Son İletiler

Sayfa: 1 ... 15 16 17 18 19 [20]
951
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Ne Güzeldir...
« Son İleti Gönderen: Aynürrıza33 20 Nis 2024 10:13:51 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Büyüyünce öğrenirsin küçüğüm,
Hocam biz kan bağıyla bağlı olduklarimiza ne kadar bağlıysa ne kadar yakınsak ne kadar iyiysek onlar bizim onceligimizde kaçıncı derecedelerse bizde onlarda o dereceye yerlesecegiz. Mesela ben bir baba olarak çocuklarımı hayatımda ilk sıraya almazsam onlara can bağıyla bağlı olmazsam ben yaslandigimda da ben onların önceliği olmam.
952
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: Aynürrıza33 20 Nis 2024 10:11:40 »
Hadi bakalım siz bulabilecek misiniz ?
953
« Son İleti Gönderen: Aynürrıza33 20 Nis 2024 10:11:18 »
Sabah çocuklar uyurken başıma geldi " Baba baba kalk sana bir soru " " Ahmetin oğlu benim oğlumun babasiysa ben Ahmet'in neyiyim?Annem bir saattir dusunuyor cevabı bulamadı. " Dediler 😂😂
954
« Son İleti Gönderen: KARAHAN5 20 Nis 2024 10:06:38 »
Huzurlu,sağlıklı bir hafta sonu olması dileğiyle günaydın 🍀🍀🍀
955
« Son İleti Gönderen: Hüzün 20 Nis 2024 10:02:13 »
Olur mu hocam kan bağıyla bağlı olduğun kişiye can bağıyla bağlı değilsen yabancı birine can bağıyla nasıl bağlı olabilirsin ki?

Büyüyünce öğrenirsin küçüğüm,
956
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca 20 Nis 2024 09:37:32 »
Günaydın, hayırlı sabahlar.
Güzel bir hafta sonu olsun herkes için..
957
« Son İleti Gönderen: hacile 20 Nis 2024 09:05:08 »
Sabahıın erken saatlerinde kuş sesleri
958
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Bir İstiğfar
« Son İleti Gönderen: hacile 20 Nis 2024 09:03:47 »

🌹بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ🌹
 “Bismillahirrahmanirrahîm.”

Estagfîrullahel’azîm el Kerim  ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh.   

(Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum.

959
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Salavat
« Son İleti Gönderen: hacile 20 Nis 2024 09:03:17 »

🌹للهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد 🌹

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
960
« Son İleti Gönderen: Harmoni 20 Nis 2024 09:02:53 »
Sükûnet.
961
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Tekbir
« Son İleti Gönderen: hacile 20 Nis 2024 09:02:50 »
❤ اللّهُ اَكْبَرُ  ❤️
🤍 ALLAHU EKBER 🤍
Anlamı : " Allah en büyüktür."
962
« Son İleti Gönderen: hacile 20 Nis 2024 09:02:19 »
Hayırlı sabahlar.
Rabbim sağlıklı,mutlu,huzurlu gün eylesin.
Her türlü kaza ve beladan,doğal afettten korusun.

🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲🌻🤲
963
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: Harmoni 20 Nis 2024 08:59:03 »
"Bir dik duruşun,kaç yenilgi,kaç gözyaşı,kaç kalp ağrısı ettiğini bilemezsiniz..."

F.Kahlo
964
Eğitim-Öğretim / Ynt: Bilsem İçin Öğrenci Gönderenler
« Son İleti Gönderen: denizz85 20 Nis 2024 08:51:22 »
isikayhan hocam çok teşekkür ederim
965
İdari İşler / Ynt: Meb Şube Müdürlüğü Sınavı 2023
« Son İleti Gönderen: mali8057 20 Nis 2024 08:36:57 »
76. Madde ile iptal edilenlerin yerine barajı düşürüp yeni atama yapılır mı?
966
Arkadaslar merhaba tören baslamadan cocuklar ve aileler gelirken çalinabilecek 23 nisana uygun şarkılar önerebilir misiniz? Teşekkürler
967
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:21:10 »
Kayseri'de camide vaaz veren imam, kadınları hedef aldı: 'Kadınlarımız soyundukça soyunuyor'
Kayseri'de bir camide vaaz veren imam 6 Şubat'ta yaşanan depremlerin nedenini 'ahlaksızlığa' bağladı. İmam, "Kadınlarımız, kızlarımız, soyundukça soyunuyor Allahım" dedi.
.....
                                                     Cumhuriyet  gazetesi
968
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:17:20 »
Elazığ'da 8 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılan ve adli kontrolle serbest bırakılan lise müdürü G.C. hakkında, bir öğrencinin daha şikayeti üzerine yakalama kararı çıkarıldı. Avukatıyla adliyeye giderek teslim olan G.C., çıkarıldığı mahkemece 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklandı.

969
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:13:47 »
1965 yılında “özgürlükler ülkesi” Amerika Birleşik Devletlerinde “siyahların oy verme hakkı” için eylemler yapılıyordu. 7 Mart 1965 tarihinde Alabama’daki Edmund Pettus Köprüsünden başlayacak “Barış Yürüyüşü” polis tarafından çok sert biçimde bastırıldı. Siyah lider Martin Luther King’in de içlerinde bulunduğu çok sayıda insan yaralandı. ABD tarihine “Kanlı Pazar” olarak geçen eylem sonrasında siyahlara oy hakkı tanındı.
                                                             Nazım  AKMAN
                                                                   Birgün gazetesi
970
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:08:43 »
Geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan Kahramanmaraş depremlerinin ardından, afet durumunda kullanılması için stokladıkları çadırları sattığı ortaya çıkan Kızılay'ı protesto ettikleri için haklarında dava açılan SOL Partililer bugün hakim karşısına çıktı.
971
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:06:54 »
Çarkı çocuklar döndürdü
 Ekonomi politikaları nedeniyle artan yoksullaşmadan kaynaklı her 5 çocuktan 1'i işçileşti. Bir yılda çocuk işçi sayısı tam 146 bin arttı. 2022'de 707 bin olan çocuk işçi sayısı geçen yıl 853 bine yükseldi.
972
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:05:48 »
Hatay Antakya’nın Emek Mahallesi’nde devlet garantisiyle inşa edilen ve Maraş merkezli depremlerde yerle bir olan Emlak Bank Evleri’yle ilgili yürütülen soruşturma skandallarla dolu. Depremin üzerinden bir seneden fazla zaman geçmesine rağmen soruşturmanın ilerlemesi için gerekli belgeler hâlâ bulunamıyor.
973
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 07:03:21 »
Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Adıyaman’da 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel'le ilgili davanın 26 Nisan'da devam edecek duruşması öncesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yürüyüş düzenleniyor
974
« Son İleti Gönderen: poyraz01 20 Nis 2024 06:42:42 »
Günaydın...
Emekçi kardeşlerim..
Günaydın..
975
Genel Konular / Ynt: Anlamlı Yazılar
« Son İleti Gönderen: Aynürrıza33 20 Nis 2024 05:25:55 »
Müslüman rolünü o kadar iyi oynadım ki  yalnızken bile gece namaza kalkıyorum.

İngiliz Casus Edward Lawrence ( Osmanlı topraklarında isyan çıkartan Casus)
976
« Son İleti Gönderen: mosit 20 Nis 2024 02:49:46 »
Hayırlı Geceler..
977
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: derty12 20 Nis 2024 02:23:34 »
Ülke geneli ortak sınav sonuçları açıklandı mı arkadaşlar?
Sınavı okumak için öğretmenler görevlendirilmişti,bir haftadır okuyorlardı, bugün bitti... Pazartesiye kadar açıklanır herhalde.
978
2. Sınıf Konuları / Ynt: 2. Sınıf Dokümanlar Günlüğü
« Son İleti Gönderen: yade47 20 Nis 2024 01:28:28 »
2.sınıf 29.hafta günlük ders planları
22-26 nisan 2024
979
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: bir adam 20 Nis 2024 01:28:12 »
Ülke geneli ortak sınav sonuçları açıklandı mı arkadaşlar?
980
2. Sınıf Konuları / Ynt: 2. Sınıf Öğretmenleri Günlüğü
« Son İleti Gönderen: yade47 20 Nis 2024 01:27:55 »
2.sınıf 29.hafta günlük ders planları
22-26 nisan 2024
981
Eğitim-Öğretim / Ynt: Ösym, Aöf Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: tosbik 20 Nis 2024 01:22:00 »
455
Bu resmen öğretmenleri aşağılamak bence. Böyle bir ücret mi olur ? Bu kadar mı cidden ,şaşkınım. Eşime görev çıktı ama ücreti duyunca kabul etmedi tabi ki. Bence herkes aynı tepkiyi gösterse onlar da hak edilen ücreti verecekler .
982
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: talya01 20 Nis 2024 01:11:00 »
benimde hocam gözetmen olarak başladık yedek gözetmen olduk bakalım pazar günü ne olacağız

Bende aynı durumdayım hocam🤣
983
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?
« Son İleti Gönderen: dembudem~ 20 Nis 2024 00:39:57 »
Samimiyeti...
984
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 20 Nis 2024 00:30:52 »
İkinci aşamada sınavın birinci aşamalarından farkı ne oluyor.duyduguma göre çoğu öğrenci 2.asamada eleniyormuş.
Girdiği alanlarla ilgili. Tablet sadece elemek için. Genel yetenekte zeka testi, görsel ve müzik yetenekte ise alanla ilgili değerlendirme yapılıyor.
985
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 20 Nis 2024 00:29:48 »
yeteneği ikinci aşama gösteriyorsa ilk sınavın uygulamasında yanlışlık yok mu öğretmenim, aşama sırasında. Yaptığınız açıklamaya göre soruyorum.
İkinci sınav çok daha fazla efor gerektiren birşey. Yani 100 çocuğa zeka testi yapmak yerine yüzde 30'unu seçip onlar arasından yüzde ikilik esas aradıkları kesime ulaşmak için bir eleme gibi düşünelim.
986
« Son İleti Gönderen: Goksukrsn 20 Nis 2024 00:20:05 »
yeteneği ikinci aşama gösteriyorsa ilk sınavın uygulamasında yanlışlık yok mu öğretmenim, aşama sırasında. Yaptığınız açıklamaya göre soruyorum.
İkinci aşamada sınavın birinci aşamalarından farkı ne oluyor.duyduguma göre çoğu öğrenci 2.asamada eleniyormuş.
987
« Son İleti Gönderen: Goksukrsn 20 Nis 2024 00:17:49 »
En büyük sorunumuz çalıştırılan çocuklar. İşin içinde olduğum için şu kadarını söyleyebilirim çocuklarınıza yazık etmek istemiyorsanız çalıştırmayınız. Şöyle düşünün,  bu şekilde geçmiş bir çocuk arkadaşlarının hep gerisinde oluyor. Bu da özgüven problemleri, yetersizlik hissi, başarısızlık korkusu ve sınav kaygısını tetikliyor. Belki çocuk Bilsem'e gitmese, normal sınıfında arkadaşlarından daha iyi bir akademik performans göstererek daha iyi yerlere gelecek. Böyle zorlanan çocuklarda akademik başarı ile bilseme gitme arasında olumsuz bir etkileşim oluyor. Çocuk hem bilsemin şartlarına uyum sağlamak için aşırı çaba gösteriyor hem de okulda arkadaşlarından iyi olmaya çabalıyor. Ne kadar uğraşsa da sonuç hüsran oluyor. Bilseme gitmeyen özel yetenekli çocuklar da var. İkinci aşamayı geçememesi gerçek hayat başarısı için asla kriter değil. Merak etmeyen, araştırmayı sevmeyen, ilgisi olmayan, tutkuyla çalışmayan çocuklar orada mutsuz oluyor. Gerek yok. Benim iki oğlum var. İkisi de bilsem öğrencisi değil. Biri teklif edilmedi, sınıfından başka öğrenciler kazandı. Benimki tıp okuyor. Diğer kazanan arkadaşlarının biri yine tıpta, biri grafik tasarım okuyor. Küçük oğlum tablet sınavını geçemedi. Sınıfından üç kişi o yıl bilseme girdi. İki kişi giremedi. Şu an dokuzuncu sınıftalar. Benimki ilimizin en iyi okulunda. Arkadaşlarının biri de aynı okulda. Diğerleri lgs puanla yerleşemedi. Bilseme giremeyen diğer arkadaşı ise lgsde tam puan yaptı.
Yine çok uzun yazdım biliyorum ama asla dershane değil, kurs merkezi değil, akademik başarı ile kısmen alakalı. Çocuğumuzun bu tablet sınavını geçememesi çok da üzülmeye değer bir durum değil.

Çok doğru tespitler yapmışsınız.sanirim biz veliler de bu yarışa ayak uyduruyoruz.
988
« Son İleti Gönderen: Goksukrsn 20 Nis 2024 00:13:49 »
Seneye tekrar deneyebilirsiniz.
İyi çalıştık derken neler yaptınız nasıl çalıştınız merak ettim doğrusu
989
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 20 Nis 2024 00:09:42 »
Bnm kız 1. Sınıf. İyi de calismistik.  35 doğru yaptı 1 soru ile kaçırdı maalesef..
Seneye tekrar deneyebilirsiniz.
990
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 20 Nis 2024 00:08:41 »
Geçerli bir mazeretle sınava giremeyen çocuk için tekrardan sınava girme imkanı sağlanıyor mu ?
Sağlandı ve süre sona erdi. Öğrenci üçüncü sınıf değilse seneye tekrar girebilir.
991
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 20 Nis 2024 00:06:39 »
Seminerde Bilsem Rehber öğretmeni şu ifadeyi kullanmıştı. Çocuklar çalışmasın, çalışarak gelen çocuk burada çok belli oluyor diye. Soran velilerim oldu, çalışmasın dedim. Kendi çocuğum da aynı şekilde. [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam, haksız mıyım?
En büyük sorunumuz çalıştırılan çocuklar. İşin içinde olduğum için şu kadarını söyleyebilirim çocuklarınıza yazık etmek istemiyorsanız çalıştırmayınız. Şöyle düşünün,  bu şekilde geçmiş bir çocuk arkadaşlarının hep gerisinde oluyor. Bu da özgüven problemleri, yetersizlik hissi, başarısızlık korkusu ve sınav kaygısını tetikliyor. Belki çocuk Bilsem'e gitmese, normal sınıfında arkadaşlarından daha iyi bir akademik performans göstererek daha iyi yerlere gelecek. Böyle zorlanan çocuklarda akademik başarı ile bilseme gitme arasında olumsuz bir etkileşim oluyor. Çocuk hem bilsemin şartlarına uyum sağlamak için aşırı çaba gösteriyor hem de okulda arkadaşlarından iyi olmaya çabalıyor. Ne kadar uğraşsa da sonuç hüsran oluyor. Bilseme gitmeyen özel yetenekli çocuklar da var. İkinci aşamayı geçememesi gerçek hayat başarısı için asla kriter değil. Merak etmeyen, araştırmayı sevmeyen, ilgisi olmayan, tutkuyla çalışmayan çocuklar orada mutsuz oluyor. Gerek yok. Benim iki oğlum var. İkisi de bilsem öğrencisi değil. Biri teklif edilmedi, sınıfından başka öğrenciler kazandı. Benimki tıp okuyor. Diğer kazanan arkadaşlarının biri yine tıpta, biri grafik tasarım okuyor. Küçük oğlum tablet sınavını geçemedi. Sınıfından üç kişi o yıl bilseme girdi. İki kişi giremedi. Şu an dokuzuncu sınıftalar. Benimki ilimizin en iyi okulunda. Arkadaşlarının biri de aynı okulda. Diğerleri lgs puanla yerleşemedi. Bilseme giremeyen diğer arkadaşı ise lgsde tam puan yaptı.
Yine çok uzun yazdım biliyorum ama asla dershane değil, kurs merkezi değil, akademik başarı ile kısmen alakalı. Çocuğumuzun bu tablet sınavını geçememesi çok da üzülmeye değer bir durum değil.
992
« Son İleti Gönderen: davlumbaz 19 Nis 2024 23:47:14 »
Hocam bu şekilde resim sınavı için bir bilgi var mı acaba
Kalem kutusu, boya vb. resim malzemeleri götürmelerine gerek yoktur. Sınav gözetmenleri resim öğretmeni değil ve hiçbir açıklama yapmazlar. Şimdiye kadar hep iki resim çizdirildi. Verilen kağıt A3 boyutundaydı. Çizilecek resmin konusu tahtaya yazılıp öğrencilere okunuyor. Resim öğretmenlerinden oluşan bir komisyon değerlendiriyor.  Kursa giden gitmeyenleri çok rahat ayırt edebiliyorlar. Yaratıcılık ve hayal gücüyle birlikte çizim yeteneğine bakılıyor. Sadece çok iyi çizmek yeterli değil.
993
İdari İşler / Ynt: 2024 Yeniden Yönetici Görevlendirmeleri
« Son İleti Gönderen: ahmet75 19 Nis 2024 23:33:36 »
Sizde hepsi boş duvarı izlemiyor diyorsunuz yaa bende boş duvarı izlemeyenler ne izliyor merak ettim ?
onlar işlerine bakıyor.
994
« Son İleti Gönderen: Gülengözler 19 Nis 2024 23:31:01 »
duvarı diyorsunuz ya.
Sizde hepsi boş duvarı izlemiyor diyorsunuz yaa bende boş duvarı izlemeyenler ne izliyor merak ettim ?
995
« Son İleti Gönderen: poyraz01 19 Nis 2024 23:30:59 »
Bu akşam..
Eski öğrencilerimden..
eski sınıf başkanım..
..
12. sınıfı bitiriyor..
..
sanırım .
3 mayısta..
Kep atma töreni..
mezuniyet baloları varmış..
..
Adana Anadolu Lisesi..
..
gelir misiniz ..
törenime dedi..
..
dedim ki.
kızım..
ben eskiyim..
ama ..
antika değilim..
..!!!!
törenden bir .. iki gün önce hatırlatırsan...
davet edersen ..
neden gelmeyeyim..
..
baban ...
burada tekstilde çalışıyordu.
iş yeri kapandı..
şimdi ..
Maraş ' ta..
inşaatta çalışıyor.

o da gelebilecek mi dedim..
..
izin alacak..
gelecek dedi..
..
o zaman ..
istersen..
uygunsa..
arabamla aileni uygun saatte alıp ..
tören yeri olan okulunuza   birlikte gideriz dedim..
...
bakalım ..
zaman ne gösterecek..

996
« Son İleti Gönderen: ahmet75 19 Nis 2024 23:30:10 »
Bazıları ne izliyor 😂😂
duvarı diyorsunuz ya.
997
« Son İleti Gönderen: poyraz01 19 Nis 2024 23:19:19 »
İyi geceler..
Emekçi kardeşlerim..
İyi geceler..

998
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: eraegtm 19 Nis 2024 23:15:17 »
Aslında her insan,
Kendi çilesinin şairidir..
Deftere yazarsa şiir olur,
İçine yazarsa dert olur...
999
Eğitim-Öğretim / Ynt: Ösym, Aöf Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: Ankaralı18 19 Nis 2024 23:03:59 »
ATA GİS ÜCRETİ GÖZETMENLİK NE KADAR ACABA ?
455
1000
« Son İleti Gönderen: Gülengözler 19 Nis 2024 23:03:32 »
hepsi de boş duvarı izlemiyor.
Bazıları ne izliyor 😂😂
Sayfa: 1 ... 15 16 17 18 19 [20]

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK