Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!

Çevrimdışı kaderkedim

• Tecrübeli Üye
  • 197
  • 125
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 197
  • 125
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 May 2024 06:41:45
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Rica ediyorum susun. Bu kadar birlik olmuşken susun. Bu zamana kadar öğretmenin başına ne geldiyse, şiddet, angarya görev, vb hep birlik olamadığımızdan geldi. Bu olay -Allah rahmet eylesin- sebep oldu ve birlik olundu. Lütfen...
ben de bu yorumu yapan arkadaşı anlamadım. nerde birlik var bir gösterin? çoğu öğretmen ne alana gitti ne de umursadı iddia ediyorum. sadece tatil yaptılar.

Çevrimdışı deliok

• Tecrübeli Üye
  • 220
  • 555
  • 220
  • 555
# 11 May 2024 09:12:29
Bana göndereceğinizi söylediğiniz parayı  eyleme  ek ders  nedeniyle katılmayan  cingözlere gönderin öğretmenim.
  ben o tip öğretmenlerle iletişimi keseli yıllar oldu . işim olmaz her dönemin insanlarıyla.

Çevrimiçi Bayramd77

• Tecrübeli Üye
  • 306
  • 411
  • 306
  • 411
# 11 May 2024 09:31:52
katılmayanlar katılanlara niye sallıyor anlamadım. ilk kez birçok sendika bir araya gelmiş, ses çıkarmış, bu sayede bakan cumhurbaşkanı mesaj yayınlamış, bu bile yeterli bence. katılanlara teşekkürler, katılmayanların da geçerli sebebi vardır elbet.

Çevrimdışı ytas@

• Tecrübeli Üye
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 May 2024 09:38:12
ben de bu yorumu yapan arkadaşı anlamadım. nerde birlik var bir gösterin? çoğu öğretmen ne alana gitti ne de umursadı iddia ediyorum. sadece tatil yaptılar.

Sen de haklısın! (Yanlış anlaşılmasın, kendi bildiklerinden bir türlü dışarı çıkamayan insanlara verdiğim tepkidir bu.)

Çevrimdışı ytas@

• Tecrübeli Üye
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • 819
  • 1.728
  • 2. Sınıf Öğretmeni
# 11 May 2024 09:47:40
İki cevap aynı gibi dursa da o kadar farklı ki.
— Neden iş bırakmıyorsun?
— Öğrenciler öğretmensiz kalmasın diye…

— Neden iş bırakıyorsun?
— Öğrenciler öğretmensiz kalmasın diye…

Ders yapan arkadaşlar, fikrinize saygı duyarım. Fakat yapılanı küçümsemeyin. Oluşan ön yargı perdesini bir aralayın. Dün tüm sendikalar ve öğretmenler bir oldu. Bu ilerisi için, öğretmen için, eğitim için bir başlangıçtır. Hak arama için, hakkımızı aramak için güzel bir birliktelik başlangıcı oldu.

Çevrimdışı Karatepe28

• Çalışkan Üye
  • 115
  • 44
  • 115
  • 44
# 11 May 2024 09:58:41
Yine birliktelik olmadı

Çevrimdışı dark city

• Bilge Meclis Üyesi
  • 9.249
  • 59.139
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 9.249
  • 59.139
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 11 May 2024 10:02:44
Yine birliktelik olmadı
Sayın hocam, siyasetten arınmış ve sadece öğretmenlerin hakkını arayan tek sendika olursa birlik için iyi bir başlangıç olabilir bence. Ama asıl sorun bu istediğim de çok ütopik olsa gerek.

Çevrimiçi isikayhan

• Moderatör
  • 12.789
  • 13.253
  • 12.789
  • 13.253
# 11 May 2024 10:03:20
Yine birliktelik olmadı

Hiç bir zaman olmasını beklememek lazım. Farklı düşünenler her zaman olacaktır.
Ama konudaki ankette de görüleceği gibi büyük bir çoğunluk aynı fikirde.

Çevrimdışı smyi

• Bilge Meclis Üyesi
  • 4.308
  • 25.050
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • 4.308
  • 25.050
  • 4. Sınıf Öğretmeni
# 11 May 2024 10:50:31
Destek veren ve gösterilere katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın son mesajı bence büyük bir kazanım ( [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] ) ve umarım kısa zamanda hayata geçirilir.

Çevrimdışı eraegtm

• Bilge Meclis Üyesi
  • 6.624
  • 29.459
  • 6.624
  • 29.459
# 11 May 2024 11:07:17
Derviş ‘in oğlu büyümüş.  Bir gün oğluna  ‘’artık büyüdün sabah namazına birlikte gidelim’’ demiş.
Sabah birlikte kalkıp camiye doğru yola koyulmuşlar. Çocuk yolda giderken etrafına baktığında evlerin ışıklarının hiçbirinin yanmadığını fark etmiş ve babasına demiş ki ;
‘’Baba bu mahallede kimse sabah namazına kalkmamış ne vahim.’’
Derviş oğluna demiş ki;
İlk defa camiye gidiyorsun bütün mahalleliyi mi yargılıyorsun ?
---
Uzun zamandan sonra ilk defa böyle geniş çaplı bir eylem yapıldı. Mücadelenin hiçbir asamasinda katkı sunmamış yada ilk defa bir eyleme katılmış meslektaşlarımın kendi pencerelerinden bakıp "birliktelik yoktu, amacına ulaşmadi" gibi mesajlarına şaşırıyorum doğrusu. Ne olmasını bekliyordunuz ?
Eylemlerden sonra devletimizin en üst makamları Sayın bakan ve Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili yapılacak çalışmalar hakkında açıklama yapti. Bana göre amaç farkındalık oluşturmaktı ve oluşmuş durumda. Hiçbir şey olmasa da karınca misali safımız belli oldu.
Emek veren tüm meslektaşlarıma bir kez daha sonsuz teşekkürler.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 367
  • 454
  • 367
  • 454
# 11 May 2024 11:09:41
Birseyler olacak hocam.Cunku sokaklardaki görüntü 4 sene sonrasını etkiler.Emekliler gibi

Çevrimdışı OmehD8

• Tecrübeli Üye
  • 274
  • 704
  • 274
  • 704
# 11 May 2024 11:10:15
Derviş ‘in oğlu büyümüş.  Bir gün oğluna  ‘’artık büyüdün sabah namazına birlikte gidelim’’ demiş.
Sabah birlikte kalkıp camiye doğru yola koyulmuşlar. Çocuk yolda giderken etrafına baktığında evlerin ışıklarının hiçbirinin yanmadığını fark etmiş ve babasına demiş ki ;
‘’Baba bu mahallede kimse sabah namazına kalkmamış ne vahim.’’
Derviş oğluna demiş ki;
İlk defa camiye gidiyorsun bütün mahalleliyi mi yargılıyorsun ?
---
Uzun zamandan sonra ilk defa böyle geniş çaplı bir eylem yapıldı. Mücadelenin hiçbir asamasinda katkı sunmamış yada ilk defa bir eyleme katılmış meslektaşlarımın kendi pencerelerinden bakıp "birliktelik yoktu, amacına ulaşmadi" gibi mesajlarına şaşırıyorum doğrusu. Ne olmasını bekliyordunuz ?
Eylemlerden sonra devletimizin en üst makamları Sayın bakan ve Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili yapılacak çalışmalar hakkında açıklama yapti. Bana göre amaç farkındalık oluşturmaktı ve oluşmuş durumda. Hiçbir şey olmasa da karınca misali safımız belli oldu.
Emek veren tüm meslektaşlarıma bir kez daha sonsuz teşekkürler.

Bazıları için alışkanlık maalesef sayın hocam. Destek olmaya cesareti yok; ama köstek olmaya bahanesi var. Sanırım kendi vicdanlarını rahatlatma amaçlı yazıyorlar.

Çevrimdışı Baydur

• Aktif Üye
  • **
  • 367
  • 454
  • 367
  • 454
# 11 May 2024 13:20:46
Bu da geldi geçti Mayıs sonuna bakalım samimi olacaklar mi?Ama ogretmenlerin bu tepkisi süper oldu.

Çevrimdışı öffpüff

• Uzman Üye
  • 1.463
  • 1.766
  • 1.463
  • 1.766
# 11 May 2024 13:45:28
Eyleme katılmadım, şiddeti desteklediğim anlamına gelmez bu! İlk kez bir eğitimci katledilmiyor, şiddet görmüyor, son da olmayacak! Doğruyu konuşun, katil "bizden biri" olmayınca bu denli tepki oldu! Daha geçenlerde koridorda veli tarafından şiddet gördü öğretmen! Ve onlarca örnek önümüzde. Neden bardağın dolması için bu olayı bekledik! Özel eğitim kurumunda oldu olay, özel eğitim kurumları eyleme destek verdi mi? Öğleden sonra çoğu pikniğe gidecek öğretmenlerin, belki de kripto hesaplarını kontrol edecekler, arabalarının lastiklerini değişitirmeye gidecekler vs! Ve ayrıca sıra bana gelecekmiş ya, o kadar büyük konuşuyorum asla bana sıra gelmeyecek! Nedeni de yaptığım işin farkındayım. Çocuklardan nefret etmiyorum, çocukları birbiri ile yarıştırmıyorum, aman deyip biraz da annen baban uğraşsın demiyorum, ceza olarak kitap okuma vermiyorum, beden dersinde matematik yapmıyorum. Nefreti şiddeti savaşı kutsallaştırmıyorum. doğuştan seçemediğimiz özelliklerin arkasına sığınıp nefret ekmiyorum! Kutsadığım şeyler sevgi, barış, hoşgörü, empati! Şimdi çıkın bana deyin ki sıra sana da gelecek! Samimiyet ararım böyle bir eyleme kalkışınca, eminim bir çok öğretmen de benim davrandığım gibi davranıyordur ve fakat sevginin hakim olduğu ortamda bu haberler olmaz! Şimdi hadi bana sıra gelsin bakalım. Ha bizi kanunlar bir yere korur! Biz eğitimcilere yapılan şiddetlere karşı caydırı ne kanun gelirse gelsin bu gibi olaylar bitmeyecek. Ha olmalı mı olmalı kanun. Veli her istediğinde girmesin okula! Her okulda bir güvenlik görevlisi olsun. Lise zorunlu olmaktan çıksın. vs vs... Ama dediğim gibi bardağın taşmasının nedeni bu cinayeti "bizden" birinin işlemiş olmasıdır! İnkar etmeyin boşuna içten içe bir bizden olmayanlara karşı bir nefret pompalanıyor, bunun bir yansıması idi bu!

Koca okulda tüm öğretmenler uzmandır tüm öğretmenlere uzmanlık tazminatı verilsin diye eylem yaparken diğerleri baktı sadece! Girdiler ek derslerini aldılar, uzman da oldular. Aynı okulda aynı işi yapmalarına rağmen 3 farklı ünvan var! Bunlar kimseyi rahatsız etmedi etmeyecek, ama bir yabancı tarafından katledilen bir eğitimci arkadaşı göstererek, sıra bana gelecek diye ben kalkıp reflekste bulunacağım, iş bırakacağım! Şimdi ben mi şiddetten yanayım, eyleme destek vermediğim için?

Başöğretmen olmuş arkadaşların ünvansız arkadaşlar için eylem yapalım dediklerini kendi okulumda hiç duymadım.Aynı işi yapıp ondan binlerce TL almak motivasyon mu arttırıyor acaba???Samimi gelmeyenlerle aynı yolda yürümem.

Çevrimdışı egitimci034

• Uzman Üye
  • 1.738
  • 1.651
  • 1.738
  • 1.651
# 11 May 2024 13:46:47
Eyleme katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim. Sayın cb nın açıklamaları mesajın alındığı yönünde.

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK