Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!

Çevrimdışı muratugr

• Tecrübeli Üye
  • 887
  • 731
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 887
  • 731
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 13:49:25
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Ne anlattığını,özetle dense kendin bile özetleyemezsin hocam.Neleri katmış,nerelere gitmişsin.Yok yabancı uyrukluymuş da,yok başka konularda birlik olunmuyormuş da...Sen bugüne bak, bugüne.İlk kez tüm sendikalar birleşmiş ve eğitimde yaşanan bu menfur olayı kınamak için meydanlara çağırıyor.Zaman geçmişi deşme zamanı mı?Öldüren Türk olsa kabul mü edecekti bu kadar eğitimci.Yapma Allah aşkına,yazdıklarını yarın okusan pişman olursun!
Yarın ağzını açsan,''öğretmenlerde birlik beraberlik yok'' dersin yine.

Şu yazdıklarından ben utandım:

''Ve ayrıca sıra bana gelecekmiş ya, o kadar büyük konuşuyorum asla bana sıra gelmeyecek! Nedeni de yaptığım işin farkındayım. Çocuklardan nefret etmiyorum, çocukları birbiri ile yarıştırmıyorum...''

Şiddet görenler kabahatli yani öyle mi? Kimse yaptığı işin farkında değil belki de,bir siz farkındasınız!Bu kadar kibir,insanoğluna ağır gelir...Duacınım hocam,inşallah değil sana,kimseye sıra gelmez!

Velhasıl öğretmenim , sevgi ikliminin olduğu yerde bu tür eylemlere de gerek duyulmaz! Evet bana sıra gelmeyecek ama birilerine sıra gelecek ki istatistikler de olanlar da yaşananlar da bunu destekliyor! Sorunun kaynağı kurutulmadan sorun ortadan kalkmayacak! Eylemler olayları sonlandırmayacak ki eylemin altında yatan asıl düşüncenin "bir nefret" olduğudur düşüncesinde olduğumu belirttim. Yazdıklarım benim dünya görüşümün yansımasıdır benim adıma utanmanızı anlayamam! Ben kabahatli öldürülen eğitimci demedim! Toplumsal açıdan değerlendirdim ben olayı kendi çapımda. Yok hani demişler de eyleme katılmayan şiddeti destekliyor falan. Yazma gereği duydum buraya.

Çevrimdışı ytas@

• Tecrübeli Üye
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 13:59:25
Velhasıl öğretmenim , sevgi ikliminin olduğu yerde bu tür eylemlere de gerek duyulmaz! Evet bana sıra gelmeyecek ama birilerine sıra gelecek ki istatistikler de olanlar da yaşananlar da bunu destekliyor! Sorunun kaynağı kurutulmadan sorun ortadan kalkmayacak! Eylemler olayları sonlandırmayacak ki eylemin altında yatan asıl düşüncenin "bir nefret" olduğudur düşüncesinde olduğumu belirttim. Yazdıklarım benim dünya görüşümün yansımasıdır benim adıma utanmanızı anlayamam! Ben kabahatli öldürülen eğitimci demedim! Toplumsal açıdan değerlendirdim ben olayı kendi çapımda. Yok hani demişler de eyleme katılmayan şiddeti destekliyor falan. Yazma gereği duydum buraya.

Rica ediyorum susun. Bu kadar birlik olmuşken susun. Bu zamana kadar öğretmenin başına ne geldiyse, şiddet, angarya görev, vb hep birlik olamadığımızdan geldi. Bu olay -Allah rahmet eylesin- sebep oldu ve birlik olundu. Lütfen...

Çevrimdışı Ecdat42

• Üyeliği İptal Edildi
  • 23
  • 29
  • 23
  • 29
# 10 May 2024 14:13:41
Rica ediyorum susun. Bu kadar birlik olmuşken susun. Bu zamana kadar öğretmenin başına ne geldiyse, şiddet, angarya görev, vb hep birlik olamadığımızdan geldi. Bu olay -Allah rahmet eylesin- sebep oldu ve birlik olundu. Lütfen...
Ben bir birlik goremedim ki bugün alandaydim 100 öğretmen yoktu ! Ayrıca dikkat ettim eylem alanının karşısında bir Suriyeli Market ve tüm ögretmenler ordan alış veriş yaptı. Tam olarak ne protesto ediliyordu. (!)

Çevrimdışı alcalar

• Uzman Üye
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 14:25:50
Kim şiddete razı olabilir??? Herkesin kendine göre bir sebebi var. Mesela bizim okulda koyu sendikacı bir arkadaş yurtdışı sınavına gireceğim diye okula geldi. Ben de geldim çünkü sendikasizim.
Yurtdışı sınavına girmeyle iş bırakmanın ne alakası var hocam? Ayrıca sendikalı olmaya gerek yok katılmak için. Katılmamak sizin tercihiniz olabilir elbette.

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.282
  • 9.706
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.282
  • 9.706
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 14:35:56
Yurtdışı sınavına girmeyle iş bırakmanın ne alakası var hocam? Ayrıca sendikalı olmaya gerek yok katılmak için. Katılmamak sizin tercihiniz olabilir elbette.
Bilmem, beki de korktu kılıf buldu. Belki de mülakat da karşısına çıkma ihtimaline karşı çekindi. Sendikasiz olmak demek, herhangi bir soruşturmada kimsenin arkamda durmayacağı demek. Mesela geçen ay Cumhurbaskani geldi Van'a tüm okul karşılamaya gitti, ben herhangi yazılı bir emir olmadığı için,  olabilecek olumsuzluklara karşı gitmedim.

Çevrimdışı caglayantilsim

• Tecrübeli Üye
  • 305
  • 702
  • 305
  • 702
# 10 May 2024 14:46:19
Koca okulda tüm öğretmenler uzmandır tüm öğretmenlere uzmanlık tazminatı verilsin diye eylem yaparken diğerleri baktı sadece! Girdiler ek derslerini aldılar, uzman da oldular. Aynı okulda aynı işi yapmalarına rağmen 3 farklı ünvan var! Bunlar kimseyi rahatsız etmedi etmeyecek, ama bir yabancı tarafından katledilen bir eğitimci arkadaşı göstererek, sıra bana gelecek diye ben kalkıp reflekste bulunacağım, iş bırakacağım! Şimdi ben mi şiddetten yanayım, eyleme destek vermediğim için?
Öğretmenim, diyorsunuz ki "şimdiye kadar bir sürü tepki gösterilecek durum varken neden şimdi?".

Evet, ne yazık ki ne uzman öğretmenlik sınavında, ne bıçaklanan müdür yardımcısında, ne yumruk yiyen öğretmen arkadaşımızda, ne de daha önceki pek çok tepki göstermemiz gereken olayda insanlar birleşemedi. Çünkü velileri arkamıza alabileceğimiz bir durum olmadı hiç.

Zira "3 ay tatil, öğleye kadar iş, bolca ekderse rağmen öğretmenler tembeller" gibi zırvalarla öğretmen nefreti işlendi milletin damarlarına.   

Şimdi bir ölüm gerçekleşti ve belki yabancı öğrenci korkusunun tetiklemesi ile ilk kez öğretmen nefreti bile olanlar öğretmenlerin bu tepkisine kötü gözle bakmadı.

Bu desteği arkamıza alıp taleplerimizi iletme zamanıdır. Neden şimdi deme zamanı değil, madem öyle işte şimdi deyip birleşme zamanıdır. Çünkü insanlar o kadar uyuştu ki tepki göstermek için bıçağın kemiğe dayanması lazım.

Çevrimdışı ytas@

• Tecrübeli Üye
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 14:49:29
Ben bir birlik goremedim ki bugün alandaydim 100 öğretmen yoktu ! Ayrıca dikkat ettim eylem alanının karşısında bir Suriyeli Market ve tüm ögretmenler ordan alış veriş yaptı. Tam olarak ne protesto ediliyordu. (!)

Haklısın

Çevrimdışı bir adam

• Uzman Üye
  • 3.396
  • 1.883
  • 3.396
  • 1.883
# 10 May 2024 15:33:56
İş bırakma eylemi için illa alanlarda olmak gerekmiyor. Bi farkındalık yaratmaktı amaç ve bence oldu.
İş bırakıldı mı bırakıldı. Önemli olan bu.

Çevrimdışı hdogan88

• Uzman Üye
  • 1.400
  • 4.945
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • 1.400
  • 4.945
  • 3. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 15:49:10
İstanbul’da eyleme gidenlerin söylediğine göre tramvay seferleri yapılmamış, buna rağmen sosyal medyaya düşen videolarda epey kişi vardı... Bilmiyorum daha eskiden oluyor muydu ama son 10 senede hiç bu kadar geniş katılımlı bir öğretmen eylemi olmamıştı…

Çevrimdışı alcalar

• Uzman Üye
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 1.214
  • 3.015
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 17:15:58
Ankara epey kalabalıktı.  1995 yılından beri kitlesel gösteri için açılmayan Kızılay Meydanı açıldı. Bu bir milat. Yürüdük, taleplerimizi belirttik. Çok güzel görüntüler vardı. Tüm görüşlerden öğretmenler aynı talebi iletmek için yürüdük.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 372
  • 456
  • 372
  • 456
# 10 May 2024 17:42:32
Bakanlik önünde istifa sesleri yükselmiş videoyu izledim

Çevrimdışı filiz_07

• Uzman Üye
  • 1.981
  • 5.707
  • 1.981
  • 5.707
# 10 May 2024 17:43:26
Bakanlik önünde istifa sesleri yükselmiş videoyu izledim
çok guzel

Çevrimdışı deliok

• Tecrübeli Üye
  • 222
  • 556
  • 222
  • 556
# 10 May 2024 18:37:02
Bu eyleme katilmayanin aklina sasiyorum baska da birsey demiyorum can gitmis yarin benim basima da gelmeyeceginin garantisini kim verir bir dusunun ?
yıllarca mücadele ettim.iş bıraktım...sadece bir gün sendikama ve arkadaşlarıma ihtiyacım oldu.Kimse yanımda durmadı.sağolsun velilerim yanımda durdular .

Çevrimdışı deliok

• Tecrübeli Üye
  • 222
  • 556
  • 222
  • 556
# 10 May 2024 18:46:04
Ek ders  kesilmese bizden  önce  ortaya  atılır bunlar. Eylem olsun diye  yırtınırlar.
ben de daha önceki tepkisizliğe tepki gösterdim.derdim ekders değil. İban ver ek dersi göndereyim sana.not: nöbet tutarken karakoldan aranıp ifade vermeye çağırılan öğretmen olarak yazıyorum.

Çevrimdışı GeCeKondu

• Bilge Üye
  • 2.282
  • 9.706
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 2.282
  • 9.706
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 10 May 2024 19:33:46
Ek ders  kesilmese bizden  önce  ortaya  atılır bunlar. Eylem olsun diye  yırtınırlar.
Bu üslupla 20 yıl kesintisiz grev yapsan ne olur?

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK