Destek Oda Öğretmenliği

Çevrimdışı kurtdere04

• Bilge Üye
  • 3.521
  • 4.869
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 3.521
  • 4.869
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 24 Ağu 2019 15:49:44
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Merhaba. Bir sınıf ogretmeni olarak ,Destek odasını , boş derslerimize ( ıngilizce, din k. Vb gitmediimi,z ) veren müdüre nasıl itiraz edebilirim. Teşekkürler
Destek oda eğitiminin yönetmeliği olması lazım ya da o tip bişeyi şimdi yanlış birşey yazmak istemem ordan inceleyip bakabilirsiniz. Bu tip bir ibare olmaması lazım fakat uygulanıyor ya da uygulanmak isteniyor. Yine de yanlış yönlendirmek istemem

Çevrimdışı NAZMANYA

• Tecrübeli Üye
  • 162
  • 620
  • 162
  • 620
# 25 Ağu 2019 02:03:39
hocam branş öğretmenin  girdiği saatte sizde destek eğitim verirseniz. sadece % 25 artırımı alırsınız. örnek verecek olursak 4 saat destek eğitimi veriyorsunuz diyelim ve branş ögretmenine denk geliyorsa haftalık ek dersiniz nöbet dahil 19 olur. o dört saatin sadece yüzde 25 ini ekstra olarak alırsınız. ders dışında yapıyorsanız nobet dahil 23 saat yazılıması gerekir. arkadaşlar 1 saat deyip hakkınızı yedirmeyin. sayıştayın 1 saat ek ders için ne hesaplar yaptığına şahit oldum onun için hakkınızı yedirmeyin. veremem diyenler kbs ye nasıl işleneceğini bilmeyenler ve yonetmelikten haberi olmayanlar.

Çevrimdışı MN2014

• Tecrübeli Üye
  • 717
  • 183
  • 717
  • 183
# 25 Ağu 2019 08:20:22
arkadaşlar 5. sınıfa geçen öğrencimi bu sene nasıl alabilirim ? daha önce 3. ve 4. sınıfta destek eğitimi vermiştim. ortaokul olunca nasıl olacak?

Çevrimdışı ilknur duran

• Tecrübeli Üye
  • 443
  • 368
  • 443
  • 368
# 25 Ağu 2019 20:15:37
arkadaşlar 5. sınıfa geçen öğrencimi bu sene nasıl alabilirim ? daha önce 3. ve 4. sınıfta destek eğitimi vermiştim. ortaokul olunca nasıl olacak?
çocuğun başlayacağı okulda destek eğitim vermek için talep dilekçesi verebilirsiniz

Çevrimdışı NAZMANYA

• Tecrübeli Üye
  • 162
  • 620
  • 162
  • 620
# 26 Ağu 2019 01:51:03
hocam o öğrenciye siz ders veremezsiniz artık. sizin mezuniyet alanınız öğrenci kademe atladığı için artık uygun değildir. özel eğitim sertifikanız varsa destek eğitime devam edebilirsiniz.

Çevrimdışı MN2014

• Tecrübeli Üye
  • 717
  • 183
  • 717
  • 183
# 26 Ağu 2019 09:03:44
hocam o öğrenciye siz ders veremezsiniz artık. sizin mezuniyet alanınız öğrenci kademe atladığı için artık uygun değildir. özel eğitim sertifikanız varsa destek eğitime devam edebilirsiniz.
160 saatlik özel eğitim sertifikam var hocam.
Merak ettiğim alırsam ortaokul 7 saat olduğundan dolayı nasıl ders programı yapacağım ? sınıf öğretmeniyim 6 ders ilkokul ortaokul 7 saat sürüyor normalde paydostan sonra 2 saat kurs veriyordum.

Çevrimdışı salihdayı

• Tecrübeli Üye
  • 129
  • 177
  • 129
  • 177
# 30 Ağu 2019 09:22:50
Ortaokul öğrencisine de verebilirsiniz RAMdan rapor yenilenecek durumuna göre hangi derslerden açılacağını RAM bildirir size uygun olursa dersler verirsiniz dersiniz bitince öğrenciyi dersten alıp kursunuzu verebilirsiniz

Çevrimdışı kesreti

• Uzman Üye
  • 948
  • 832
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • 948
  • 832
  • 1. Sınıf Öğretmeni
# 30 Ağu 2019 11:26:11
hocam branş öğretmenin  girdiği saatte sizde destek eğitim verirseniz. sadece % 25 artırımı alırsınız. örnek verecek olursak 4 saat destek eğitimi veriyorsunuz diyelim ve branş ögretmenine denk geliyorsa haftalık ek dersiniz nöbet dahil 19 olur. o dört saatin sadece yüzde 25 ini ekstra olarak alırsınız. ders dışında yapıyorsanız nobet dahil 23 saat yazılıması gerekir. arkadaşlar 1 saat deyip hakkınızı yedirmeyin. sayıştayın 1 saat ek ders için ne hesaplar yaptığına şahit oldum onun için hakkınızı yedirmeyin. veremem diyenler kbs ye nasıl işleneceğini bilmeyenler ve yonetmelikten haberi olmayanlar.
hocam nöbet 3 saat değil mi. Nasıl 4 saat yazduruyorsunuz

Çevrimdışı NAZMANYA

• Tecrübeli Üye
  • 162
  • 620
  • 162
  • 620
# 30 Ağu 2019 11:42:06
hocam nöbet 3 saat değil mi. Nasıl 4 saat yazduruyorsunuz
hocam nöbet 3 saat zaten . bahsettiğim bir saat, sinifina bransci girdiği zaman ayni saatlerde haftada 4 saat destek odası eğitimi veren öğretmenin alması gereken ek ders ücretidir. nöbet olarak algilamayin onu.

Çevrimdışı tatarramazan89

• Çalışkan Üye
  • 163
  • 33
  • 163
  • 33
# 03 Eyl 2019 18:50:03
Arkadaşlar destek oda açmak için rapor olarak ram raporu yeterlimidir. Kaynaştırma raporu ne demek oluyor acaba. Ram raporu çokan ve destek eğitimden yararlanması kararlaştırılan bir öğrenciye kaynaştırma raporu çıkmayabilir mi yoksa iki rapor bir arada mı çılıyor

Çevrimdışı abdullahbozok

• Üyeliği İptal Edildi
  • 5.420
  • 8.392
  • Okul Müdürü
  • 5.420
  • 8.392
  • Okul Müdürü
# 03 Eyl 2019 18:52:22
Arkadaşlar destek oda açmak için rapor olarak ram raporu yeterlimidir. Kaynaştırma raporu ne demek oluyor acaba. Ram raporu çokan ve destek eğitimden yararlanması kararlaştırılan bir öğrenciye kaynaştırma raporu çıkmayabilir mi yoksa iki rapor bir arada mı çılıyor

Hayir ywterli degil. Ogrenci Raporuna  istinaden ilce mem e yazi yazacaksiniz. Mufettus gelip destek egitimi icin derslik rapor vb evraklari kontrol eder
Daha sonra destek odasi acma onayi cikar.
O onaya istinaden ogretmen destek egitim onaylari alinir. Ek ders icin

Çevrimdışı tatarramazan89

• Çalışkan Üye
  • 163
  • 33
  • 163
  • 33
# 03 Eyl 2019 18:59:43
Hayir ywterli degil. Ogrenci Raporuna  istinaden ilce mem e yazi yazacaksiniz. Mufettus gelip destek egitimi icin derslik rapor vb evraklari kontrol eder
Daha sonra destek odasi acma onayi cikar.
O onaya istinaden ogretmen destek egitim onaylari alinir. Ek ders icin
hocam geçen yıllarda valilik ve ramdan tüm onaylar alındı kurullardan gerekli izinler alındı. Benim öğrenmek istediğim kaynaştırma raporu denen şey bize lazım mı ve bu rapor ram raporu çokan öğrenciye kesin çıkar mı? Cevabınız için teşekkürler

Çevrimdışı abdullahbozok

• Üyeliği İptal Edildi
  • 5.420
  • 8.392
  • Okul Müdürü
  • 5.420
  • 8.392
  • Okul Müdürü
# 03 Eyl 2019 19:29:57
hocam geçen yıllarda valilik ve ramdan tüm onaylar alındı kurullardan gerekli izinler alındı. Benim öğrenmek istediğim kaynaştırma raporu denen şey bize lazım mı ve bu rapor ram raporu çokan öğrenciye kesin çıkar mı? Cevabınız için teşekkürler

Hocam tabiki bu rapor ogrencinin durumuna bagli. Ram uygun bulirsa cikar..

Çevrimdışı mavi_ce55

• Tecrübeli Üye
  • 865
  • 1.788
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 865
  • 1.788
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 05 Eyl 2019 12:01:44
Merhaba okulumda norm fazlasiyim. Destek odasi acilacak. Anasinifi, 8. ve 5.siniftan birer öğrencim olacak. Planlarimi çocukların bep planina gore mi yapacagim?  Degerlendirme de yapmali miyim hangi konuda geri diye

Çevrimdışı kaansaatci

• Üyeliği İptal Edildi
  • 1.160
  • 657
  • Müdür Yetkili
  • 1.160
  • 657
  • Müdür Yetkili
# 05 Eyl 2019 13:24:21
Müdür Yetkili öğretmen eğer okulda tek ise destek eğitimi verebiliyor mu

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK