyası yapmış.
30.YIL yazıp 2222 gönderdiğinizde hattınızdaki kullanım kadar daha
 veriyor.
Hocam sağolasın sayenizde 20 GB kaptık.
438
Öğretmenliğe Dair / Ynt: İlksan
« Son İleti Gönderen: egemon 30 Nis 2024 16:56:13 »
Genel ikraz yükselse çok iyi olur aslında ...150000 çok az ...şu toplantılardan bir karar çıksa 250000 olacak diye çok iyi olur.
439
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: Antimat 30 Nis 2024 16:42:38 »
Aranacak Mıyız?
bayramdan önce arayıp davet ettiler haftaya olacak ama hala yazısı gelmedi benim gibi olup bulunduğu ile yazı gelen varsa ona göre ili arayacağım da o yüzden sordum
440
İdari İşler / Ynt: Meb Ebys - Belgenet
« Son İleti Gönderen: mu4llim25 30 Nis 2024 16:42:34 »
bu linkten girmeye çalışıyorum. Hiç giremedim. Müdür girebiliyor. Ben ve diğer md yrd giremedi. Neden olabilir arkadaşlar? Yanlış yerden mi uğraşıyoruz bilemedim.
İlçe de iseniz MEBBİS İlçe Yöneticisi, İlde iseniz MEBBİS İl yönetcinize ulaşın hocam.
441
« Son İleti Gönderen: ogretmen0202 30 Nis 2024 16:31:05 »

olmaz Hocam öyle, belgelendirilmesi gerekir
442
« Son İleti Gönderen: Mhmtmg 30 Nis 2024 16:26:19 »
Ödeme, merkezi ödeme, diğer ödemeler
ziraat bankası hesabı gerekiyor mu? Hesap olmadan yapabiliyor muyuz?
443
« Son İleti Gönderen: derty12 30 Nis 2024 16:22:35 »
ziraatte nasıl yapılıyor bu işlem? Bilen biri yazabilir mi?
Ödeme, merkezi ödeme, diğer ödemeler
444
Genel Konular / Ynt: Bunları Biliyor Musunuz?
« Son İleti Gönderen: Harmoni 30 Nis 2024 16:21:27 »
Bir zamanlar, kendir ve keten liflerinden çul, yular, ip, urgan, palamar, halat gibi şeyleri imal eden ‘Boytablık’ denilen bir sanat varmış. Bu esnafa, halk arasında ‘Mutaf’ denilirmiş.
Her esnaf arasında olabildiği gibi, mutaf esnafı içinde de, hileli malzeme ile çürük ip imal eden birisi varmış. Bu mutaf, malının bozukluğu ile bilinirmiş. Hatta bir lâkabı da ‘İpi Çürük Veli Usta’ imiş.
Veli Ustanın, gelişigüzel seçtiği malzemelerle yaptığı ip ve urganlar pek sağlam olmaz, olmadık yerde koparmış. Ama piyasaya göre biraz ucuz sattığı için de geçinir gidermiş.
Bir gün, Veli Ustanın kasabasında, bir evin bahçesindeki derince bir kuyuya koyun düşmüş. Koyunun sahibi kuyuya inmek için, ev sahibinden urgan istemiş. Ev sahibi bir urgan getirmiş ama koyunun sahibi ipi beğenmemiş, “Bu urgan, İpi Çürük Veli Ustanın malıdır. Onun ipi ile kuyuya inilmez.” demiş.
İpi getiren ev sahibi ise şakayla cevap vermiş:
“Haksızlık ediyorsun komşu.” demiş, “Veli Ustanın ipi ile kuyuya inilir, ama aynı iple çıkılır mı, çıkılmaz mı, orasını bilmem!..”
Daha sonra iki komşu sağlam bir iple kuyudan koyunu çıkarmışlar.Ondan sonra da bu kuyu işini anlatıp gülüşürlermiş.“Onun ipiyle kuyuya inilmez” deyiminin de buradan geldiği söylenir.

(Alıntı)
445
« Son İleti Gönderen: nevin_meltem 30 Nis 2024 16:21:02 »
vakifbank musterisi subeye gtmeden alabiliyor mu ucreti, ziraat de varmis oyle bir imkan, insallah vakifta da vardir
ziraatte nasıl yapılıyor bu işlem? Bilen biri yazabilir mi?
446
« Son İleti Gönderen: bir adam 30 Nis 2024 16:15:12 »
447
Genel Konular / Ynt: Eyt Çıkarsa
« Son İleti Gönderen: adora511970 30 Nis 2024 15:53:33 »
İnşallah hayırlısı olur sayın hocam. Ticaret iyidir aslında sayın hocam. Birikimi en az iki farklı mecrada değerlendirmek riski azaltır. Kişisel fikrim, akrabanızla anlaşabilyorsanız güven ortamı varsa güzel fikir bence sayın hocam. En azından bir iki ay denersiniz, işler iyi giderse devam eder; risk artar ya da beklediğinizi bulamazsanız, başta altın olmak üzere başka alternatiflere yönelebilirsiniz. Başta da dediğim gibi hakkınızda en hayırlısı olsun.

Emeklilik kararına gelince sayın hocam, inanın mutsuz çalışıyorsanız, çalışma ortamı huzursuz ise en iyisi emeklilik.
Teşekkür ederim Sayın hocam. Destekleriniz için. Ben de böyle düşünmeye başladım.
448
« Son İleti Gönderen: hagrid34 30 Nis 2024 15:47:10 »
Arkadaşlar bizden seçim ücreti için IBAN istediler yazdık verdik. Şimdi Ibana değil de Ziraate mi yatacak yani ?

IBAN'a yatacak   ( Banka farketmiyor)

IBAN ve TC kimlik numarası eşleşmiyorsa ( görevli kişi başkasının IBAN'ını verdiyse) kimlik kartı ile ANLAŞMALI BANKADAN alınacak.
449
İdari İşler / Ynt: Ek Ders Ücretleri Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: tafo1983 30 Nis 2024 15:43:39 »
yok hocam mayıs ayına kaldı o iş
teşekkür ederim hocam
450
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: delininbiri 30 Nis 2024 15:36:57 »
Aranacak Mıyız?
Sayfa: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK